Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Witam
Poszukuje osób co mają lub zamierzają otworzyć firmę w Delaware.

Konkretnie chodzi mi o założenie takiej firmy bez pośredników z Pl, które np. za wydanie darmowego numeru w USA pobierają 1200zł opłaty co jest paranoją.
Jeśli jest ktoś w stanie zaoferować pomoc w założeniu tam firmy proszę tu lub na PW.
Może ktoś ma jakiś manual jak to samemu zrobić ??

Korzyści wynikające z założenia firmy w Delaware nie będę wymieniał, w skrócie warto.

Ps. może by odrazu zrobić jakiś FAQ jak to zrobić od początku do końca ?? Każdemu by się przydało.


Tu trochę informacji na ten temat. Ale tak temat zagmatwali że nie wiem cop jest prawdą a co nie.

http://www.di.pl/index.php?showtopic=21722


Treść mojej rozmowy z przed kilku minut z jedną osobą co zajmuje się zakładaniem firmy w w/w miejscu, trochę ocenzurowane z mojej strony ;)

Ps. Czy jak ktoś jest w temacie to mi powie czy to się trzyma kupy ??
[17:16:31] MrYogi napisał(a): Witam

[17:17:56] MrYogi napisał(a): Na wstępie pytanie czy Pan się zajmuje zakładaniem tam firm czy prywatna osoba ?
[17:18:17] OffShore napisał(a): ja i notariusz
[17:18:24] MrYogi napisał(a): aha
[17:18:27] MrYogi napisał(a): juz pisze o co mi chodzi
[17:20:56] MrYogi napisał(a): Jakie są koszty założenia takiej firmy, oraz koszty roczne ( faktur mam bardzo mało )
[17:21:34] OffShore napisał(a): ok. 5000 pln roczne koszty to koszty podatku + koszt rozliczenia i przekierowanie poczty
[17:21:49] OffShore napisał(a): 5000 pln to koszt założenia firmy
[17:22:12] MrYogi napisał(a): wchodzi w to komplet za wszystko bez jakich "haczyków" ??
[17:22:21] OffShore napisał(a): + roczny podatek, apostoly, tłumaczenia, konto w polskim banku
[17:22:37] OffShore napisał(a): poza przekierowaniem poczty
[17:23:06] OffShore napisał(a): podatek roczny na te chwile to 250$ +100$ koszty rozliczenia
[17:23:29] OffShore napisał(a): przekierowanie poczty sensowne zaczyna się od 165$
...
[17:24:56] MrYogi napisał(a): co to są apostoly ??
[17:25:17] OffShore napisał(a): forma aktu notarialnego
[17:25:23] MrYogi napisał(a): aha
[17:24:32] MrYogi napisał(a): Zapominałem dodać, Ja chce zamknąć firmę w PL ponieważ się wyprowadzam do .... na stałe ale działalność swoja nadal chce prowadzić, ale nie chce sytuacji że np. US mnie wezwie do siebie to muszę wydać po .....PLN za bilet lotniczy i to pewnie kilka razy w roku
[17:25:43] OffShore napisał(a): jesli podatek stanowy bedzie oplacany regularnie
[17:25:29] OffShore napisał(a): nie wezwie
[17:26:14] OffShore napisał(a): ja juz polkiemu biznesowi dawno podziekowalem
[17:27:03] MrYogi napisał(a): Czyli tak, koszt założenia firmy to 5000 PLN, potem ( czy odrazu ) ok 5000 PLN rocznej opłaty ?
[17:27:14] OffShore napisał(a): nie
[17:27:30] OffShore napisał(a): rocznie to jest jakieś ~2000-2200 PLN
[17:27:33] OffShore napisał(a): góra
[17:27:39] OffShore napisał(a): podatek + opłaty
[17:27:58] OffShore napisał(a): i kurs dolara
[17:28:15] MrYogi napisał(a): czyli w pierwszym roku mój roczny kosz założenia, porwadzenia firmy, niezależnie od dochodu to ok 7000 PLN
[17:28:24] OffShore napisał(a): tak
[17:28:43] MrYogi napisał(a): a to źle nie jest
[17:28:52] MrYogi napisał(a): a jak długo trwa cały proces rejestracji firmy ?
[17:29:01] OffShore napisał(a): 2-3 tygodnie
[17:29:10] OffShore napisał(a): w całości
[17:29:23] MrYogi napisał(a): A to krótko
[17:29:40] OffShore napisał(a): jeśli idzie o konto to wymagana jest wizyta w banku
[17:29:59] OffShore napisał(a): w warszawie lub w innym, który się zgodzi na tego rodzaju firmy
[17:30:15] MrYogi napisał(a): a właśnie jak to wygląda prawnie, że np. zarobione mam np. 10.000 USd i chce kupić w PL samochód ??
[17:30:43] OffShore napisał(a): takich informacji udzielam jedynie swoim klienta
[17:31:40] MrYogi napisał(a): no to inaczej, jest to tak załatwione prawnie że polski US nie będzie miał pretensji ja kupię sobie dom, samochód itp pomimo ze nic w Polsce nie odprowadzam z podatków ?
[17:32:03] OffShore napisał(a): ja czy firma?
[17:33:41] MrYogi napisał(a): obojętnie, bardziej korzystnie
[17:34:02] OffShore napisał(a): nie
[17:34:20] MrYogi napisał(a): i oto chodzi
[17:35:52] OffShore napisał(a): ogólnie najlepiej jest na początku rozpocząć działalność w Delaware a potem Cypr czy inny lichtensztajn
[17:36:09] OffShore napisał(a): ale to już jest bardziej skomplikowane

[17:37:33] MrYogi napisał(a): ok dziękuję za informację
[17:38:39] OffShore napisał(a): ok natomiast ceny moga ulec zmienia do tego czasu ( reg. wrzesień-październik ) dlatego, ze zmieniają się przepisy po wakacjach wiec proszę być przygotowanym
[17:39:53] MrYogi napisał(a): A orientacyjnie może Pan coś powiedzieć ??
[17:40:06] OffShore napisał(a): nie
[17:43:11] MrYogi napisał(a): ok dziękuję i pozdrawiam

"Wszystkie informację podane w tym temacie są podane tylko i wyłącznie w celach informacyjnych. Nie ponoszę ŻADNEJ odpowiedzialności, jeśli ktoś to będzie stosował w praktyce.
Zanim ktoś będzie sam zakładał firmę należy sprawdzić czy dla niego będzie to odpowiednie."
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 09:02 przez MrYogi, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Yogi a co takiego jest w tym Delaware ? Przecież to jest stan w USA, a w stanach jakiś super niskich podatków nie mają

Dodano po 1 minutach:
MrYogi pisze:Korzyści wynikające z założenia firmy w Delaware nie będę wymieniał, w skrócie warto.
wymień choć kilka

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Stan Delaware w USA


W Stanie Delaware (USA) obowiązuje takie opodatkowanie, które przewiduje na dany moment ustawodawstwo amerykańskie. Stany Zjednoczone zawarły z innymi krajami liczne porozumienia o unikaniu podwójnego opodatkowania, w tym również w 1974 roku z Polską.

Jednak Stan Delaware oferuje pewne ulgi podatkowe dla określonego rodzaju spółek - spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, mających w nim zarejestrowaną siedzibę (ang. - LLC- Limited Liability Company). Ulgi polegają na zwolnieniu z opodatkowania w USA i są dostępne po spełnieniu kilku warunków. Między innymi warunkiem jest to, że spółka z o. o. nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie USA i nie otrzymuje żadnych dochodów ze źródeł przychodów położonych w Stanach Zjednoczonych. Są jeszcze inne, bardziej szczegółowe wymagania, niezbędne dla uzyskania zwolnienia od opodatkowania. Wówczas spółka nie płaci podatków stanowych ani federalnych.

Spółka może być zarejestrowana w ciągu 7 dni roboczych. Spółka powinna mieć wyznaczonego w USA agenta. Wystarczy dwóch udziałowców do zawiązania spółki. Jednym z udziałowców powinna być osoba, która nie jest rezydentem USA, tj. nie ma miejsca zamieszkania ani siedziby w USA. Właściciele udziałów są znani tylko władzom, ich dane personalne nie są przeznaczone dla publicznej wiadomości. Spółka składa roczne sprawozdania ze swojej działalności. Od spółki pobiera się opłaty roczne.


Ps. Astra w skrócie chodzi o podatki w których czy zarobiłeś 1000 USD czy 100.000 USD to i tak płacisz tylko 250USD podatku w ryczałcie i tyle.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Nieprzeczytany post autor: player1 »


Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

player1 pisze:Nie wiem czy coś pomoże: http://www.taxwaysgroup.com/pl/office/t ... s?name=usa
Dziękuje o takie coś chodzi. Nie o stereotypy.

PS. proszę moda a wykasowanie tych ostatnich postów.

// wyczyszczone ze zbędnych postów - raposo
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 196#108196

:lol: jak mogłeś przegapić ?
Ludy za granica zapominac jezyk polska. :lol:
* szukaj o "offshore" :wink:

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

reptile pisze:http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 196#108196

:lol: jak mogłeś przegapić ?
Ludy za granica zapominac jezyk polska. :lol:
* szukaj o "offshore" :wink:
Ups :)

Co za obciach

thx za zwrócenie uwagi

Tak patrząc to mają sporo kosztów dodatkowych. Poszukam dalej, jak wyglądają na tle konkurencji.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Robert B
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 08 wrz 2007, 05:56

Nieprzeczytany post autor: Robert B »

Boshe, ja myslalem ze tylko na Jackowie tak sie rozmawia - apostoly hahahaha!

MrYogi - ogolnie zalozenie spokli w USA to raczej prosta sprawa. W kazdym stanie wyglada to podobnie. Wszyskie info http://sos.delaware.gov/. Skladasz aplikacje o "korporacje", nastepnie wystepujesz do stanowy numer podatkowy. I tyle. Pozniej tylko co roku podatek. Wszystko mozna zalatwic poczta (przynajmniej w illinois jesli idzie o zwykla korporacje).



a tu masz odpowiedznie aplikacje http://corp.delaware.gov/formsentitytype.shtml

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Robert B pisze:Boshe, ja myslalem ze tylko na Jackowie tak sie rozmawia - apostoly hahahaha!

MrYogi - ogolnie zalozenie spokli w USA to raczej prosta sprawa. W kazdym stanie wyglada to podobnie. Wszyskie info http://sos.delaware.gov/. Skladasz aplikacje o "korporacje", nastepnie wystepujesz do stanowy numer podatkowy. I tyle. Pozniej tylko co roku podatek. Wszystko mozna zalatwic poczta (przynajmniej w illinois jesli idzie o zwykla korporacje).



a tu masz odpowiedznie aplikacje http://corp.delaware.gov/formsentitytype.shtml

Podziękować.
Z tego co wyczytałem jak narazie to samodzielne założenie firmy nie stanowi większego problemu, jak to ktoś powiedział, odrobina inicjatywy załatwi sprawę.
Poszukam o co chodzi ( szkoda że mój angol kuleje, ale jakoś sobie poradzę. Potem dam info co i jak.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MrYogi pisze:Podziękować.
Z tego co wyczytałem jak narazie to samodzielne założenie firmy nie stanowi większego problemu, jak to ktoś powiedział, odrobina inicjatywy załatwi sprawę.
Poszukam o co chodzi ( szkoda że mój angol kuleje, ale jakoś sobie poradzę. Potem dam info co i jak.
Najpierw może rozpoznaj temat podatków bo co do braku podwójnego opodatkowania nie zawsze znaczy to co może się wydawać:
Metoda odliczenia proporcjonalnego oznacza, że dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce (w przypadku osób podlegających nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu), ale od należnego podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą.

Metodę odliczenia proporcjonalnego stosuje się między innymi do dochodów z pracy najemnej w umowach z następującymi państwami: ... Stany Zjednoczone ...
Nie wiem jak to jest w wypadku Delaware i prowadzenia firmy - ale jak widać powyżej może być tak, że będziesz płacił podatek taki jak w Polsce, tyle że pomniejszony o to już co zapłaciłeś zagranicą.

ODPOWIEDZ