SL3TP10

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Witam,
Po przeglądnięciu wątków na tym forum doszedłem do wniosku, że wiele osób próbuje wciskać wam systemy, które tak naprawdę z pełnoprawnymi systemami nie mają wiele wspólnego. Dla mnie system to nie tylko zbiór zasad określających gdzie wchodzić, a gdzie wychodzić z pozycji. Ciężko też nazwać systemem coś co bazuje na 10 różnych wskaźnikach włączając w to ruchy planet, częstotliwość pływów morskich i inne tego typu bzdury. System techniczny w swoim założeniu powinien opierać się na dogłębnej analizie trendu powodowanego przez ruch ceny. Bardzo blisko ceny są ludzie grający w oparciu o Price Action jednak wydaje mi się, że sprawa poziomów S/R jest bardzo umowna i tak naprawdę nie można jednoznacznie określić , który opór czy wsparcie wytrzyma, a który puści cenę. Nie neguję w tym miejscu przydatności PA do budowy systemu – wręcz przeciwnie – jeżeli ktoś naprawdę potrafi systematycznie na tym zarabiać to zasługuje na duży szacunek. Nie mniej jednak uważam, że do zrozumienia zachowania rynku potrzebne jest coś jeszcze – wg mnie wymagane jest umieszczenie wykresu w pewnym kontekście. Kontekst ten powoduje, że po dłuższej obserwacji zaczynamy zauważać powtarzające się schematy – zaczynamy rozumieć pojawianie się na wykresie formacji takich jak RGR czy trójkąty. Zaczynamy w końcu zauważać i definiować swoje własne formacje, które dają duże prawdopodobieństwo zyskowności pozycji.
To nie wszystko. Gdy opracujemy już model wejścia i wyjścia z pozycji musimy jeszcze skonfrontować to z realnymi warunkami. Zabawa na koncie demo nie może trwać w nieskończoność. Musimy w końcu przejść na Real i uświadomić sobie, że wiele jeszcze przed nami bo warunki, mimo zapewnień brokera nie są takie same jak na demo. Okazuje się, że system to dopiero początek. Równie ważne, a może jeszcze ważniejsze są warunki transakcyjne i nasza własna psychika, która musi pozwolić nam na skuteczne korzystanie z otrzymanych narzędzi.
Chciałbym w tym miejscu zaoferować wam pomoc. Nie daje wam gotowego systemu. Po trzech latach doświadczenia na rynku miałem przyjemność poznać wizje wielu osób, które ukształtowały moje podejście do giełdy. Na podstawie własnych przemyśleń i tego doświadczenia opracowałem metodę analizy rynku pozwalającą przewidywać jego zachowanie właściwie na wszystkich okresach czasowych. Nie przypisuje sobie autorstwa całego systemu gdyż wiele zaczerpnąłem od moich mentorów. Sam jednak dopracowałem te zasady i przetestowałem ich skuteczność na wykresach sekundowych. Zbiór moich zasad pozwala na skuteczny i systematyczny skalping, na właściwie każdym płynnym rynku. Poniżej zobaczyć możecie fragment wykresu minutowego EUR/USD z zaznaczonymi miejscami, w których za pomocą moich zasad moglibyście wejść w pozycję. Gwarantuje, że każdego mogę nauczyć jak rozpoznawać takie miejsca zarówno w trendzie wzrostowym jak i spadkowym. Co z konsolidacjami? Tam również pojawiają się sygnały ale gra w konsolidacji kłóci się z moimi zasadami Money Management. Nie oznacza to, że ktoś z was nie będzie mógł w nich grać. To zależy od osobistych preferencji.
W załaczniku znajduje się przykładowy wykres z zaznaczonymi miejscami wejścia w pozycje (EUR/USD, TF 1 minuta). Na moim blogu będę umieszczał podobne wykresy i krótkie komentarze w języku angielskim aby szerzej zobrazować potencjał tej metody.

Nie zamierzam tu na forum opisywać na czym polega moja metoda. Nie zamierzam pokazywać mojego statementu, gdyż nie pokaże wam go nikt zajmujący się zawodowo szkoleniami. Ja jednak nie oferuje wam teoretycznej kalki z podręczników do AT. Ja mogę wam pokazać jak szukać miejsc takich jak te na wykresie. Jestem pewien, że nawet początkujący będzie w stanie to zrozumieć. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy lub na skype . Proszę nie pisać na pw z pytaniami o więcej szczegółów. Nie zależy mi na rozgłosie więc nie będę urządzał tu dyskusji i przepychanek słownych. Obecnie jestem na etapie współpracy z moją uczelnią wyższą nad syntetycznymi testami mojego systemu, które, zakończą się, mam nadzieje dofinansowanie venture capital do mojego projektu. Z niektórymi z was mogę podzielić się moją wiedzą ponieważ jest jasne, że im więcej osób zacznie grać w ten sposób tym system będzie bardziej skuteczny.
Zapraszam na mojego bloga (sl3-tp10@blogspot.com) i do kontaktu na skype albo przez e-mail.
Pozdrawiam

Dodano po 6 minutach:

Bardzo proszę o kontakt ze mną poprzez e-mail. Nie dostaje potwierdzeń o wysłaniu wiadomości PW więc nie wiem czy moje odpowiedzi do was dochodzą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

WTF?
na historii to każdy za przeproszeniem głupi potrafi pomalować po wykresie. :D

"Pokarz mi wykres a powiem Ci gdzie powinieneś był wejść.." :twisted:
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Dziękuje za zainteresowanie ;)
Póki co na razie na forum nie ma możliwości zaprezentowania systemu na żywo więc jedyną opcją jest malowanie po wykresach historycznych.

Uprzedzam tych którzy liczą na darmowy lunch. Osobiście zapłaciłem wiele za tę wiedzę więc nie zamierzam dzielić się nią bezinteresownie i pokazywać na forum założenia na podstawie których wchodzę w pozycje.

Pozdrawiam

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Można i tak albo można i tak:

od 2 do 5 sl przy rr troszkę większym. 17k euro i może się skuszę. MOŻE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Nie uważam się za odkrywcę. Wiem, że można zbudować wiele strategii wchodzenia w tak krótkie pozycję. Nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do słuszności mojej strategii.
Nie zamierzam też komentować większości innych postów gdyż wielu już jest tu tzw guru, którzy mocni są tylko w ilości własnych postów, a tak naprawdę nic sensownego nie powiedzieli.
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

sl3tp10 pisze:Nie uważam się za odkrywcę. Wiem, że można zbudować wiele strategii wchodzenia w tak krótkie pozycję. Nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do słuszności mojej strategii.
Nie zamierzam też komentować większości innych postów gdyż wielu już jest tu tzw guru, którzy mocni są tylko w ilości własnych postów, a tak naprawdę nic sensownego nie powiedzieli.
urzekła mnie Twoja historia. W sumie święta idą trzeba coś sprzedać

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Jak napisałem na początku nie zamierzam wdawać się w słowne przepychanki. Jeżeli ktoś chce zadawać sensowne pytania to proszę pisać.

Pozdrawiam
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

sl3tp10 pisze:Jak napisałem na początku nie zamierzam wdawać się w słowne przepychanki. Jeżeli ktoś chce zadawać sensowne pytania to proszę pisać.

Pozdrawiam

Sensowne pytania:

- jaka skuteczność systemu (średnia z miesiąca)?

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Bliska 70%, jeżeli brać pod uwagę zgodność pozycji z RR. Właściwie napisałbym nawet bliska 90% gdyż większość wejść można zamknąć z kilkupipsowym zyskiem jednakże nastawiając się na dłuższą jazdę nie wyskakuje się tak szybko z pozycji. Wszystko zależy od tradera i jego dyscypliny.
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

czyli mając 70% masz misję z dobroci serca nauczać innych - oczywiście odpłatnie tak? Chcesz 100, 200 czy może 5000tyś zł za owe 70% przy 3sl ?

Mając taką skuteczność z takim rr kwestia zrobienia depo to 1tydzień. No chyba że historii nie można przerzucić na real time :( to trochę gorzej.

Tak więc pytanie sensowne nr 2:

- co tutaj jest nie tak?

ODPOWIEDZ