Budowa stanowiska pracy - Jeden komputer wiele monitorów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

3x GeForce 8800 i odpowiednia płyta z nForce 780i SLI (potrójne SLI) i jak nic powinno się udać podłączenie 3 monitorów, z tym że koszty są spore...
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

tylko... czy to na prawde jest ci to potrzebne ???

masz tylko 2 oczu i najprawdopodobniej moga one patrzec w tym samym czasie tylko w jedna strone...

a nie lepiej malutki notebooczek max 12", ktory mozesz ze soba zabrac do parku, kawiarni, czy na plaze, czy gdzie tam lubisz chodzic ?

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Swego czasu w swojej ofercie Samsung miał monitory LCD podłączane na USB, co ciekawe, można było podłączać je szeregowo (do 6 monitorów), czyli jeden do drugiego, natomiast w systemie był widocznie jako jeden wielki monitor.
Nie wymagana do tego była żadna specjalna karta graficzna.\

Proponuję poszukać w Googlu, bo ja to widziałem jakieś 2 tygodnie temu, więc prawdopodobnie w historii przeglądarki już nie znajdę :(
algotronic- zaawansowane rozwiązania dla traderów
Odwiedź naszą stronę WWW, aby poznać pełną ofertę

ktos
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 10 sty 2008, 21:37

Nieprzeczytany post autor: ktos »

SEW
zastanawiasz się nad 6 monitorami i rzutnikiem... a nie lepiej tylko rzutnik?
Pulpit podzielisz na 6 części, rzucisz to na ścianę i moim zdaniem efekt będzie lepszy...
ech...

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

ktos pisze:moim zdaniem efekt będzie lepszy...
Może wystąpić problem rozdzielczości, bo jak wiadomo im większa tym lepsza do wykresów.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

do samego gbp/jpy potrzeba 5 monitorow i wideoprojektora:
1 do g/u ; 2 do u/j ;3 do dj ;4 do g/j ;5 do forex wiadomosci on line ;wideoprojektor do bloomberga :D A szczegolnie w takich przedzialach czasowych :wink:A tak powaznie moze to miec zastosowanie przy skalpie ale zdecydowanie bardziej sie oplaca drugi komp z dwoma monitorami.Ja pracuje na dwoch komputerach dwumonitorowych z dwoma niezaleznymi laczami.Zdecydowanie najbardziej oplacalne i bezpieczne rozwiazanie
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 16:39 przez nasreddin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
nasedo
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:06

Nieprzeczytany post autor: nasedo »

Ktoś mi kiedyś powiedział, że do iluś tam monitorów (dwóch, lub czterech - nie pamiętam) można po prostu podłączyć do płyty głównej pod PCI np 4 karty graficzne, starsze karty graficzne są pod PCI i są bardzo tanie, a do obsłużenia wykresów, zwłaszcza pod w2k3 nie potrzeba wiele mocy. Tak słyszałem, czy ktoś mi tak mówił, więc nie jestem pewien, ale jesli ktoś sie zna, to moze potwierdzić lub zaprzeczyć.
Otwarte myślenie to wielki dar i zarazem samotność

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

Wtedy ekran nie bedzie powiekszony o kilka monitorow tylko powielony ten sam obraz co na pierwszym monitorze.

Awatar użytkownika
Mi$iek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 10 sie 2006, 12:20

Nieprzeczytany post autor: Mi$iek »

nasedo pisze:Ktoś mi kiedyś powiedział, że do iluś tam monitorów (dwóch, lub czterech - nie pamiętam) można po prostu podłączyć do płyty głównej pod PCI np 4 karty graficzne, starsze karty graficzne są pod PCI i są bardzo tanie, a do obsłużenia wykresów, zwłaszcza pod w2k3 nie potrzeba wiele mocy. Tak słyszałem, czy ktoś mi tak mówił, więc nie jestem pewien, ale jesli ktoś sie zna, to moze potwierdzić lub zaprzeczyć.
To jest możliwe ale w zasadzie tylko na GeForce-ach, chodzi o to żeby był menadżer pulpitów....

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

Mi$iek pisze:To jest możliwe ale w zasadzie tylko na GeForce-ach, chodzi o to żeby był menadżer pulpitów....
Tylko do dwoch monitorow.
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

ODPOWIEDZ