Nieintuicyjna wyszukiwarka/szukaj

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Programinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:38

Nieintuicyjna wyszukiwarka/szukaj

Nieprzeczytany post autor: Programinio »

Gdy jesteśmy w jakimś dziale forum i wpiszemy frazę do wyszukiwarki, to wyszukuje ona tylko w danym dziale a nie na całym forum.

Gdy jesteśmy na "Forum Forex Strona Główna" i wpiszemy frazę w wyszukiwarkę to wtedy dopiero wyszukuje na całym forum.

Wg mnie to nie jest intuicyjne. Ostatnio byłem w dziale Programowania i wyszukałem hasło "słownik" i dało mi 3 wyniki. Tymczasem na głównej daje 67 wyników i pokazuje tam m.in. temat słownika w dziale dla początkujących. Gdyby nie to to bym do tej pory nie wiedział, że wyszukując, szukam tylko w tym obszarze w jakim jestem.

Sądzę, że dobrze byłoby dopisać informację, że szuka tylko w dziale lub dać okienko do zaznaczenia "Dział" lub "Całe forum", wtedy byłoby bardziej funkcjonalnie i jasno.

Przez to może się zdarzać, że ktoś powiela tematy, bo wyszukiwał i nie znalazł tego co chciał. A to czego szukał było w innym dziale.

Mowa o tej wyszukiwarce poniżej tematu postu. Bo ta na górze w górnym prawym rogu wydaje się wyszukiwać zawsze na całym forum. Może więc wystarczyłoby zmienić ich nazwy i ta na górze by się nazywała "wyszukaj na całym forum", a ta pod tytułem "szukaj w dziale". "Szukaj w temacie" się pojawia w tej niższej wyszukiwarce, gdy jesteśmy w jakimś temacie. Ale gdy jesteśmy w dziale to jest napisane "szukaj na forum" a wcale nie szuka na forum (całym) tylko w dziale, więc jest to mylące.

ODPOWIEDZ