Interaktywny kurs MQL

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Cześć,

stworzyliśmy interaktywny kurs MQL prowadzący od zupełnych podstaw do stworzenia własnej strategii. Od razu zaznaczę, że część kursu jest płatna (30 PLN/miesiąc) o czym za chwilę.

Strona polskojęzycznej wersji kursu znajduje się tu:
https://fxwatch.eu/kurs/

Jeżeli ktoś chce się od razu, bez rejestracji przekonać, że kurs jest interaktywny może sprawdzić tę lekcję:
https://fxwatch.eu/kurs/index.php?stage=17

Krótki opis
Format kursu wzorowany jest codecademy.com. Użytkownik zapoznaje się z danym tematem a potem, nie opuszczając przeglądarki, może sprawdzić czy potrafi samodzielnie odtworzyć to, czego się nauczył (poprawność zadań jest do pewnego stopnia sprawdzana przez system, poprawność kodu jest sprawdzana w 100%).

Kurs jest skupiony wokół projektu stworzenia własnego EA. Aby to zrobić Użytkownik poznaje najpierw różne zagadnienia (zmienne, operacje logiczne, arytmetyczne, funkcje matematyczne, pętle, funkcje specyficzne dla tradingu).

Cena
Część lekcji dostępna jest bez rejestracji.
Dalsza część wymaga posiadania konta w serwisie fxwatch.eu
Pełna treść kursu (łącznie ponad 140 slajdów) dostępna jest dla Użytkowników premium.
Miesięczny abonament (obejmujący całą funkcjonalność serwisu, w tym kurs) kosztuje 30 PLN.
Miesiąc zdecydowanie wystarczy, żeby przerobić cały kurs, więc ostateczny koszt dla osób poważnie myślących o programowaniu to byłoby właśnie 30 PLN.

Dla kogo?
Kurs skierowany jest do osób początkujących, szczególnie do takich, które nigdy wcześniej nie programowały. Dużo lekcji poświęconych jest podstawom. Osoby, które potrafią programować i z jakichś (bardzo miłych dla nas) powodów wolałyby się zapoznać z MQL przy pomocy tego kursu prawdopodobnie od razu musiałyby przejść do późniejszych (płatnych) lekcji.

Będziemy wdzięczni za opinie o kursie. Z góry dziękuję!
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Cześć,

To jest dobre, korzystam i polecam. Dopiero zaczynam uczyć się programowania i uważam Wasz kurs za bardzo pomocny.

Liczę, że będziecie rozwijać ten projekt, czego życzę sobie i Wam.

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Super, dzięki za opinię!
Na pewno będziemy rozwijać, jeśli będzie odpowiednio duże zainteresowanie. Pewnie pierwszym krokiem byłoby dodanie jakichś lekcji dotyczących programowania obiektowego w MQL (ale raczej już nie w formie interaktywnej).

Oczywiście cały czas jesteśmy otwarci na uwagi. Pozdrawiam! :)
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Forma interaktywna nie jest konieczna moim zdaniem, ja obecnie i tak od razu ćwiczenia wykonuję w meta edytorze.
Zupełnie wystarczą dobrze wyjaśnione na konkretnych przykładach kolejne zagadnienia, które będzie można łączyć jak klocki, co pozwoli budować bardziej złożone strategie.

Mnie w chwili obecnej interesują następujące umiejętności i chętnie kupię lekcje na tematy jak:

1. Złożyć zlecenie market gdy cena zamknie się powyżej / poniżej średniej danego typu
2. Narysować linię poziomą po cenie branej z OHLC wskazanego słupka
3. Przesuwać linię poziomą wg określonych kryteriów z kolejnych OHLC, kasować linię poziomą
4. Składać zlecenia przy reakcjach ceny z linią poziomą narysowaną automatycznie lub ręcznie
5. Rysować prostokąt w oparciu o OHLC wskazanego słupka
6. Przesuwać prostokąt wg określonych kryteriów z kolejnych OHLC, kasować prostokąt
7. Składać zlecenie market lub limit w odniesieniu do narysowanego prostokąta także narysowanego ręcznie
8. Definiować przedział czasu działania ea
9. Definiować maksymalną liczbę otwartych pozycji w tym samym kierunku
10. Definiować czy przeciwstawna pozycja ma zamknąć obecnie otwartą czy otworzyć hedge

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Cześć, dzięki za konkrety! Z pewnością są to fajne pomysły na lekcje. Niczego nie obiecuję, ale będę aktualizował ten wątek, gdy dodamy coś nowego.

Wykorzystanie średnich rzeczywiście powinno się znaleźć w kursie, bo to takie "Hello World!" w świecie finansów.
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Cześć,

Zauważyłem, że po naszej rozmowie zakres materiału poszerzył się o nowe lekcje,za co bardzo dziękuję i jestem pewny, że przydadzą się one każdemu adeptowi sztuki programowania własnych strategii.
Wciąż jestem pod wrażeniem otwartości na sugestie oraz talentu do przestawiania zagadnień w zwięzły i zrozumiały sposób.
Jeśli kurs będzie się rozwijał w takim tempie i kierunku co obecnie to jest on skazany na sukces czego życzę wraz z rozpoczynającym się rokiem 2017.

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Cześć!

Tak, Twoje pomysły naprawdę wydały nam się bardzo trafione :) Dziś uzupełniliśmy to jeszcze lekcją o wykorzystaniu wskaźników w EA.
Wciąż jestem pod wrażeniem (...) talentu do przestawiania zagadnień w zwięzły i zrozumiały sposób.
Dzięki, to chyba najlepszy komentarz jaki mogliśmy otrzymać, bo właśnie z takim założeniem tworzyliśmy ten kurs.

Z naszej strony życzymy sukcesów zarówno w nauce programowania jak i tradingu!
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Jako dodatek do kursu zaczęliśmy tworzyć artykuły związanie z programowaniem w MQL oraz ogólnie strategiami.
Tu krótki tutorial jak liczyć poziom break even dla kilku pozycji i jak to zaimplementować w MQL: link do tutoriala

Oczywiście zachęcamy do zapoznania się też z samym kursem: link do kursu
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

Pojawił się nowy tutorial pokazujący jak stworzyć skrypt do zamykania pozycji danego rodzaju, np. tylko zyskownych zleceń sprzedaży o zadanym numerze magic:
https://fxwatch.eu/n,text,13389.html

Na głównej stronie kursu umieściliśmy spis treści (na dole strony), żeby łatwiej dało się zorientować jakie zagadnienia zostały poruszone:
https://fxwatch.eu/n,text,12538.html
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

Awatar użytkownika
fornal89
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2017, 10:50

Re: Interaktywny kurs MQL

Nieprzeczytany post autor: fornal89 »

Czy kurs nadaje się dla totalnego nowicjusza?
Mam jakieś tam pojęcie ale bardzo słabe.
Nie wiem np jak podłączyć utworzoną bazę danych pod kod html strony ..
Mój znajomy mówi, ze ten kurs mi nie da bo wogóle znajomość samego SQL mi nic nie da.
Czy ktoś brał już udział w tym kursie? Albo może jakimś innym i mógłby polecić?

ODPOWIEDZ