Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Witam Moi Mili,

sprawa z fx mocno związana, ale na tyle dziwna, że zamieszczam ją tutaj.

Jakoś w życiu nie potrafię sobie miejsca znaleźć - szkoły, studia, różne zajęcia, korpo... Ale czego bym nie robił, zawsze miałem w głowie, że w życiu chce grać na rynkach. Mój kumpel (też interesujący się fx) po kilku latach pracowania w stolycy za marne grosze, wyjechał za granicę zarobić na swój pierwszy biznes. Któregoś razu podczas rozmowy na skype temat zszedł na pieniądze. Pogadaliśmy, złapałem za kalkulator - i włosy stanęły mi dęba.
W rok na zmywaku, da się odłożyć (normalnie żyjąc!) tyle ile pracując w korpo w naszym pięknym kraju przez 2,5 roku (ofc. robiąc rzeczy od których chce się :563: , a odliczając kasę na mieszkanie i życie zostaje 500pln/miesięcznie na życie - jak oczywiście nie masz nikogo na utrzymaniu)!

Przywieźć kasę z zagranicy i przepieprzyć żadna sztuka, zainwestować w biznes to dobrze, a wsadzić na fx... Przecież na biedę z której większość ludzi pochodzi, to kupa kasy! Z 0.01 lota wskakujemy na poziomy 0.4-0.5 na transakcje!

Dobra szmal jest, ale jak z umiejętnościami? Wizja 0.5 lota pozycji pełnego rozmiaru, sama łapie nas z kark i wsadza nos w książki...



Tak więc, będę odzywał się w tym temacie za jakieś 2 lata - napiszę jak poszło.
A w najgorszym wypadku będę pracował obcym kraju na magazynie, za 5400zł/miesięcznie :P.
Kanapka

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: psV »

Przemyśl to dobrze.

Jak umiesz grać to ze 100 USD się dorobisz. A jak nie ogarniasz to wyzerujesz każdy, nawet największy depozyt. Szkoda by było tyrać 2 lata na marne.
Jeśli nie jesteś w stanie zrobić z niczego chociaż 10k, to szczerze odradzam wpłacać duże pieniądze.

Dam Ci hinta: jak nie masz kapitału ani pomysłu na trading, to zacznij skubać brokerów, którzy oferują handel na warunkach lepszych niż rynkowe. Słowo klucz: "News Trading".

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Szczegół w tym, że do wyjazdu mam jeszcze ładnych 8 miechów. A dzięki tej wizji zyskałem motywacyjnego kopa w dupe, żeby siedzieć non-stop :D.

[edit]

Żeby nie było, jak najbardziej zgadzam się z Tobą, że nie ma sensu wpuszczać w rynek dużego kapitału bez "skilla".
Kanapka

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Wiesz, jak pamietam swoje czasy kiedy zarobiony hajs w niemczech wrzucilem na gpw. Ale to byly piekne czasy gdzie wszystko roslo i udalo mi sie ten kapital potroic. Czy wrzucilbym go na forex? Tylko pod warunkiem, ze byloby to skalowanie biznesu w gore tj. masz teraz 1000 pln, grasz 0.01 lota i zarabiasz regularnie przez np. 12 miesiecy. Wrzucasz 20.000 i grasz juz 0.2-0.3 lota i przyspieszasz kapitalizacje. Jezeli chcesz tak po prostu wrzucic kase zarobiona ciezka praca na zmywaku to moze byc szkoda harowki - FX latwo daje, ale tez latwo zabiera. I nie ma w tym zadnych sentymentow.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

ltk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:45

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: ltk »

Grając 0.01 lota to se można przy piwku dla relaxu, większa suma zmusza do koncentracji i dbania o własne pieniądze, ja zainwestowałem ciężko zarobioną kase z zagranicy, pomimo tego, że osiwiałem nadal utrzymuje się wyłącznie z forexu... chociaż zarabiać zacząłem dopiero po odstawieniu gry na drugi plan, po pierwsze moje cele życiowe i rodzina,
nie bój się realizować marzeń.

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Jak dla mnie 0.01 lota, 0.1 czy 100 lotow powinno byc tym samym z pkt widzenia psycho. Jezeli inaczej reagujesz przy mikrolocie, a inaczej dziala na ciebie wieksza pozycja tzn. ze psycha jeszcze gra zbyt duza role. Wiem ze jestesmy tylko ludzi, ale jak dla mnie sukces w tradingu to pelna automatyzacja - nie tylko systemu, ale swoich zachowan, niezaleznie od pozycji, zysku czy straty.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

BratBot pisze:Witam Moi Mili,
Dobra szmal jest, ale jak z umiejętnościami?
Skoro nie jesteś pewny umiejętności to po co w ogóle bierzesz pod uwagę grę większymi kwotami? Skończysz jak kolega z siwymi włosami. Pracując na zmywaku będziesz miał większą satysfakcję z pracy niż trenując zwieracze przed monitorem, że aż ci włosy osiwieją.

ltk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:45

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: ltk »

Yaco77 pisze:Jak dla mnie 0.01 lota, 0.1 czy 100 lotow powinno byc tym samym z pkt widzenia psycho. Jezeli inaczej reagujesz przy mikrolocie, a inaczej dziala na ciebie wieksza pozycja tzn. ze psycha jeszcze gra zbyt duza role. Wiem ze jestesmy tylko ludzi, ale jak dla mnie sukces w tradingu to pelna automatyzacja - nie tylko systemu, ale swoich zachowan, niezaleznie od pozycji, zysku czy straty.
wielkość pozycji nie powinna mieć wpływu na psychike, ale wpłacając małą sume nie zarobisz chyba, że będziesz podejmował zbyt duże ryzyko, a to prowadzi do zachwiań emocjonalnych i w rezultacie siwych włosów, więc nie wiem czemu na tym forum inni dbają o to co ktoś chce robić ze swoimi pieniędzmi?

jeśli jest tutaj jakiś super mega gość który utrzymuje się wyłącznie z tradingu i nie odczuwa żadnych emocji kiedy nie zawsze idzie wszystko zgodnie z planem, to ja jestem chętny zapłacić komuś takiemu za treningi.

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Zgadzam sie - pykanie mikrolotami nie zaprowadzilo chyba jeszcze nikogo do duzej kasy, chyba ze solidnie piramidujac. Tu chodzilo mi raczej o to co powiedziales - wielkosc pozycji nie powinna wplywac na psyche, a nawet przy wiekszych wolumenach palec nie powinien zadrzec jezeli system daje sygnal.

Po to jest to forum, zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami. Jezeli chcesz, zagrac all in. Mnie nic do tego. Bedziesz mial taka fantazje, to twoje pieniadze, twoj zysk i twoje ryzyko. Zeby wylaczyc emocje z tradingu wymyslono EA ;)
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

peben
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:01

Re: Dobry sposób ma motywację I duży kapitał?

Nieprzeczytany post autor: peben »

Powiem szczerze, że ja głównie po to właśnei tutaj chodzę.

ODPOWIEDZ