ECN z mikrolotami?

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
makler12
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:28

ECN z mikrolotami?

Nieprzeczytany post autor: makler12 »

Witam Was,

jakiego ECNa możecie polecić z mikrolotami? Chodzi o jak najniższe prowizje no i koniecznie mikroloty.

Chcę pobawić się w arbitraż trójkątny dlatego miktoloty są mi niezbędne. NIe musi być z API, ani MT4 będę i tak oprogramowywał obraz z monitra :)

Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam,
makler12

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

makler12 pisze:jakiego ECNa możecie polecić z mikrolotami? Chodzi o jak najniższe prowizje no i koniecznie mikroloty.
To nigdy nie idzie w parze. Mikroloty (małe konta) to jednocześnie wyższe prowizje. Co prawda Dukascopy oferuje mikroloty jednak trzeba mieć też świadomość faktu, że ECN to rynek dużych zleceń więc małe "zleconka" ;) mogą (ale nie muszą) spotkać się z poślizgami w realizacji, bo ciężej znaleźć drugą stronę takiej transakcji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

makler12
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:28

Nieprzeczytany post autor: makler12 »

Rozumiem.
Mi nawet nie tyle chodzi o małe zleconka, co zleconka z precyzją np. 0.0001 lota.
Czyli chciałbym np. kupić 5.3764 lota

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

makler12 pisze:Mi nawet nie tyle chodzi o małe zleconka, co zleconka z precyzją np. 0.0001 lota.
No to powinno być w porządku. Właśnie przetestowałem na swoim realu w Dukascopy i weszła mi pozycja na 1002 jednostki (0.01002 lota).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

WH Selfinvest.
Sa mikroloty, nie spotkalem sie z zadnymi opoznieniami (chociaz nie wiem czy moge sie wypowiadac na podstawie kilkunastu zlecen z realnego konta, bo na demo wiadomo ze wszystko wszedzie wchodzi jak w maslo).

Bardzo ciekawa platforma (oparta na dealbooku?), brak prowizji (czyli mali klienci maja takie same koszty jak wieksi) i naprawde ciekawe spready na niektorych parach (ale po majorach widac ze rekompesuja sobie spreadem ten brak prowizji, niemniej w ostatecznym rozrachunku pewnie wychodzi na 0...)

Ale az takiej precyzji jak 1002 jednostki to nie uswiadczysz. Minimalny krok to 1 mikrolot czyli 1000 jednostek. Ale to wystarcza do bardzo precyzyjnego MM nawet przy kilku tysiacach $/E


Jakby co to moge sie podzielic doswiadczeniami na pw.

makler12
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:28

Nieprzeczytany post autor: makler12 »

Super. Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Muszę przyjrzeć się tym platformom. Spróbuję coś oprogramować i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sporo czasu pewni mi to zajmie, ale postaram się opisać wyniki po walce.

Pozdrawiam,
makler12

salceson
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2016, 02:09

Re: ECN z mikrolotami?

Nieprzeczytany post autor: salceson »

Witam. Małe pytanko od początkującego dotyczące dukascopy.
Czy prowizja od małych zleceń np. 1000 jednostek (0,01 lota) jest procentowo taka sama jak od dużych ? Czy kupując oddzielnie 1000 zleceń na 1000 jednostek (1000 x 0,01 lotów) zapłacimy w dukascopy taką samą prowizję jak za jedno zlecenie na milion jednostek (10 lotów)?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ECN z mikrolotami?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

salceson pisze:Witam. Małe pytanko od początkującego dotyczące dukascopy.
Czy prowizja od małych zleceń np. 1000 jednostek (0,01 lota) jest procentowo taka sama jak od dużych ? Czy kupując oddzielnie 1000 zleceń na 1000 jednostek (1000 x 0,01 lotów) zapłacimy w dukascopy taką samą prowizję jak za jedno zlecenie na milion jednostek (10 lotów)?
Tak, nie będzie tu żadnej różnicy. Prowizję płacisz od wartości transakcji i w ujęciu procentowym zawsze wynosi ona tyle samo. Oczywiście pod warunkiem, że nie wejdziesz w kolejny, niższy próg prowizyjny ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re:

Nieprzeczytany post autor: Baton »

raposo pisze:
makler12 pisze:Mi nawet nie tyle chodzi o małe zleconka, co zleconka z precyzją np. 0.0001 lota.
No to powinno być w porządku. Właśnie przetestowałem na swoim realu w Dukascopy i weszła mi pozycja na 1002 jednostki (0.01002 lota).
To znaczy że w Dukascopy można handlować również nanolotami, czy to 0.00002 które kupiłeś to tylko w wypadku transakcji na mikrolot można ustawić?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ECN z mikrolotami?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Minimum to 1000 jednostek, czyli jeden mikrolot ale można ustawiać nieokrągły wolumen np. 1234 jednostki, czyli odpowiednik 0.01234 Lota na MT4.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ