Broker z najwęższym Stop loss-em

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

Mam takie pytanie: czy znajdę brokera (brokerów), głównie z MT4, u którego można stawiać SL rzędu ułamka pipsa, np. Sl=0,1 pipsa?
Chodzi mi głównie o majorsy, na których mógłby działać automat, dla którego im mniejszy SL, tym lepiej.

Kris

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Pomijając kwestie techniczne czy sens tak bliskiego ustawiania SL, to tak - są tacy brokerzy. Musisz szukać tych działających w modelu STP, ECN lub MTF. Tak z biegu np. Tickmill, LMAX, ICM...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

raposo pisze:Cześć,

Pomijając kwestie techniczne czy sens tak bliskiego ustawiania SL, to tak - są tacy brokerzy. Musisz szukać tych działających w modelu STP, ECN lub MTF. Tak z biegu np. Tickmill, LMAX, ICM...
Dziękuję za odpowiedź.
No, właśnie - kwestie techniczne. Bo sens może i by był, bo strategię sobie wymyśliłem taką, opartą o zmienność.
Muszę popytać osoby piszące automaty w MT4 czy Jforex. Wrogiem takiej strategii są poślizgi i luki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To, że będziesz łapał poślizgi przy realizacji jest właściwie pewne. Ale to jak często i jak duże będą zależy już od wielu czynników, takich jak:
  • - broker
    - płynność
    - datafeed
    - instrument,
    - godziny handlu,
    - wolumen zlecenia,
    - sam sposób handlowania.
Osobiście ustawiając SL na 0,1 liczyłbym od razu, że będzie to średnio 0,2 pips :). Dochodzi też problem szybkości jego ustawiania w zależności od zmian kursu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

ograniczeni w odleglosci SL od ceny rynkowej są zazwyczaj domeną modelu MM i czesto jest to po prostu wartosc spreadu.
Biorac pod uwage ze na STP/ECN masz jeszcze prowizje to trochę to zmienia...

jameslove1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:36

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: jameslove1 »

raposo pisze:Cześć,

Pomijając kwestie techniczne czy sens tak bliskiego ustawiania SL, to tak - są tacy brokerzy. Musisz szukać tych działających w modelu STP, ECN lub MTF. Tak z biegu np. Tickmill, LMAX, ICM...
Ja od paru miesięcy gram u nowego brokera EverFX. W końcu udało mi się trafić na porządną platformę STP. Spready i swapy badzo niskie (można trafić i otworzyć pozycje dosłownie z zerowym spreadem). Jednak są opłaty prowizyjne. Niemniej jednak tak niewielkie, że praktycznie nie wpływaja zbytnio na poziom zyskow. Mimo, że EverFX to firma całkiem nowa, to widać że bardzo profesjonalna - mogę polecać z czystym sumieniem :)

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

jameslove1 pisze:
Ja od paru miesięcy gram u nowego brokera EverFX (...) - mogę polecać z czystym sumieniem :)
No, tak ... czyste sumienie i zachęcanie do przelania środków do nieznanego brokera. Kolega, widzę, z tych dowcipniejszych.
Ponad 10 lat mam konto u dobrego brokera, ale namawiając kogoś do założenia tam konta nie wchodziłbym w kategorię sumienia, lecz uczciwie przedstawił dobre i słabe strony tego rozwiązania.

A w ogóle, to niniejszy wątek jest o stop lossach.

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Jeden post w dniu rejestracji Jameslove1 bo broker NeverFX jest tak kozacki, że nie mógł już tego tłumić i musiał się podzielić XD
Nie mówię... warunki mogą być takie jak reklamuje, ale dał nam przykład IronFX jak komu już nie ufamy :P

jameslove1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:36

Re: Broker z najwęższym Stop loss-em

Nieprzeczytany post autor: jameslove1 »

MowmiSasiad pisze:Jeden post w dniu rejestracji Jameslove1.............. IronFX jak komu już nie ufamy :P
Spieszę dopisać kolejny
Ironowi nie ufam juz od kliku lat, przejechałem się na nim mocno.
I przepraszam za kryptoreklamę Evera - nie taki był mój zamiar. Sądziłem, że istnieje swoboda wypowiedzi.
:569:

ODPOWIEDZ