Reinstalka MT4 i mam problem

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Reinstalka MT4 i mam problem

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Czolem

Przeinstalowalem system na kompie (poprzez kopie partycji systemowej) ,a wiec i tym samym musialem od nowa zainstalowac mt4 w najnowszej wersji.W kopii partycji nie mialem wielu wskaznikow profili i templatow wiec dlatego mt4instalowalem od nowa. Po zaistalowaniu,wklejeniu wszystkich wlasnych rzeczy do mt4 (skopiowanych wczesniej do oddzielnego folderu) i odpaleniu platformy wszystko jest ok, do czasu gdy przegladam wykresy na standardowych templates. Z chwila gdy chce wlaczyc na wykresie wlasny template mt4 zawiesz sie na amen. Mysle ze problemem jest ktorys wskaznik. Tyle tylko ze gdy recznie wrzucam wszystkie wlasne wskazniki na wykres jeden po drugim to udaje sie doprowadzic cala operacje do konca bez zawieszenia platformy.
Jest to zajecie bardzo czasochlonne bo templates mam kilkanascie , sa tam rozne wskazniki, rozne kolory dlatego zalezy mi by skorzystac z zapisanych wczesniej ustawien platformy.
Ktos ma jakis pomysl?
Iwan
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Reinstalka MT4 i mam problem

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Ja tak kiedyś miałem jak w moim template była strategia korzystająca z dll, która to z kolei potrzebowała jakiegoś pliku z ustawieniami.

Powodem zawieszania się platformy był wtedy właśnie brak tego pliku z ustawieniami.

Dlatego może sprawdź czy Twoje wskaźniki wykorzystują jakieś dll i jeżeli tak, to tam można szukać problemu w pierwszej kolejności.

Ewentualnie czasem bywa też tak, że skrypt próbuje odwołać się do jakiegoś nieistniejącego adresu w pamięci (np. po skasowaniu jakiejś zmiennej globalnej, jakiegoś obiektu, nieprzypisanego obiektu, do danych przed ich załadowaniem itp).

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Reinstalka MT4 i mam problem

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

Może w templatce któryś z tych Twoich wskaźników ma ustawione inne parametry niż te defaultowe które się ładują jak wrzucasz je ręcznie i dlatego jest ok.

Spróbuj taki zestaw z jakiegoś template załadować ręcznie i zapisać go jeszcze raz jako .tpl i sprawdzić czy będzie działać,
po czymś takim możesz też edytować starą templatkę i porównać z nową, głównie zapisy dotyczące ustawień.

Możesz też pokombinować z edytowaniem starego template, wyłączyć wszystkie wskaźniki, nic nie trzeba uswuwć,
wystarczy zmienić literkę albo jakiś znak w nazwie wskaźnika i odpalać po kolei, z jednym wskaźnikiem,
jak zadziała dodać drugi i dojdziesz który jest sprawcą, czy też problem jest w samym .tpl
Nazwa zwykle jest w rubryce name= pod rubryką <expert> dotyczy zarówno wskaźnika jak i ea.

przykład zapisu z .tpl:

Kod: Zaznacz cały

<expert>
name=MACD Sample    <- Ea można zmienić nazwę na: _MACD Sample i będzie wyłączony
...
<inputs>                 <- ustawienia,
TakeProfit=50.0
Lots=0.1
TrailingStop=30.0
MACDOpenLevel=3.0
MACDCloseLevel=2.0
MATrendPeriod=26


<expert>
name=Spread mini    <- w przypadku wskaźnika jest tak samo
...
<inputs>
Margin=20
col1=9109504

ODPOWIEDZ