podniesiony swap na srebro

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
zerek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2016, 14:43

podniesiony swap na srebro

Nieprzeczytany post autor: zerek »

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich

Miałbym do was pytanie czy w ostatnim czasie odczuliście podniesienie swapu u swoich brokerów. Korzystam z usług xtb i jakiś półtora miesiąca temu wszedłem w pozycje długą na srebro swap był na poziomie 17 groszy pomyślałem potrzymam kilka miesięcy srebro powinno iść dalej w górę. Dziś loguję się na konto patrzę swap złotówka i 3 grosze.

Prosty przelicznik na sto dni

po 17gr --> 100 * 17gr = 17zł
po becnym 103gr --> 100 * 103gr = 103zł

Sześciokrotne podniesienie swapu rozwala długoterminowy charakter tej pozycji. Już nawet nie wspominam o braku jakiejkolwiek informacji o tej zmianie ( od brokera )

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: podniesiony swap na srebro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Brokerzy nigdy nie informowali o aktualizacji swapów. Jest to dość kłopotliwe, bo jeśli broker oferuje np. 3000 instrumentów jak XTB to praktycznie codziennie wszyscy klienci musieliby dostawać taki spam odnośnie zmian na jakimś instrumencie, gdzie przeważnie by ich to nie interesowało.

Niestety ale też brokerzy mogą zmieniać (i robią to) swapy wg własnego 'widzi-mi-się' bez konkretnego powodu i kiedy tylko zechcą. Oczywiście, czasem jest to podyktowane zmieniającymi się warunkami rynkowymi ale praktyka pokazuje, że nie zawsze ;). Zatem jeśli swapy u Twojego brokera wykluczają dalszy handel wg założonej strategii to masz dwa wyjścia:
- zmienić strategię,
- zmienić brokera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zerek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2016, 14:43

Re: podniesiony swap na srebro

Nieprzeczytany post autor: zerek »

Dzięki za odpowiedź :)

W takim razie w co mogę inwestować by uiszczać tylko opłaty jednorazowe ? jedyne co przychodzi mi do głowy to złoto w monetach. Koszt bicia monety + marża dilera, różnica w cenie rynkowej jakieś +5 do 10% ale za to mogę trzymać tak długo jak zechcę i złotówki do tego nie dopłacę.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: podniesiony swap na srebro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

O inwestycjach w monety nic nie wiem ale są brokerzy, którzy oferują instrumenty bez swapow ale na pewno nie będą to waluty ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: podniesiony swap na srebro

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

polecam ci taki instrument silver.fut w Noble Markets. też polski DM, a nie masz swapów tylko rolowania raz na kwartał...

ODPOWIEDZ