FXCH

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
sabus18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2015, 11:20

FXCH

Nieprzeczytany post autor: sabus18 »

Witajcie. Mieliście styczność z tym brokerem http://forex-swiss.com. Znalazłem opinie na ich temat sprzed kilku lat, dlatego chciałem się dowiedzieć jak jest obecnie. Poproszę o opinie osoby, które inwestowały tam w ostatnim czasie. Jak u nich z realizacją zleceń i z wypłatami?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jakie opinie by nie były, ja bym uważał. Strona archaiczna, ostatnio zaktualizowany design w 2013 roku. Czyli szczędzą na marketingu -> nie mają środków.
W zakładce kontakt jest adres z Londynu, Dominiki i flaga... Szwajcarii.
Podają numer licencji ale nie piszą w jakim kraju ją mają.

Niezależnie od oferty i realizacji zleceń - nie wpłaciłbym tam złotówki.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

jest ostatnia taka moda wśród cypryjskich oszustów... przepraszam - brokerów, żeby podszywać się nazwą pod instytucję ze Szwajcarii. Stąd wysyp nowych brandów ze "swiss" w nazwie zlokalizowanych w Limassol czy Nikozji. Beka :D

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Z jednej strony:
"Superior Trading Software Eliminates Debit Liability. FXCH' proprietary trading software allows clients to view our live Forex quotes, charts, news, open positions, equity and much more. The FXCH application is designed to eliminate the need to collect a debit balance from clients. That means a clients' account balance will never fall below the margin requirement. It also enables FXCH to provide a lower margin rate and thus encourage a higher number of trades."

Z drugiej strony:
FXCH is not a market maker

No cóż w końcu to, że ktoś ma założony pas szahida nie oznacza od razu, że jest terrorystą.... jednak to, że broker GWARANTUJE brak minusowego salda MUSI oznaczać, że jest MM. Dodatkowo na stronie nie ma informacji prawnych o brokerze, czyt. numeru licencji, informacji gdzie firma jest zarejestrowana i wielu innych niezbędnych do rzetelnej oceny brokera. Nie żebym jakoś długo szukał, ale sam fakt, że broker się tym nie chwali (bo może i nie ma czym) daje do myślenia.

Reasumując: Broker dobry.... a jak ktoś lubi ryzyko poza-handlowe to nawet BARDZO dobry ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: raposo »

spqrinvest pisze:jednak to, że broker GWARANTUJE brak minusowego salda MUSI oznaczać, że jest MM.
Niekoniecznie. To akurat się zmienia. Coraz częściej to regulatorzy wymagają, aby broker zagwarantował brak debetu - ostatnio takie zmiany w prawie wprowadził BaFin (Niemcy). Każdy broker, niezależnie od modelu w którym działa, musi wprowadzić ochronę przed ujemnym saldem. Są też wybrani brokerzy z innych krajów, którzy zdecydowali się na podobny krok ze względów marketingowych biorąc ryzyko ew. zadłużenia na siebie (tym bardziej, że po Czarnym Czwartku wielu traderów się zwyczajnie boi i szuka tylko takich brokerów). Ograniczenie dźwigni w bardziej newralgicznych momentach także staje się coraz bardziej popularne. Dziś o tym pisałem:
https://forexclub.pl/dlaczego-brokerzy- ... finansowa/

I takie działania sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku jakoś im się to będzie kalkulować.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

raposo pisze:
spqrinvest pisze:jednak to, że broker GWARANTUJE brak minusowego salda MUSI oznaczać, że jest MM. /quote]
Niekoniecznie. To akurat się zmienia. Coraz częściej to regulatorzy wymagają, aby broker zagwarantował brak debetu - ostatnio takie zmiany w prawie wprowadził BaFin (Niemcy). Każdy broker, niezależnie od modelu w którym działa, musi wprowadzić ochronę przed ujemnym saldem. Są też wybrani brokerzy z innych krajów, którzy zdecydowali się na podobny krok ze względów marketingowych biorąc ryzyko ew. zadłużenia na siebie (tym bardziej, że po Czarnym Czwartku wielu traderów się zwyczajnie boi i szuka tylko takich brokerów). Ograniczenie dźwigni w bardziej newralgicznych momentach także staje się coraz bardziej popularne. Dziś o tym pisałem:
https://forexclub.pl/dlaczego-brokerzy- ... finansowa/

I takie działania sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku jakoś im się to będzie kalkulować.
Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. Chciałbym wierzyć, że w przypadku tego brokera jest dokładnie taka sytuacja... doświadczenia mi zabraniają. Przyznam jednak, że broker, który bierze "na siebie" ewentualne straty klienta brzmi średnio wiarygodnie :d

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: raposo »

spqrinvest pisze: Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. Chciałbym wierzyć, że w przypadku tego brokera jest dokładnie taka sytuacja... doświadczenia mi zabraniają. Przyznam jednak, że broker, który bierze "na siebie" ewentualne straty klienta brzmi średnio wiarygodnie :d
Akurat ten broker to dość specyficzny przypadek, o czym już wspomniałem wyżej.

Ale jeśli chodzi o "ochronę przed debetem" jako element oferty i ocenę wiarygodności to czasy się zmieniają. 1) Regulacje, 2) wymagania klienteli. Niektórzy brokerzy wolą zaryzykować dając ochronę przed debetem, którą sfinansują z własnej kieszeni i będą "manipulować" lewarem, aby ograniczyć takie sytuacje do minimum.

Zupełnie inną sprawą jest czy samo narzucanie wszystkim brokerom wprowadzenia tak nierynkowego mechanizmu, czyli brakiem konieczności spłaty zadłużenia, jest faktycznie aż takie dobre dla klientów, bo szczerze to mam tu spore wątpliwości. Ale o tym też już pisałem :)
https://forexclub.pl/ochrona-ujemnym-saldem/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

sabus18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2015, 11:20

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: sabus18 »

Dzięki panowie za opinie, szczerze to nie dowiedziałem się nic nowego. Przydałby się ktoś kto tam inwestuje/ inwestował. Generalnie chodzi mi właśnie o uczciwość tego brokera i to ryzyko jak to pięknie kolega ujął "poza- rynkowe" Nie da się tego inaczej sprawdzić jak po prostu na własnej skórze ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sabus18 pisze:Dzięki panowie za opinie, szczerze to nie dowiedziałem się nic nowego. Przydałby się ktoś kto tam inwestuje/ inwestował. Generalnie chodzi mi właśnie o uczciwość tego brokera i to ryzyko jak to pięknie kolega ujął "poza- rynkowe" Nie da się tego inaczej sprawdzić jak po prostu na własnej skórze ;)
Mnie zastanawia czemu akurat myślisz nad TYM brokerem kiedy ofert na rynku jest cała masa :).

Wszystkie znaki na niebie mówią, żeby jednak trzymać się od niego z daleka. Zatem czym Cię zainteresował?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

sabus18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2015, 11:20

Re: FXCH

Nieprzeczytany post autor: sabus18 »

Mam pewien pomysł :)

ODPOWIEDZ