Vipro Markets - STP/ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
16
59%
Poza paroma minusami są ok
4
15%
Przeciętny
1
4%
Mają wiele wad
1
4%
Stanowczo odradzam:
5
19%
 
Liczba głosów: 27

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: brg »

MowmiSasiad pisze:
pr7emo pisze:1 pips spreadu na eJku rulez :lol:
polski DM z 0,004% prowizji. Zazwyczaj podczas europejskiej sesji nie wchodzi powyżej 0.6

Tabum tsst
Screen z Noble z rachunku STP jak mniemam. Akurat też tam gram (long termy, dobre swapy mają), ale wklejanie screena ze spreadem 0.0 na E/J, w dodatku nie z platformy, to jawna manipulacja :) Spread na E/J na Noble waha się teraz między 0.4 a 0.7 pips, na Vipro mam z kolei teraz miedzy 0.7 a 0.9 pipsa. W Noble mam natomiast dwukrotnie wyższą prowizję niż w Vipro na zwykłym ECN-Pro, gdzie mam dodatkowo możliwość obniżenia prowizji w łatwy sposób.

Co prawda dzwonili do mnie ostatnio z promocją, że mógłbym obniżyć na 3 miesiące prowizję o ileśtam, ale do tego nie wiadomo czemu chcieli żebym zamknął otwarte pozycje. Jak pisałem wcześniej, gram tam longterm i nie bardzo mi się to widziało. Podsumowując, Noble jak na polski DM ma naprawdę dobre warunki, ale reklamowanie go jako broka ze spreadem 0.0 na E/J i niską prowizją jest lekko mówiąc przesadzone :)

Edit: co do reklamacji warmii - jeśli cena została zamnięta przez TP to faktycznie coś nie halo. Reklamowałeś to?

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

brg pisze: Edit: co do reklamacji warmii - jeśli cena została zamnięta przez TP to faktycznie coś nie halo. Reklamowałeś to?
a jakże - cytat z odpowiedzi
"Pana pozycja była pozycją typu sell, a więc otwierana jest po cenie BID (na podstawie której budowany jest wykres) a zamykana po cenie ASK. W godzinach nocnych, szczególnie w okolicy zamknięcia/otwarcia rynków płynność jest najmniejsza a spready szersze niż zazwyczaj. Sprawdziliśmy jak kształtowały się spready w czasie, w którym została zamknięta Pana pozycja i nie znaleźliśmy nieprawidłowości. Porównaliśmy także nasz spread ze spreadami innych brokerów, duża część z nich miała spread o wiele wyższy niż nasz. Może Pan to sprawdzić samodzielnie, na witrynie http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads".
:shock:

jajcarze , myślałem , ze mnie trafi: nie dosc , ze zwracam im uwagę na ewidentny szwindel- to zamiast przeprosic , natychmiast anulować, zaproponować gratyfikację to rżną głupa w stylu " popularnych operatorów ".

Warto publikowac szerzej- bo po pojawieniu sie drugiego wpisu tutaj i ponownego wezwania do poprawnego rozliczenia ( już nie prośby) otrzymałem:
"Przy pierwszej weryfikacji pańskiego zlecenia popełniliśmy błąd i nie zauważyliśmy, że zostało ono zamknięte przez TP, nie SL. Przeanalizowaliśmy ponownie pańskie zgłoszenie, porównaliśmy z danymi tickowymi od naszego LP i wyszło, że ma Pan racje i pańskie zlecenie zostało rozliczone niepoprawnie. "
...
Tylko na tyle mi to już za skórę zalazło, że rozważam podjęcie dalszych kroków:
bo absolutnie niedopuszczalne są takie praktyki - i ...zeby na zasadną reklamację, dalej próbować zamiatać pod dywan - w pale się nie mieści...

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

warmia pisze:
MowmiSasiad pisze:
pr7emo pisze:1 pips spreadu na eJku rulez :lol:
Ja nie wiem czym wy się jaracie :roll: :roll: 1 pips to jak dla mnie słaba oferta. Coś wam pokażę. Temat jest Vipro wiec nie bede mieszał, ale powiem tylko ta: polski DM z 0,004% prowizji. Zazwyczaj podczas europejskiej sesji nie wchodzi powyżej 0.6

Tabum tsst
Panowie jakie znaczenie ma 1 czy nawet 50 pipsów w tą czy tamtą broker potrafi zamknąc transakcję po TP ,a rozliczyć ją kursem z sufitu - link raz jeszcze http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/137236.
wszedłem w Twój link i rzeczywiście... SROGO :shock: :shock: Co tam się odjaniepawla?

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

warmia

po pierwsze to kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum ;-)
a dwa to powiedz uznali tą reklamację czy nie, bo ciężko się domyśleć?
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

Pierz Andrzej pisze:warmia

po pierwsze to kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum ;-)
a dwa to powiedz uznali tą reklamację czy nie, bo ciężko się domyśleć?
Przeczytaj ze zrozumieniem... i będziesz wiedzieć... nic tu nie jest do domyślenia

Awatar użytkownika
ViproMarkets
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 02 lut 2016, 15:22

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: ViproMarkets »

Drodzy forumowicze, szanowny Warmia

Dopiero teraz zauważyliśmy, że w temacie tego zgłoszenia wywiązała się taka żywiołowa dyskusja. Opisywana wcześniej reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Przy pierwszej analizie zgłoszenia, osoba rozpatrująca popełniła błąd i nie zauważyła, że zlecenie zostało zamknięte przez TP, nie SL. Użytkownik Warmia został o tym poinformowany oraz przeproszony za zaistniałą sytuację. Oczywiście zwróciliśmy na rachunek transakcyjny równowartość kwoty, jaką Warmia stracił przez błędną egzekucję zlecenia. Zwrócona kwota uwzględnia również zamknięcie po cenie lepszej niż ustalone TP, tak jak wynika z logów (poślizg na plus).

Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza się nam popełniać błędy. W razie wątpliwości prosimy zawsze o ponowny kontakt z obsługą klienta celem wyjaśnienia sprawy.
Spread od 0.0 pips | Darmowe wpłaty i wypłaty | Błyskawiczny support | Brak rekwotowań
Sprawdź nas | Forum | WWW w profilu.

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

ViproMarkets pisze:Drodzy forumowicze, szanowny Warmia

Dopiero teraz zauważyliśmy, że w temacie tego zgłoszenia wywiązała się taka żywiołowa dyskusja. Opisywana wcześniej reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Przy pierwszej analizie zgłoszenia, osoba rozpatrująca popełniła błąd i nie zauważyła, że zlecenie zostało zamknięte przez TP, nie SL. Użytkownik Warmia został o tym poinformowany oraz przeproszony za zaistniałą sytuację. Oczywiście zwróciliśmy na rachunek transakcyjny równowartość kwoty, jaką Warmia stracił przez błędną egzekucję zlecenia. Zwrócona kwota uwzględnia również zamknięcie po cenie lepszej niż ustalone TP, tak jak wynika z logów (poślizg na plus).

Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza się nam popełniać błędy. W razie wątpliwości prosimy zawsze o ponowny kontakt z obsługą klienta celem wyjaśnienia sprawy.
Nie został przeproszony.

-- 23 sty 2017, 15:31 --
warmia pisze:
ViproMarkets pisze:Drodzy forumowicze, szanowny Warmia

Dopiero teraz zauważyliśmy, że w temacie tego zgłoszenia wywiązała się taka żywiołowa dyskusja. Opisywana wcześniej reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Przy pierwszej analizie zgłoszenia, osoba rozpatrująca popełniła błąd i nie zauważyła, że zlecenie zostało zamknięte przez TP, nie SL. Użytkownik Warmia został o tym poinformowany oraz przeproszony za zaistniałą sytuację. Oczywiście zwróciliśmy na rachunek transakcyjny równowartość kwoty, jaką Warmia stracił przez błędną egzekucję zlecenia. Zwrócona kwota uwzględnia również zamknięcie po cenie lepszej niż ustalone TP, tak jak wynika z logów (poślizg na plus).

Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza się nam popełniać błędy. W razie wątpliwości prosimy zawsze o ponowny kontakt z obsługą klienta celem wyjaśnienia sprawy.
Nie został przeproszony.
Błąd został popełniony w momencie rozliczenia transakcji ( otwarte pozostaje czy swiadomie) ... dalej to juz było upieranie się przy błędzie.
Reklamacja nie został uwzględniona.
Dopiero szeokie upublicznienie przyniosło skutek.
P.S.
Pozostają jeszcze fora obcojęzyczne , i w razie wycięcia moich postów tu będę zmuszony do ich wykorzystania.

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

warmia pisze:Reklamacja nie został uwzględniona.
Dopiero szeokie upublicznienie przyniosło skutek.
staram się czytać ze zrozumieniem , ale w większości wpisów na forum cza się domyślać , tak jak w tym przypadku domyślam się że reklamacja została uznana :-)
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
ViproMarkets
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 02 lut 2016, 15:22

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: ViproMarkets »

Panie Warmia

Niniejszym serdecznie przepraszamy za popełnienie błędu przy rozpatrywaniu pierwszego zgłoszenia reklamacyjnego.

Po ponownym kontakcie z nami sprawa została zbadana ponownie i decyzja została poprawiona. Proszę nam wierzyć - to, że opisał Pan tutaj swoją sytuację nie ma żadnego wpływu na wynik reklamacji. Osoby je rozpatrujące nie mówią po polsku :).
Spread od 0.0 pips | Darmowe wpłaty i wypłaty | Błyskawiczny support | Brak rekwotowań
Sprawdź nas | Forum | WWW w profilu.

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

Pierz Andrzej pisze:
warmia pisze:Reklamacja nie został uwzględniona.
Dopiero szeokie upublicznienie przyniosło skutek.
staram się czytać ze zrozumieniem , ale w większości wpisów na forum cza się domyślać , tak jak w tym przypadku domyślam się że reklamacja została uznana :-)
a zauważyłeś po jakiej walce... mimo oczywistej i bezsprzecznej zasadności.
Czas poświęcony na reklamację przyniósł by wiekszą korzysc przy pracy łopatą.
P.S.
A co gdyby z tego powodu wycięło mnie z innych pozycji na M.C.

ODPOWIEDZ