Dobry broker pod news trading

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

Czy ktoś może polecić dobrego brokera pod handel na dane makro? Chodzi o to, żeby podczas publikacji danych zlecenia były realizowane z umiarkowanie niewielkim poślizgiem a także, żeby spready nie rozszerzały się nadmiernie. Wiem, że ciężko o takiego brokera nie będącego MM ze stałymi spreadami ale może ktoś coś poleci.

fxteam
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2015, 16:59

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: fxteam »

Pytanie, czy koniecznie ma to być broker MM? Z ostatnich opinii słyszałem wiele dobrego o handlu na danych makro w Hantec Markets. Swoją droga wchodzą na polski rynek w tym momencie. Broker pod regulacją FCA.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: raposo »

U brokera MM, przynajmniej w teorii, spotkamy się ze znikomymi poślizgami i brakiem rozszerzenia spreadu, o ile oferuje stałe wartości. Oczywiście, to tylko teoria, bo w praktyce bywa zupełnie odwrotnie. Broker MM potrafi rozszerzać sztucznie i można powiedzieć "profilaktycznie" spread chwilę przed danymi, jakiekolwiek by one nie były. Poślizgi także mogą wystąpić, tyle, że będzie to spowodowane nie rozproszeniem płynności a wystąpieniem luki w kwotowaniach i realizacją zlecenia po pierwszej cenie po luce.

Mało tego, jeśli to nie model MM NDD to szanse na pojawienie się problemów w handlu drastycznie wzrastają jeśli nasza strategia przynosi zyski. W większości przypadków strategii news-tradingowych taki broker nie da rady zabezpieczyć się skutecznie na rynku i w konsekwencji zyski tradera to jego strata. A on nie chce tracić więc wydłuży Ci czas realizacji zlecenia, rozszerzy jeszcze bardziej spready lub powie wprost żebyś spadał na drzewo.

Dlatego nie tędy droga... ;) Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej spisywali się brokerzy STP i MTF.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
RevTeam
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 08 kwie 2016, 14:43

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: RevTeam »

Zgadzam się z obiema powyższymi odpowiedziami. MM niestety nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem news tradingu.
Do tej pory bardzo dobre opinie odnośnie handlu na danych zbierał HFT Brokers. Niestety w tym momencie już to nie pomoże. Co do Hantec Markets to tutaj https://www.youtube.com/channel/UCYZnKg ... E-BnmFVFiw możesz zobaczyć na żywo jako to wygląda.

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

RevTeam pisze:Zgadzam się z obiema powyższymi odpowiedziami. MM niestety nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem news tradingu.
Do tej pory bardzo dobre opinie odnośnie handlu na danych zbierał HFT Brokers. Niestety w tym momencie już to nie pomoże. Co do Hantec Markets to tutaj https://www.youtube.com/channel/UCYZnKg ... E-BnmFVFiw możesz zobaczyć na żywo jako to wygląda.
O handlu pod dane makro u MM wiem coś niecoś bo już jakiś czas temu musiałem u kilku porzucić ten styl handlu z wiadomych przyczyn ;) Dlatego właśnie szukam brokera nie będącego MM ale z dobra egzekucją zleceń.
Faktycznie na filmiku wygląda to nieźle w Hantec. A czy wie ktoś jak się nazywa ten automat do składania zleceń oczekujących i czy jest on możliwy do ściągnięcia?

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

Witam. Z żoną testujemy Hantec Markets. Broker regulowany przez FCA w Polsce od Stycznia. Podczas handlu na danych przy NFP poślizg 0.00001 czyli jeden punkt. Zobaczymy co będzie dalej mało czasu na handel było w Styczniu. Fajne spready mają i support "nasz". Depozyt wpłaca się do UK i ponosi koszty przelewu ale od marca mają być konta w banku na terenie Polski. W listopadzie Grudniu sprawdzałeśmy xtb standard ale tragiczna egzekucja i trampolina zleceń oczekujących jak AM - do skalpowania nie polecam. EFIX korzysta z city index i tu też problemy wogule z zamykaniem pozycji i ba bieżąco korekta ceny.

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

magiclong pisze:Witam. Z żoną testujemy Hantec Markets. Broker regulowany przez FCA w Polsce od Stycznia. Podczas handlu na danych przy NFP poślizg 0.00001 czyli jeden punkt. Zobaczymy co będzie dalej mało czasu na handel było w Styczniu. Fajne spready mają i support "nasz". Depozyt wpłaca się do UK i ponosi koszty przelewu ale od marca mają być konta w banku na terenie Polski. W listopadzie Grudniu sprawdzałeśmy xtb standard ale tragiczna egzekucja i trampolina zleceń oczekujących jak AM - do skalpowania nie polecam. EFIX korzysta z city index i tu też problemy wogule z zamykaniem pozycji i ba bieżąco korekta ceny.
I jaka jest Wasza opinia na temat Hantec po kolejnym miesiącu testowania jeśli to nie jest tajemnicą?
Ja założyłem u nich rachunek a wcześniej trochę testowałem news trading na demo - tutaj wszystko było pięknie, brak poślizgów cenowych a nawet realizacja zlecenia bez poślizgu w obszarze luki cenowej !
Niestety na koncie realnym już tak dobrze to nie wygląda. Owszem, przy mniej dynamicznych ruchach poślizgi są niewielkie lub nie ma ich wcale (ale tak jest raczej u każdego brokera) natomiast te duże i dynamiczne ruchy potrafią przenieść zleceń oczekujące o kilkanaście - kilkadziesiąt pipsów. W kilku przypadkach poślizg cenowy był dokładnie takiej wielkości jak pierwszy impuls cenowy po pojawieniu się danych i to czy ostatecznie otwarta po taki poślizgu pozycja przyniosła zysk lub stratę zależało od tego czy ruch będzie kontynuowany czy też wystąpi korekta.
Jest na forum ktoś kto trejduje na Hantec i może coś powiedzieć w temacie ich egzekucji zleceń?
A może polecicie jakiegoś innego brokera, u którego poślizgi cenowe podczas danych nie są przesadne?

arturmasiniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 12:47

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: arturmasiniak »

z tym bedzie cieżko i do tego duże ryzyko podczas handlowania w dane :?

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Odświeżę temat. Czy nadal macie dobre zdanie o Hantec pod kątem newsów?
A może ktoś poleci jakiegoś brokera, który nie przeszkadza przy grze na newsach?

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: Dobry broker pod news trading

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

Witam
Żoną miała chwile przerwy od handlu na danych ( masakruje ICM i skalping różnymi metodami ..strategiami) Jeżeli chodzi o Hantec to niestety oddział wiele obiecywał w styczniu ...jest lipiec i trochę lipa ... i chodzi mi o realizację jak i obsługę. Pracownicy odchodzą do innych brokerów ...pokój inwestora miał być w maju.... a realizacja zleceń pogorszyła się.
.... a miała być poprawa na jeszcze lepsze ... tzn od kwietnia słyszałem o nowych dostawcach płynności a tym czasem ... maj ...NFP i poślizg 14 pipsów :( na dax .... Przyznam że rozczarowałem się.
Na plus to to że wypłaty z UK idą 24h do 36h...tak że to okey.

Ale jak to jest w tym ...broker...? nic na stałe nie ma nic na stałe... ICM na tapecie :)

ODPOWIEDZ