Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
czykopar
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2017, 08:00

Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: czykopar »

Hej! Pamiętam, jak w lutym sprzedawałem 10 etherów za 200zł... Teraz byłbym na Teneryfie, mój największy błąd życiowy, ale cóż :D Jak myślicie - czy kursy tych walut będą rosły?
GO FOREX

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tych "walut"... :)

Dla mnie to bezwzględnie bańka spekulacyjna, którą pompują... No właśnie, kto? Chińczycy czy żydzi? A może jedni i drudzy?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

raposo pisze: Dla mnie to bezwzględnie bańka spekulacyjna, którą pompują... No właśnie, kto? Chińczycy czy żydzi? A może jedni i drudzy?
Nie tylko bańka spekulacyjna, ale dodatkowo powstał ten cały biznes około "miningowy".
Producenci kart graficznych robią już układy i karty dedykowane do kopania - bez wyjść graficznych :)
A im więcej górników tym bardziej wzrasta złożoność tych algorytmów (dostosowują się na bieżąco) i trzeba dokupować sprzętu żeby nadal zarabiać z kopania po staremu. W ten sposób koło się zamyka.

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

czykopar pisze:Hej! Pamiętam, jak w lutym sprzedawałem 10 etherów za 200zł... Teraz byłbym na Teneryfie, mój największy błąd życiowy, ale cóż :D
A wyobraz sobie jak sie czuje czlowiek (ma imie Laslo), ktory w maju 2010 Roku zamowilem sobie pizze, zaplacil za nia 10 000 BTC

Awatar użytkownika
Vilde
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:30

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Vilde »

Jakiś czas temu całkowicie przeniosłem się z fx na crypto i nie żałuję. Wykresy jakoś ładniej się układają i trendy są dłuższe. Jedyny minus, to że jak grasz DT, to trzymasz kasę na giełdzie, a kilka z nich już padło. Moim zdaniem ryzyko pęknięcia bańki jest małe, kryptowaluty mają coraz szersze zastosowanie i powstaje wiele nowych biznesów opartych na nich. W Japonii BTC jest już traktowany na równi z jenem jako pełnoprawna waluta, a to przyciąga sporo inwestorów.
W Polsce jest jeszcze problem niejasnych przepisów podatkowych, ale mam nadzieję że niedługo się to zmieni.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

KNF nie uznaje BTC za walutę ale np. Niemcy nie mają już z tym problemu, a w takiej Tajlandii jest ona nielegalna. Jedno jest pewne - regulatorzy rynków finansowych na pewno będą wywierać istotny wpływ na przyszłość kryptowalut.

Ostatnio oglądałem na Netflixie ciekawy dokument odnośnie Bitcoina. Jak ktoś ma N. to polecam obejrzeć. Mi osobiście sporo wyjaśniło z czym de facto mamy do czynienia i jak zapatrują się na to ludzie niekoniecznie związani z giełdą.
https://www.netflix.com/pl/title/80154500

Co do trendów... Vilde, na jakim interwale grasz i jakiego brokera wybrałeś do gry pod krypto (i dlaczego akurat jego)? Przyjrzę się temu bliżej :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Vilde
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:30

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Vilde »

Gram na zagranicznych giełdach. Zaczynałem na Poloniex, duża płynność i mnóstwo par do wyboru, ale ostatnio coś źle się tam dzieje (tragiczny support) i przeniosłem się na Bitfinex i Bittrex. Gram głównie H4, czasami schodzę do m30/m15 jak są mocne ruchy.
Co do brokerów, to widziałem że coś się pojawiło w xtb i admiralu, ale nie wiem jak to u nich funkcjonuje.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To ja wręcz przeciwnie - nic nie wiem jak to funkcjonuje na owych giełdach. Możesz powiedzieć jak wygląda platforma, lewar, handel w weekend, krótka sprzedaż, ew. jakieś SL/TP do których są przyzwyczajeni trejderzy foreksowi?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Vilde
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:30

Re: Bitcoin, Ethereum - co dalej?

Nieprzeczytany post autor: Vilde »

Bez zakładania konta można zobaczyć jak to wygląda np. na https://poloniex.com/exchange#usdt_btch Sam interfejs wykresów jest różny, nie zawsze wygodny, więc zaglądam na https://tradingview.com gdzie mam swoje szablony i szybki dostęp do wykresów z każdej giełdy.
Dużo giełd działa w trzech trybach: exchange (czyli zwykła giełda bez lewara i pozycje tylko długie), margin (wersja z lewarem i możliwość pozycji krótkiej) oraz lending/funding (zarabiasz jakiś procent na pożyczaniu monet, potrzebnych tym co grają na margin). Osobiście nie gram z lewarem bo sama zasada działania mnie nie przekonuje, a poza tym przy ruchach często kilkadziesiąt procent dziennie nie jest potrzebny.
Handel jest wszędzie 24h 7 dni w tygodniu bez przerwy.
Na każdej giełdzie są zlecenia limit, zazwyczaj też kupno/sprzedaż pkc, lub bezpośrednio jest taka opcja jak SL/TP.
Nie jest to tak wygodne jak w mt4, ale da się żyć.
Gram też tylko na parach z dolarem (psełdodolarem USDT), muszę wiedzieć że jak wykres idzie do góry to zarabiam, a na parach xxx/BTC czasami ciężko to ocenić przy dużych wahaniach samego bitcoina.


ODPOWIEDZ