Jak wymienić kasę?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Mam do wymiany trochę grosza na franeczki, które chcę sukcesywnie dokupować po - w miarę dobrym kursie.
Jako że banki zdzierają niemiłosiernie sprawdziłem kantory internetowe, ale o dziwo, tam też miodu nie ma. Pytanie jak najtaniej i najbezpieczniej przeprowadzać takie transakcje z banku na terenie RP? Docelowo chcę je przelać na konto w tym samym banku gdzie mam złocisze, tyle, że walutowe. Chyba, że są lepsze możliwości... Jakieś pomysły?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Może to:
https://kantor.aliorbank.pl/

Masz i konto i kantor w jednym.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

No właśnie to z Aliorem jest problem, wymiana z CHF na PLN jest free, ale odwrotna zamiana jest obciążona opłatą + spread. Z tego co wiem, są korzystniejsze warunki, tyle że nie wiem jakie są dokładnie możliwości negocjacyjne. Z tego co widzę, Alior, Raiffeisen Polbank,spready są 2-3 gr . Da się lepiej? Alior ma 30 PLN opłaty.

Edit: Trafiłem na "Walutomat" - spready praktycznie forexowe, tylko opinie o nim pisane przez "użytkowników" są jakieś takie... słodziutkie... jak w reklamie... :think:

Ktoś miał do czynienia?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:19 przez T-REX, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ja od dawna kupuje i sprzedaję waluty na/w walutomacie, do aliora przelewy masz za darmo

https://www.walutomat.pl/banki/

najfajniejasza jest możliwość ustawienia własnej ceny i można kupić/sprzedać walutę po kursie lepszym od rynkowego, najczęściej przy małej płynności kiedy inni koniecznie chcą coś sprzedać kupić. Co do bezpieczeństwa, firma jest od dawna i do tej pory nic złego się nie działo.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Dzięki Mustafa, właśnie trafiłem na niego, Czytam opinie, tylko ciężko IMHO o miarodajne, wszystkie fora o kantorach widzę, zaspamowane reklamą i trochę sceptycznie podchodzę. Widziałem trochę puaczu przy wpłatach wyższych niż 1000 EUR.
Ktoś miał jakieś złe doświadczenia z walutomatem?
Bo lepszej oferty raczej nie widzę...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ja od kilu lat sporo tam kasy wymieniłem i żadnego problemu nie było przelew trwa średnio 30min, jak się boisz to wymieniaj mniejszymi pakietami. Zobacz jakie obroty maja dzienne(zakładka kursy walut - na dole) dzisiaj masz już 1 884 775,71 € to nie tylko ludzie ale też sporo firm wymienia tam kase.

Mega biznes ktoś zrobił nic nie robi tylko prowizję nalicza 8)
w sumie to taki realny forex (tylko bez dźwigni) z tą różnica, że tu faktycznie łączone są dwie strony transakcji
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

skrzat
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:14

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: skrzat »

Ja korzystałem wielokrotnie z 2 kantorów internetowych: walutomat i cinkciarz
W obu wszystko bezproblemowo.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Dzięki.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

A gotówka w kantorze? Można też chyba negocjować ceny. Zapytaj niemiaszka, podobno ma kantor.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jak wymienić kasę?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Gibanie się z walizką keszu do kantora jest niemodne i niezdrowe. Kasę mam na koncie i chcę to załatwić jak biały człowiek w XXI wieku. A poważnie to bym się chyba zesrał ze strachu, raz byłem świadkiem jak zawodowcy robią gościa z kapustą w bambuko, CHF w życiu w rękach nie miałem i nawet nie wiem jak to wygląda. Więc nie chce kusić losu, nawet przy tych drobniakach jakie posiadam.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ