USB 2.0 Display Link

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
jackub

USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Używam do moich monitorów VGA Display Adapter USB 2.0 ....
Czy ktoś z wiedzą głębszą od mojej płytkiej na temat komputerów może mi udzielic informacji czy jak zmienię komputer na taki ze wyjściami USB 3.0 będa one dalej dobrze współpracować, czy będę musiał wynienić je na takie z USB 3.0 ?

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

jackub pisze:Używam do moich monitorów VGA Display Adapter USB 2.0 ....
Czy ktoś z wiedzą głębszą od mojej płytkiej na temat komputerów może mi udzielic informacji czy jak zmienię komputer na taki ze wyjściami USB 3.0 będa one dalej dobrze współpracować, czy będę musiał wynienić je na takie z USB 3.0 ?
też mam dodatkowe dwa monitory podpięte przez dwie takie karty graficzne VGA Display Adapter do USB 3.0 w lapku, ale u mnie idzie to jeszcze przez Hub...

bez problemu będzie Ci wszystko śmigać, USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0 :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

jackub

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Niemiaszek jak "zwykle" niezawodny, dzieki ci bardzo!!!

Awatar użytkownika
slaw2005
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2008, 10:23

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: slaw2005 »

niemiaszek pisze:
jackub pisze:Używam do moich monitorów VGA Display Adapter USB 2.0 ....
Czy ktoś z wiedzą głębszą od mojej płytkiej na temat komputerów może mi udzielic informacji czy jak zmienię komputer na taki ze wyjściami USB 3.0 będa one dalej dobrze współpracować, czy będę musiał wynienić je na takie z USB 3.0 ?
też mam dodatkowe dwa monitory podpięte przez dwie takie karty graficzne VGA Display Adapter do USB 3.0 w lapku, ale u mnie idzie to jeszcze przez Hub...

bez problemu będzie Ci wszystko śmigać, USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0 :wink:

witam

szukam zewnętrznej karty graficznej do laptopa do której można by podłączyć dwa monitory- czy możecie polecic coś dobrego sprawdzonego ?

jackub

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: jackub »

slaw2005 pisze:
niemiaszek pisze:
jackub pisze:Używam do moich monitorów VGA Display Adapter USB 2.0 ....
Czy ktoś z wiedzą głębszą od mojej płytkiej na temat komputerów może mi udzielic informacji czy jak zmienię komputer na taki ze wyjściami USB 3.0 będa one dalej dobrze współpracować, czy będę musiał wynienić je na takie z USB 3.0 ?
też mam dodatkowe dwa monitory podpięte przez dwie takie karty graficzne VGA Display Adapter do USB 3.0 w lapku, ale u mnie idzie to jeszcze przez Hub...

bez problemu będzie Ci wszystko śmigać, USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0 :wink:

witam

szukam zewnętrznej karty graficznej do laptopa do której można by podłączyć dwa monitory- czy możecie polecic coś dobrego sprawdzonego ?
Ja , używam tego, Niemiaszek równiez ... stara karta jaką miałem nie chciała pracować z WIN 10 ta smiga bez problemu

http://www.amazon.com/Plugable-Graphics ... B004D0QC0A
Są wersje na USB 3, oczywiście droższe....

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Możecie powiedzieć, jak to wygląda technicznie?
Monitor podpięty pod tę kartę wyświetla to samo co na wbudowanej matrycy laptopa?
Plus drugi monitor podpięty pod wyjście karty graficznej laptopa?

Jaki adapter do monitora o rozdzielczości 1920x1200 byście polecili?
Bork, bork, bork! Swedish Chef

jackub

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: jackub »

[quote="wojtasek"]Możecie powiedzieć, jak to wygląda technicznie?
Monitor podpięty pod tę kartę wyświetla to samo co na wbudowanej matrycy laptopa?
Plus drugi monitor podpięty pod wyjście karty graficznej laptopa?

Prościzna jeśli ja dałem sobie z tym radę... :d
Monitor podpiety pod kartę graficzną lapka może powielać ekran lapka albo być niezaleznym i to samo z monitorem podpiętym pod zewnętrzną kartę video USB ...

1920X1158 powinna każda karta z USB3 obsługiwac ... ale nie mam własnych doświadczeń w tym zakresie...
ładnego masz misia .... wspomnienia ze Svalbardu...?

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

wojtasek

jeżeli wytrzymasz do jutra to Ci dokładnie wytłumaczę i pokażę jak mam wszystko u siebie :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

jackub pisze:Monitor podpiety pod kartę graficzną lapka może powielać ekran lapka albo być niezaleznym i to samo z monitorem podpiętym pod zewnętrzną kartę video USB ...
1920X1158 powinna każda karta z USB3 obsługiwac ... ale nie mam własnych doświadczeń w tym zakresie...
ładnego masz misia .... wspomnienia ze Svalbardu...?
dzięki! nie mam wprawdzie USB3, ale są też adaptery z wysoką rozdzielczością na USB2
(sprawdziłem na Allegro :) ), więc damy radę mam nadzieję.

jak to by się udało, to zostanę przy swoim lapie na razie, bo już chciałem
coś kupić na DDR4, ale nagle Skylake okazał się być Skyfall i trzeba czekać na korekty:

http://www.purepc.pl/procesory/skylake_ ... procesorow

Co do misia - niestety (na szczęście?) spotkałem go tylko w internecie. :D
niemiaszek pisze: jeżeli wytrzymasz do jutra to Ci dokładnie wytłumaczę i pokażę jak mam wszystko u siebie :wink:
spoko, nigdzie mi się nie spieszy :)
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: USB 2.0 Display Link

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

wojtasek u mnie wygląda to tak :wink:

lapek: HP Envy 17" 3D
procek: Intel Core i7 2630QM CPU 2.0 GHz
pamięć: 8 GB RAM
SSD: Samsung EVO 850 250 GB (Win7 64, pozostałe programy)
HDD: 500 GB (bzdety)
karta graficzna: Intel R HD Graphics
karta graficzna: Radeon HD 6850M
net podpięty kablem a nie przez wifi :!:

monitorki AOC 2369M, matryca IPS, a co najważniejsze najlepszy stosunek jakości do ceny(przed zakupem brałem pod uwagę DELL 2412M) :idea:
http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/
Obrazek

zewnętrzne karty graficzne koniecznie FullHD(szkoda oczu na mniejszą rodzielczość) :idea:
http://axago.eu/cz/produkty/usb-adaptery/ADG-HD.html
Obrazek

pod USB 3.0 w lapku mam HUB(rozdzielacz USB) UNITEK z zasilaniem, na którym chodzi jedna z kart graficznych plus drukarka i 2 wolne porty
drugą kartę graficzną na USB mam podpiętą bezpośrednio w port w lapku

pod lapkiem mam podstawkę chłodzącą SILENTIUM

fotka z indeksem wydajności lapka

-- pt 15-01-2016, 10:53 --

jak to wszycho podepniesz to monitorami zarządzasz w Windowsie

Obrazek


mój lapek ma dwie karty graficzne wbudowane(Intel HD i Radeon HD), więc jeden z monitorów jest podpięty przez VGA a drugi przez HDMI
Obrazek


oczywiście u mnie muza zawsze musi być jak siedzę i klikam, więc mam stary zestaw CERATIVE Inspire P380(dwa głośniczki + subwoofer)

w sumie to byłoby na tyle, ale jakbyś miał jakieś pytania to w miarę możliwości odpowiem :wink: :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ