Klawiatura do tradingu

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Klawiatura do tradingu

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Spotkał się ktoś z was z klawiaturą taką podręczną, które używanie przypomina używanie pilota do telewizora? Może coś dedykowanego dla graczy? Nie jestem graczem ale chyba są takie wynalazki. Chodzi o to aby była możliwość zdefiniowania skrótów klawiszowych i używanie ich do przeglądania wykresów. Ja niczego nie rysuję po wykresach, natomiast sporo ich przeglądam bo gram na bardzo wielu instrumentach. Generalnie analizy u mnie wyglądają w ten sposób, że klikam na wybrany skrót klawiszowy i przechodzę od wykresu do wykresu. W ciągu pięciu minut potrafię wstępnie przeanalizować nawet ponad setkę wykresów, zwłaszcza jak brak sygnałów bo stwierdzenie braku sygnału zajmuje z reguły sekundę, dwie. Używam jednak normalnej klawiatury a mi chodzi o sytuację, w której przeglądamy wykresy jak kanały w telewizorze. Od czasu urazu mam nawracające problemy z kręgosłupem, które nasilają się po długotrwałym siedzeniu. Pomyślałem o opcji, w której będę używał dużego monitora i takiej właśnie klawiatury tak aby przeglądać wykresy nie tylko siedząc ale także z pozycji stojącej lub przechadzając się po pokoju a nawet ćwicząc. :)

Awatar użytkownika
szarki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2009, 08:38

Re: Klawiatura do tradingu

Nieprzeczytany post autor: szarki »

Jeśli do przechodzenia między wykresami używasz skrótu klawiszowego, to najlepszym wyborem będzie pilot do komputera z możliwością konfiguracji przycisków.
Tu masz link do artykułu jak sterować pecetem na odległość, może coś znajdziesz.
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... ie-pecetem

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Klawiatura do tradingu

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ