Niski spread przede wszystkim!

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Witam. mam już dość bossy i ich wysokich spreadów np gbp/aud=10pips! gbp/jpy=6pips. Złodziejstwo. Chcę zmienić brokera i tak czytam i czytam i nie wiem na jaki. Interesuje mnie przede wszystkim niski spread i pewność że wszystko będzie ok. Nie chce zakładać kont u no-name'ów. Myślałem o mforex ale widzę że są dosyć spore opłaty za wszystko. Co myślicie o admiral markets? pewni są? a może coś innego?

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

termometr123 pisze:Witam. mam już dość bossy i ich wysokich spreadów np gbp/aud=10pips! gbp/jpy=6pips. Złodziejstwo. Chcę zmienić brokera i tak czytam i czytam i nie wiem na jaki. Interesuje mnie przede wszystkim niski spread i pewność że wszystko będzie ok. Nie chce zakładać kont u no-name'ów. Myślałem o mforex ale widzę że są dosyć spore opłaty za wszystko. Co myślicie o admiral markets? pewni są? a może coś innego?
Jeżeli chciałbyś przy okazji poznać platformę która jest zbudowana do modelu ECN a nie tak jak Metatrader dla Market Markerów to możesz zerknąć na ofertę DM ING ~ Przy okazji mamy fajną promocję która pozwala na grę przez 8 tygodni z zerową prowizją, później prowizja jest niższa niż w przywołanym przez Ciebie przykładzie mForex ~

http://www.ingsecurities.pl/forex_lp.xml

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Bardzo fajna promocja i fajne spready ale chyba jednak wolałbym zostać przy standardowej platformie mt4. Przyzwyczaiłem się już i wolę tego nie zmieniać ;) głównie ze względu na wskaźniki którrych na mt4 jest mnóstwo

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

termometr123 pisze:Bardzo fajna promocja i fajne spready ale chyba jednak wolałbym zostać przy standardowej platformie mt4. Przyzwyczaiłem się już i wolę tego nie zmieniać ;) głównie ze względu na wskaźniki którrych na mt4 jest mnóstwo
Wskaźniki/ea napisane pod Mt4 działają w ProTraderze bez problemu bo to ten sam język dodatków ~
Jeżeli Mt4 to konieczny warunek to już zależy od tego czy chcesz Polską instytucję "w tle" brokera czy nie jest to dla Ciebie istotny warunek, jeżeli nie to AM z moich prywatnych doświadczeń jest jak najbardziej w porządku, spready bywają czasami mniej konkurencyjne ale to już kwestia par na których grasz.

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

No to teraz dałeś mi do myślenia. Waham się pomiędzy ING a Mforex. W mforex widzę że minimalny depozyt to 2000tys zł a jak w ing bo nie mogę znaleźć? i jakie są rodzaje kont w ing? i dźwignia w ing dotępna tylko 1:100 czy są też większe?
P.S dzięki za zainteresowanie tematem :)

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

termometr123 pisze:No to teraz dałeś mi do myślenia. Waham się pomiędzy ING a Mforex. W mforex widzę że minimalny depozyt to 2000tys zł a jak w ing bo nie mogę znaleźć? i jakie są rodzaje kont w ing? i dźwignia w ing dotępna tylko 1:100 czy są też większe?
P.S dzięki za zainteresowanie tematem :)
1:100, 1:50 na pary z HUF i PLN ~ Nie ma wpłaty minimalnej, możesz otworzyć rachunek i wpłacić 5 zł, minimum do otworzenia mikro lota to coś około 40-50 zł zależnie od pary. Jeśli grasz na mikro lotach to mForex o ile się nie mylę ma prowizję minimalną w wysokości 1zł więc grając na tak niskim wolumenie faktycznie płacisz dużo więcej prowizji niż 0,45%.

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

No cóż,wszystko wygląda fajnie,spready też są mniejsze niż w mforex tylko odstrasza mnie brak mt4(mimo że nie poznałem jeszcze ProTrader'a więc ten strach może jest nieuzasadniony) no i brak opinii,założę konto a okaże się że będą co chwila problemy co w przypadku mforex jest rzadkością. Mimo to być może się skuszę,zawsze można zamknąć konto jak się nie spodoba.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jak niskie spready to albo Armada Markets, albo IC Markets, albo LMAX Exchange - z tym że u tego ostatniego brokera wymagany jest ciut większy minimalny depozyt równy 1000$ ;)

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

No tak tylko armada nie otwiera rachunkow bo staraja sie o jakas licencje,reszta jakos nieznajomo brzmi. Wole mimo wszystko brokerow pewnych czyli przede wszystkim banki takie jak bzwbk,ing czy mbank. Szczerze mowiac spred nie musi byc najmniejszy z mozliwych a zejscie ze spreadu np 10 w bossafx na gbp/aud do 2 w mbank czy ing jest dla mnie satysfakcjonujace. Kilka pubktow nizej czy wyzej nie ma wiekszego znaczenia. Dlatego pomiedzy armada i innymi wytworami wybieram mimo wszystko ing badz mforex, ze wskazaniem bardziej na ing choc musze jeszcze to przemyslec. Pytanie fo wuzy jeszcze: widzialem ze jest promocja na dwa miesiace bez prowizji jednak minimalna wplata musi wynosic 5tys. Co jesli wplace 5tys a nastepnie bez zadnego otwierania pozycji od razu wyplace np 4tys? Bede uprawniony do tej promocji ?

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Niski spread przede wszystkim!

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

termometr123 pisze:No tak tylko armada nie otwiera rachunkow bo staraja sie o jakas licencje,reszta jakos nieznajomo brzmi. Wole mimo wszystko brokerow pewnych czyli przede wszystkim banki takie jak bzwbk,ing czy mbank. Szczerze mowiac spred nie musi byc najmniejszy z mozliwych a zejscie ze spreadu np 10 w bossafx na gbp/aud do 2 w mbank czy ing jest dla mnie satysfakcjonujace. Kilka pubktow nizej czy wyzej nie ma wiekszego znaczenia. Dlatego pomiedzy armada i innymi wytworami wybieram mimo wszystko ing badz mforex, ze wskazaniem bardziej na ing choc musze jeszcze to przemyslec. Pytanie fo wuzy jeszcze: widzialem ze jest promocja na dwa miesiace bez prowizji jednak minimalna wplata musi wynosic 5tys. Co jesli wplace 5tys a nastepnie bez zadnego otwierania pozycji od razu wyplace np 4tys? Bede uprawniony do tej promocji ?
Wszystko jest w regulaminie, w momencie wypłaty wrócisz do bazowej stawki prowizji czyli 0,0035%. Natomiast nie ma żadnych warunków dotyczących obrotu czy też wielkości pozycji albo wykorzystania dźwigni. Więc w teorii wpłata 100 tyś złotych i gra na mikro lotach także upoważnia do braku prowizji przez 8 tygodni dla 35 milionów złotych obrotu.

ODPOWIEDZ