Oznaczanie osob 'interesownych'

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Witam szanowna Administracje.

Czy widzicie mozliwosc wprowadzenia oznaczen dla osob, ktore maja dodatkowy interes na rynku Forex? Na forexfactory oznacza sie ich mianem 'commercial user'. Mysle ze u nas mogloby sie to odbywac na takiej zasadzie, ze uzytkownik sam lub na prosbe wladzy umieszczalby w stopce charakterystyke swojego 'interesu' z pewnymi obwarowaniami - np. Zadnych skrotow typu 'ib' czy 'red.' Tylko jasne, pelne okreslenia. No i pewnie co do koloru i wielkosci czcionki tez.

Kiedys byla wielka afera z ukrytymi pracownikami brokerow i pomysl oznaczania padl na argumencie, ze nie wszystkich da sie wylapac. Owszem. Jednak uczciwi oznacza sie sami, a nieuczciwych trzeba bedzie szukac po aktywnosci i prosic o oznaczenie. Wplynie to moim zdaniem pozytywnie na przejrzystosc relacji na forum.

Np. Akhh i Raposo juz od dawna sa oznaczeni i chwala im za to. Ja tez pewnie wkrotce bede oznaczony.
Zachecam do rozwazenia tematu wlasnie od tym katem.

Pozdrawiam serdecznie
Marcin

PS. http://forex-nawigator.biz/forum/jackbud-u7223.html
Tutaj przykladowo pan, ktory probuje raz wypowiadac sie merytorycznie, a innym razem nagania na swoj 'business'. Podobnie robi w komentarzach na comparicu.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: brother »

Marcin widzę, że poruszasz ważną kwestię, moim zdaniem IB, osoby szkolące i inni zarabiający na pozostałych użytkownikach forum powinni być jak najbardziej oznaczeni. Mało tego użytkownicy forum powinni zdawać sobie sprawę w jaki sposób IB zarabiają( to czy namawianie kogoś na założenie konta jest moralnie wątpliwe, czy nie pozostawiam poza dyskusją :wink: bo co innego zakładanie konta przez świadomego przyszłej męki inwestora, a co innego tych mniej świadomych których jest 99%, ale jak wspomniałem to już inny temat i dotyczy moralności, jedni potrafią sprzedać garnki za 5000 zł schorowanemu emerytowi inni tego nie zrobią, oczywiście wszystko zgodnie z prawem.

Proponuję aby wspominać iż określony użytkownik otrzymuje określone korzyści wynikające z takich i takich mechanizmów, na dole przy avatarze powinien być link w stylu "sprawdź kim jestem" i tam wszystko krok po kroku wyjaśnione, że występuje określony konflikt interesów itd. Odnośnie osób szkolących bo chyba już nie wielu jest takich co szkoleń nie prowadzi :shock: powinna być adnotacja, czy rzeczywiście zarabiają, czy tylko odrabiają to co stracili na fx( tu decydowałby link do mfxbook lub rozliczenie finansowe na koniec roku) w innym przypadku szkolący byłby niezweryfikowany, zdaję sobie sprawę że nikt dotychczas nie potrafił udowodnić, że zarabia, ale to jakby inny temat. Wiem, że to utopijne myślenie, ale tak to powinno wyglądać wg mnie:)
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Lustrację zostawmy może na później. Małe kroczki w trudnych sprawach to IMO najlepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

No wiec mamy problem z oznaczeniami 'konkretnymi' bo administracja portalu kaze usuwac reklamy z podpisow... jesli sama nazwa jest reklama, albo podpis typu 'publicysta w portalu /nazwa/' bez odnosnika.
A co jesli brokerzy posiadaja w nickach logo? To nie jest problem z reklama? Boli wiadomosc, ze jednak nie jestem w gronie uprzywilejowanych uzytkownikow :-) . Sa lepsi ode mnie. Hehe

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Chodzi o to żeby zminimalizować wrażenie że forum jest wylęgarnią prywaty ;)
Chociaż muszę zauważyć że troszkę agresywnie wrzucasz autoreklamy swoich artykułów.
Trzeba umieć zawoalować takie rzeczy bo czasem zbyt nachalna autopromocja może przynieść odwrotny skutek.
A jak znam to forum to prędzej czy później skończy się atakami na Twoją osobę.
Że chcesz coś sprzedać, że nie zarabiasz na FX jak każdy ciężko pracujący forumowicz, że jesteś pozerem, że [wstaw co chcesz]...
Rozganiałem awantury za mniejsze rzeczy więc wiem co piszę.
Jak będziesz dobry to ludzie sami chętnie będą Cię czytać.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

daromanchester pisze:Chodzi o to żeby zminimalizować wrażenie że forum jest wylęgarnią prywaty
Wybacz Daro, ale po ostatnich wydarzeniach i permanentnych łamaniach regulaminu (pkt9) w dziale DayTrading oraz w stopce korespondencji prywatnej, postaw modów (a ściśle braku jakiejkolwiek reakcji, lub przejawów nadopiekuńczości w stosunku do Jedynie Słusznego Brokera- patrz Dr Forex (a swoją drogą kto to taki?)) wynika jedno i niezbicie: są tacy, którym wolno reklamować się i stoi się na straży by nikt im nic, a innym wara.
Najbardziej mnie boli to, że ze wszech miar szlachetnej akcji Cyba pod nazwą POMAGAMY: sercemichałka.... etc. czyli pomagamy organizacjom charytatywnym, zamieniono na POMAGAMY: (Tu Nazwa Jedynie Słusznego Brokera), a końcowy fragment każdego pierwszego postu od wielu dni kończy się cyt.:
"Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje Regulamin Forum".
Jokoś tego nie widzę, a maszynka kręci się dalej.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

nachalna autopromocja
Zraniłeś mnie. Starałem się być powściągliwy jeśli chodzi o linki do własnych artykułów i to tylko we "własnym" dzienniku :).
Rozganiałem awantury za mniejsze rzeczy więc wiem co piszę.
Na forum wciąż panuje rewolucyjna atmosfera. "Na pohybel wszystkim" jak stwierdza klasyk. A gdzieś po środku buzuje gejzer administracyjnej komercji. Rozwińmy wątek, bo zasady są wciąż niejasne. Tym wolno, tamtym niewolno, a święta inkwizycja pali i morduje. I w pewnym sensie ten schemat jest podsycany - wzmacniany. Administracja tępi małych "prywaciarzy" i nie przeszkadza inkwizycji. Jest tu jakaś symbioza, bo z kolei inkwizycja też jakoś cichutko siedzi w stosunku do dużej komercji - w kupie siła, a małego bezbronnego łatwo okraść z kanapki czy telefonu // "syndrom dresa"?

Ja bez forum dam sobie radę. Forum beze mnie też. Rzecz w tym, że forum przynosi właścicielom zysk nie dlatego, że jest. Tylko dlatego, że jest dobre. Dlatego udzielam się tutaj ja, pewnie Ty i wielu innych użytkowników. Stąd uważam, że administracja powinna regulować nowe zjawiska po swojemu - np. "mała prywata" - zamiast z nimi na siłę walczyć. Stąd też wypływa ten temat.

Pozdrawiam
Marcin

QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

AK53

Pamiętaj że forum to nie państwo
Regulamin nie jest konstytucją a admin caritasem.

Jesteśmy na targowisku którego zarządca jest admin.
Nic dziwnego że nie pozwala sobie na rozstawianie straganów przez każdego w dowolnym miejscu i za darmo.
Sam natomiast może dowolnie rozporządzać swoja własnością dla maksymalizacji zysku.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Regulamin nie jest konstytucją a admin caritasem
Co do konstytucji, to nie mogę się w pełni zgodzić. Regulamin jest "forumową konstytucją" właśnie. To jest umowa władzy z użytownikami. TEORETYCZNIE wiąże obie strony, zwłaszcza jeśli admin jest jednocześnie podmiotem profesjonalnym (przedsiębiorcą).
A co do Caritasu, to nawet caritas nie mógłby istnieć bez adresatów. Każda działalność, nawet charytatywna, jest dla kogoś. Kasa jest wynikiem tej działalności, nie bezpośrednim skutkiem.
Nic dziwnego że nie pozwala sobie na rozstawianie straganów przez każdego w dowolnym miejscu i za darmo.
I właśnie o to chodzi. Sygnalizujemy tutaj potrzebę uregulowania tej sprawy w duchu ucięcia samowoli, wolnej amerykanki i jednocześnie usatysfakcjonowania władzy. To zapewne poprawiłoby użyteczność i warunki funkcjonowania forum.

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Re: Oznaczanie osob 'interesownych'

Nieprzeczytany post autor: Above »

Zgadzam się z Stforex i jestem ZA.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

ODPOWIEDZ