Konto mikro + transakcja 0,01

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
peter_wine
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:01

Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: peter_wine »

Witam,

Poszukuję brokera który:
1) oferuje konta mikro, czyli: 1 lot = 1 000 jednostek
2) możliwość zawierania transakcji 0,01 lota
3) możliwość "skalpowania"
4) możliwość stosowania EA
5) dozwolony headging

Czy ktoś zna takiego brokera?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Piotrek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Czyli jak rozumiem, szukasz brokera oferującego tzw. nano-loty. Wtedy 1000 jednostek = 1 lot, a 100 jednostek = 0.1 lota. Niestety, aby zejść do 0.01 lota = 10 jednostek to już będzie ciężko :). Ze znanych mi chyba tylko CMC Markets pozwala na tak niski wolumen ale odpada z uwagi na brak MT4 i handlu za pomocą EA.

Tak czy inaczej, nano-loty oferuje np. XM, konto Micro.
Dla 0.1 lota (100 jednostek) na EUR/USD 1.0 pips = 0,01 USD.

Hedging dozwolony, EA też można używać. Problem jest inny - zawsze na takich mikro kontach, niezależnie od brokera, przy stosowaniu scalpingu, tym bardziej za pomocą EA, gdy tylko zaczniesz zarabiać, mogą (ale nie muszą) zacząć się problemy. Duża ilość zleceń i stosunkowo mały zysk (a czasem wręcz strata z uwagi na problem ze skutecznym zabezpieczeniem transakcji) sprawiają, że taki klient szybko okazuje się deficytowy. A to dla brokera żaden interes.

No ale jak masz pomysł to próbuj. Może akurat Ciebie oszczędzą... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

peter_wine
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:01

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: peter_wine »

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie wymyśliłem EA dzięki któremu miałem pewny zarobek przy minimalnym ryzyku - na mikro lotach w XM-ie.
I po dwóch dniach mnie wywalili bez podania powodu. Co więcej, zupełnie "olali" reklamację, którą do nich wysłałem.
Dlatego teraz poszukuję innego brokera, gdzie będę mógł zastosować mojego "robota".

Pozdrawiam,

Piotrek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Było jeszcze kilka firm, które mają konta micro (musiałbym poszperać). Ale raz, że wg mnie mają gorszą renomę, a dwa, że z pewnością spotka Cię to samo. Brokerzy nie lubią scalpujących EA, szczególnie na tych 'mikro' kontach. Niektórzy mówią o tym wprost, a inni uważają, że nie wypada :).

Syzyfowa robota. Łatwiej będzie zmodyfikować system...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

artex88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:22

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: artex88 »

Nie lubia skalpowania brokerzy MM, ale ECN kochaja takich klientow, poniewaz zarabiaja na spreadzie a nie na stratach klientow. Sprawdz Trust Broker Group, mam u nich konto, spread od 0.6 pips, swap jest 0, micro loty i ja caly czas zamykam male pozycje po kilka pips i zadnych problemow, moj kolega ma uruchomiony automat do skalpowania i zadnych problemow. Wyplaty realizuja w ciagu 2-3 dni to jedyny minus, bo trzeba chwile poczekac, ale najwazniejsze ze wyplacaja kase bez problemow, sprawdz moje konto z myfxbook.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: raposo »

artex,

Doczytaj proszę wymagania autora postu. Jemu chodzi o nanoloty lub mniej (czyli mikroloty na koncie micro), a tego rekomendowany przez Ciebie broker w ofercie nie ma.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

peter_wine pisze:Dzięki za odpowiedź.
Właśnie wymyśliłem EA dzięki któremu miałem pewny zarobek przy minimalnym ryzyku - na mikro lotach w XM-ie.
I po dwóch dniach mnie wywalili bez podania powodu. Co więcej, zupełnie "olali" reklamację, którą do nich wysłałem.
Dlatego teraz poszukuję innego brokera, gdzie będę mógł zastosować mojego "robota".

Pozdrawiam,

Piotrek

Jak bedziesz tam puszczal system, ktory tez zbiera po kilka pips ale z ogromnym ryzykiem (bez SL) to Cię oszczędzą bo wtedy potencjalnie możesz się wywalić i kasa należy do nich :)

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Konto mikro + transakcja 0,01

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

RoboForex, FiboGroup, FXTM i FortFS te są mi znane ten ostatni regulowany w Belize ale plus maja male spready jak na konto centowe ;-)
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

ODPOWIEDZ