historia forexu, wskaźnik, szukam chętnych do współpracy

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
badaczhistorii
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:09

historia forexu, wskaźnik, szukam chętnych do współpracy

Nieprzeczytany post autor: badaczhistorii »

Niedawno skończyłem pracę magisterską w której w języku Java przy pomocy interfejsu Dukascopy opracowywałem własny algorytm predykcji kursów. Program działa w ten sposób, że podczas gry rynkowej wyświetla się okno w którym rysowany jest wykres z historii forexu, który jest najbardziej podobny do tego aktualnego. W sposób płynny prezentowane jest 60 świec do przodu od momentu zaczepienia. Punktem zaczepienia jest rozpoznanie trendu rosnącego, malejącego. Innymi słowy wyszukiwane są podobne trendy w historii forexu i następnie wyświetlane są jako wskaźnik dla gracza. Punktami kluczowymi w programie są: wyszukiwanie trendów w grze bieżącej, w historii, badanie korelacji dwóch trendów, magazynowanie historii i wiele pomniejszych kwestii takich jak rysowanie wykresów, praca w tle, ograniczone zasoby sprzętowe. W wielu miejscach musiałem iść na kompromis, goniły mnie terminy dlatego nie starczyło mi już czasu, aby program poprawić. Jednak najważniejsze co odkryłem to istnienie korelacji między dowolnymi wycinkami historii Forexu.
Jeśli wrzucimy kamień do stawu to tworzy fale. Można to określić jako ilość energii. Tak samo jest z Forexem. Dwa trendy są podobne jeśli w ich początkowej fazie jest podobna ilość energii. Chodzi po prostu o dynamikę zmian na początku trendu. Z tego co zauważyłem zestawiając ze sobą trendy z historii, że podobieństwo trendów można wnioskować na podstawie ich „rozstrzelenia”, „rozchwiania”.
Docelowo chciałbym poprawić kilka kwestii w tym programie i przerobić go na wersję komercyjną. Sam nie jestem w stanie tego zrobić. Dlatego szukam firmy która chciałaby zająć się tym projektem, zatrudniając mnie jako koordynatora projektu. Uważam, że jest to praca na trzy miesiące w zespole kilkoosobowym. Z tego co się orientuje to nie widziałem podobnych „wskaźników” nigdzie indziej w działaniu. Zainteresowanym firmom prześle swoją pracę magisterską, bez żadnych zobowiązań.

ODPOWIEDZ