Długoterminowe inwestowanie w złoto?

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Lopezoff
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 15:33

Długoterminowe inwestowanie w złoto?

Nieprzeczytany post autor: Lopezoff »

Witam.
Czy bazując na platformie Forex można kupować złoto w jedn. mniejszych niż uncje?
Czy można dokonywać takiego zakupu programem PLUS500?
Czy jest sens kupna pewnej il. złota przez platforme forex i "trzymanie go" np. kilka lat? W sensie czy da się coś takiego zrobić?
Moim problemem jest to że mam niewielki kapitał, który chciałbym przeznaczyć na zakup złota. Jednakże zakup fizycznego złota jest dużo mniej opłacalny ze wzg. na marżę i koszta konwoju (jedyna forma przesyłki :() i nie wiem czego można oczekiwać po Forexie.

mdurlik
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2008, 01:51

Nieprzeczytany post autor: mdurlik »

Czy można dokonywać takiego zakupu programem PLUS500?
Skorzystaj z bardziej stabilnego brokera. :wink: Np. FxPro.
Czy jest sens kupna pewnej il. złota przez platforme forex i "trzymanie go" np. kilka lat? W sensie czy da się coś takiego zrobić?
Tak, możesz trzymać otwartą pozycję ile chcesz.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, 17:18 przez mdurlik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Nie możesz kupić mniej niż jedną uncję, ale np. na Oandzie, przy dźwigni 1:50, jedna uncja kosztuje de facto 20 kilka USD. Problemem jest natomiast swap, przy maksymalnym wykorzystaniu dźwigni zabiera ok. 1% miesięcznie. Na Oandzie, nie wiem jak jest u innych brokerów.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Lopezoff
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 15:33

Nieprzeczytany post autor: Lopezoff »

@mdurlik - A istnieje opcja kupna poniżej 1 uncji, w tym FxPro?
EDIT: Właśnie nadmienie że jestem laikiem, w tej dziedzinie i byłbym wdzięczny gdyby ktoś ogólnie wytłumaczył pojęcie dźwigni...

mdurlik
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2008, 01:51

Nieprzeczytany post autor: mdurlik »

@mdurlik - A istnieje opcja kupna poniżej 1 uncji, w tym FxPro?
Prawdopodobnie u żadnego nie kupisz mniej.

W FxPro mozesz minimum 10 uncji (ale przy lewarze 1:500 zapłacisz tylko ok. 200 USD).

https://www.fxpro.com/spot-metals.html

Lopezoff
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 15:33

Nieprzeczytany post autor: Lopezoff »

Na początku chciałbym na to przeznaczyć ok. 500PLN. Później coś by do tego doszło. Dałoby się?
Mnie interesuje głównie to czy istnieje duże ryzyko tego, że np. za 5 lat forex nie będzie już istniał, albo że coś po drodze wyjdzie. Jakieś opłaty, itp.?
Rozumiem że np. mogę ściągnąć sobie jakiegoś brokera, kupić złoto, za te 500pln i uruchomić go ponownie za 5 lat :D?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lopezoff pisze:Mnie interesuje głównie to czy istnieje duże ryzyko tego, że np. za 5 lat forex nie będzie już istniał, albo że coś po drodze wyjdzie. Jakieś opłaty, itp.?
Jak wprowadzą jedną walutę światową to pewnie Forex by zniknął ale czemu złoto miałoby zniknąć? :)
Opłaty zawsze mogą wejść - to zależy czy broker u którego masz konto je wprowadzi ale na razie nic na to nie wskazuje by ktoś miał plany w tym kierunku. Pomijam tu swap, który jest od dawien dawna.
Lopezoff pisze:Rozumiem że np. mogę ściągnąć sobie jakiegoś brokera, kupić złoto, za te 500pln i uruchomić go ponownie za 5 lat ?
Teoretycznie tak ale praktycznie...? Jeśli kurs spadnie odpowiednio dużo, a Ty masz pozycję lewarowaną to pewnie zakończy się to wyczyszczeniem konta... Ogólnie rzecz biorąc musiałbyś wejść na samym dołku ;).
Lopezoff pisze:i nie wiem czego można oczekiwać po Forexie.
Jeśli nie wiesz czego można oczekiwać lub nie masz pojęcia o co tu chodzi to tylko znak, że za wcześnie jest by myśleć o wejściu na ten rynek. Poczytaj sporo na tym forum np. o dźwigni, zarządzaniu kapitałem itd... Ściągnij demo i następnie zobacz jak to działa.
Jednak uprzedzam, że 500zł to kwota bardzo mała na "zabawę" złotem.
mdurlik pisze:W FxPro mozesz minimum 10 uncji (ale przy lewarze 1:500 zapłacisz tylko ok. 200 USD).
Na metalach, CFD i CFD na futures nie obowiązuje dźwignia tylko sztywny % wartości dla zabezpieczenia.
http://www.forexclub.pl/spread/akcje-me ... tures.html
Więc lewar jaki jest na koncie nie ma znaczenia.

Dodano po 2 minutach:
Lopezoff pisze:EDIT: Właśnie nadmienie że jestem laikiem, w tej dziedzinie i byłbym wdzięczny gdyby ktoś ogólnie wytłumaczył pojęcie dźwigni...
Ok, teraz widzę, że już padło pytanie o lewar ;)
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=1780
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, 18:16 przez raposo, łącznie zmieniany 1 raz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

gti
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2008, 09:37

Nieprzeczytany post autor: gti »

interesowałeś się certyfikatami na złoto ? dla ciebie to chyba było by lepsze niż forex

Lopezoff
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 15:33

Nieprzeczytany post autor: Lopezoff »

Z chęcią zagłębie się w ten temat, jednak prosiłbym o ogólną odpowiedź na pytanie czy jest sens zawracać sobie głowe tym wszystkim, czy może lepiej poprostu kupić małą sztabkę i tylko obserwować kursy?

Dodano po 1 minutach:
gti pisze:interesowałeś się certyfikatami na złoto ? dla ciebie to chyba było by lepsze niż forex
O ile dobrze wiem, to certyfikaty sprzedawane są dopiero od paru uncji?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lopezoff pisze:czy może lepiej poprostu kupić małą sztabkę i tylko obserwować kursy?
Nie wiem czy za 500 zł kupisz nawet małą (na ile małą) sztabkę... ;)
Lopezoff pisze:O ile dobrze wiem, to certyfikaty sprzedawane są dopiero od paru uncji?
np.
http://tfi.investors.pl/investor-gold-fiz/wyniki.html
minimum to 1 certyfikat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ