MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
maniek990
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2016, 21:08

MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: maniek990 »

Witam,
Jeśli powielam temat to z góry przepraszam.
Jednak mam taki problem - otwierając pozycję zawsze mam ustawione SL oraz TP na 0.00. Po pewnym czasie pozycja zaczyna przynosić zyski. W jaki sposób mogę modyfikować pozycję w taki sposób aby np. w danej chwili jestem na plusie 100 zł i chciałbym ustawić SL abym na niej zarobił tzn mam na myśli żeby automatycznie zamknęła się jak będzie spadać poniżej 70 zł. Czy mam operować parametrem SL czy TP? Bo jak ustawiam SL to pomimo że pozycja idzie dalej w górę to ją automatycznie zamyka.

Broker FXnet.

Czy ktoś gra z tym brokerem? Jakie macie opinie? Może warto zmienić na coś innego?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: raposo »

O brokerze wolę się nie wypowiadać - poszukaj wątku na forum ;). Ja bym go szybko zmienił :P.

Co do pytania głównego. SL to rodzaj zlecenia, które ma z założenia ucinać straty ale jednocześnie też zamknąć pozycję jak po prostu kurs będzie się cofał. TP realizuje zysk. SL musi być zawsze "pod" kursem rynkowym, TP "nad".

To oznacza, że jeśli otwierasz pozycję długą (obstawiasz wzrost kursu) po 1.0000 to SL musi być poniżej 1.0000, a TP powyżej. Jeśli cena rynkowa zmieni się na 1.1000 to SL możesz ustawić nadal poniżej obecnej ceny rynkowej np. na 1.0500 i tym sposobem zabezpieczyć połowę wypracowanego zysku (czyli jak kurs się cofnie to na tym poziomie zamknie Ci zlecenie). Analogicznie z TP.

Odpal demo i męcz je do bólu ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

maniek990
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2016, 21:08

Re: MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: maniek990 »

Dzięki za wyjaśnienie. Założę demo i muszę poćwiczyć.
Co do brokera - jest ich sporo i byłbym wdzięczny z podpowiedzi Waszego własnego doświadczenia, któremu brokerowi mógłbym się przyglądnąć. Na razie gram delikatnie bo sporo już przegrałem ;(
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wybierz jednego z polskich, np. XTB - polska obsługa 24h/doba, dużo materiałów edukacyjnych i konkurencyjna oferta. Będzie Ci zapewne dużo łatwiej ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

maniek990
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2016, 21:08

Re: MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: maniek990 »

Wracając do pytania- jeżeli ustawianie pozycję krótką (na spadek), zaczynam na niej zarabiać np 1000zl, potrzebuję odejść na pewien czas od komputera i chcę się zabezpieczyć, że gdyby rybek się odwrócił i zaczął iść w górę to chciałbym aby pozycja zamknęła się przy 800 zł to również ustawianie SL?czy coś innego?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 ustawienie SL na otwartej pozycji

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, ustawisz SL.
Stop loss zawsze musi być ustawiony w stronę przeciwną od aktualnej ceny rynkowej względem kierunku pozycji, czyli:
Buy - SL niżej, TP wyżej
Sell - SL wyżej, TP niżej

Na inne ustawienia nie powinna pozwolić platforma wyrzucając komunikat błędu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ