Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skala poszkodowanych klientów i nieetycznych praktyk niektórych brokerów skłoniły mnie do napisania artykułu nt. debiutów jakie są oferowane przez tele-sprzedawców. Mam nadzieję, że uświadomi to niektórych z Was i jednocześnie wyczuli na pewne 'oferty'.

http://forexclub.pl/dlaczego-nie-inwest ... row-forex/

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń w tym temacie...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Opis niestety w 100% zgodny z prawdą ;/

Ciarki mnie przechodzą, gdy tylko słyszę rozmowę zaczynającą się od: "dzień dobry, miałem do Pana dzwonić gdyby pojawiło się coś ciekawego..."

albo

"Marcin X z firmy CFD 1000..."

Czasami dzwonią też zagraniczni- tu przeważnie gdy da im się do zrozumienia, że nie znasz angielskiego -wykreślają z listy (chociaż ostatnio Pani próbowała jeszcze po rusku :) )

Może gdy telefony na kartę będą musiały być rejestrowane, to nie będą zmieniali tak często numerów i zablokowanie kilku w końcu odniesie skutek.


Pozdrawiam wytrwałych :)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Raposo świetna robota.

Taką mam tylko uwagę: może bardziej uwypukliłbym jeszcze KŁAMSTWA naganiaczy. To że powołują się na historyczne notowania i różnicę ceny między IPO a ceną z pierwszego dnia podczas gdy tak naprawdę ich oferta nie ma nic z IPO wspólnego.

Konkretnie można by dopisać coś w tym zdaniu:
Natomiast posiłkując się przykładami przy sprzedaży będą mamić nas historycznymi debiutami uwzględniając wzrost ceny akcji przed możliwością zakupu CFD.
Albo pokazać to dokładniej na cyferkach. Lub jeszcze lepiej na jakimś realnym IPO .....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tych firm jest coraz więcej. Dzwonił do mnie ktoś wczoraj. Nie usłyszałem nawet nazwy firmy. Chciał tylko wysłać na maila wizytówkę firmy. Na odczepnego podałem maila, pan ze słuchawki powtórzył go poprawnie i ... nic nie dostałem. To już któryś raz z rzędu, że nic nie wysyłają. Maila mam w Onecie i nie sądzę aby portal blokował maile. W spamie też nic nie ma. Wcale to mnie nie martwi, bo gdy zadzwonią odpowiem, iż nic nie dostałem i w ciemno rozmawiać nie będę :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dzięki Green. Dobra myśl. Jutro to jeszcze rozwinę :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Do tego często mają dotęp do najbardziej aktualnych danych, szczególnie mowa o telefonie komórkowym.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Raposo
Jak dla mnie jest ten artykuł wystarczająco jasny, ale ... nie piszesz tego artykułu dla osób takich jak ja.
Na coś takiego nabierani są amatorzy niemający wielkiego pojęcia o temacie. Tak jak wspomniał Green powinieneś pokazać to na liczbach aby każdy wiedział na jakie złamanie karku zmierza.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

Myślę ,że nie będzie to żadnym nadużyciem z mojej strony jeśli wymienię tutaj tych brokerów , którzy wydzwaniają DO MNIE (w razie czego można łatwo to potwierdzić na podstawie bilingów) z tego typu "wspaniałymi okazjami" inwestycyjnymi. I dodam tylko , że nachalności i upierdliwości mogliby się uczyć od nich nawet świadkowie pewnej religii którzy to co prawda nie dzwonią tylko pukają do drzwi :mrgreen: . Tak więc oto moja krótka lista broków z genialnymi pomysłami na szybką kasę :
1. Markets.com wraz ze swoimi klonami
2. FxNet
3. Varengold ( a wydawało mi się że firmy z DE są cacy )
4. ETX Capital
5. UFX
6. FXGM
7. GKFX

Tak na gorąco to by było na tyle , generalnie wszystkie numery telefonów od powyższych :mrgreen: zapisuję w telefonie poprzedzając je wyrazem SPAM :mrgreen:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:@Raposo
Jak dla mnie jest ten artykuł wystarczająco jasny, ale ... nie piszesz tego artykułu dla osób takich jak ja.
Na coś takiego nabierani są amatorzy niemający wielkiego pojęcia o temacie. Tak jak wspomniał Green powinieneś pokazać to na liczbach aby każdy wiedział na jakie złamanie karku zmierza.
Myślę, że problem dotyczy głównie amatorów dlatego też dla nich został napisany artykuł ;). Traderzy, którzy już coś tam kumają na rynku na to się nie nabiorą lub przynajmniej po chwili wyczują, że coś jest nie tak. Ale wystarczy wejść na fora typu bankier.pl czy gazeta.pl, gdzie łatwo znaleźć wypowiedzi osób, które zwyczajnie zostały oszukane i straciły masę pieniędzy. I to dość smutne, bo potem taka osoba ma już ostro wyrobione zdanie o całym Forexie, gdzie te działania nie mają z nim zbyt wiele wspólnego. Jeśli jednak choć kilka nieświadomych osób uchroni ten artykuł to już będę zadowolony... ;)

Wojtek,
Mi nie wypadało ich wymieniać ale wszystkie, które wypisałeś, że tak powiem dyplomatycznie, są mi dobrze znane... ;) Są jeszcze dwie ale de facto są to po prostu inne nazwy jednej firmy z listy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Debiuty spółek giełdowych u brokerów FX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Wojta$ pisze:Myślę ,że nie będzie to żadnym nadużyciem z mojej strony jeśli wymienię tutaj tych brokerów , którzy wydzwaniają DO MNIE (w razie czego można łatwo to potwierdzić na podstawie bilingów) z tego typu "wspaniałymi okazjami" inwestycyjnymi.
To nie głupi pomysł by stworzyć i aktualizować listę takich brokerów ... Dzięki temu komuś kto trafi na artykuł Raposo i tą listę (np. tworzoną tu) zapaliłaby się w głowie czerwona lampka ...

Z tego co na szybko pamiętam to na liście brakuje na pewno:
KsfTrade
Cfd 1000
Grupa niezależnych traderów .... tak się ostatnio gość mi przedstawił ale się rozłączył zanim zdrążyłem temat
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ