Szkolenia Forex?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Bartowski Michał
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2009, 14:36

Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Bartowski Michał »

Widzę, że dosyć sporo zostało wyjaśnione na tym forum odnośnie forex. Mam pytanie czy ktoś ma informacje linki na temat właśnie szkoleń forex najlepiej bezpłatnych jak tutaj: http://www.globtrex.com/Szkolenia
Chodzi o to żeby zebrać jak najwięcej informacji i tak jak w innym wątku było znaleźć lub stać się mentorem :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
r4ph
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2008, 00:24

Nieprzeczytany post autor: r4ph »

ja mam jedno z kont w IDM i tam w miesiacu jest pare szkolen o rozniej tematyce
w miesiacu, u innych brokerow jest podobnie, załóż sobie konta u tych do "szkola"

poszukaj na tej liscie pare wpisow nizej
http://www.idmtrader.pl/app,information ... vents.html

ale po nich raczej mentorem sie nie staniesz :), wszystko co jest za darmo ma ciebie nauczyc jak zostawiac kase u brokera a nie na koncie :)

z drugiej strony jest kupa wiedzy za darmo w necie + twoje doswiadczenie poparte wynikami i mysle ze mozesz byc mentorem jak podjedziesz bentleyem albo ferrari do klienta :)

Bartowski Michał
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2009, 14:36

Nieprzeczytany post autor: Bartowski Michał »

NIe, no ja raczej nazywam siebie początkującym raczej wolę zbierać informacje i być jak najbardziej poinformowanym :D

A co do tej stronki to bardzo dziękuję, trochę mało przejrzysta ta strona bo nie bardzo mogłem znaleźć szczegóły tych szkoleń. Są terminy i tytuły ale nic więcej, nie wiem też gdzie się logować.

I też te szkolenia to właśnie szukam takich raczej bardziej uczących analizy rynku w stosunku do forexów. czy jest coś takiego?

Awatar użytkownika
r4ph
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2008, 00:24

Nieprzeczytany post autor: r4ph »

I też te szkolenia to właśnie szukam takich raczej bardziej uczących analizy rynku w stosunku do forexów. czy jest coś takiego?

musisz cala liste przewinac tam sa czasami rozne w roznych miesiacach, ale jak chcesz uczestniczyc to musisz zalozyc konto w IDM i pewnie wplacic kase na nie,

18 listopada ? Podstawy analizowania wykresów świecowych, godz. 17:15
19 listopada ? Pierwsze kroki: kontrakty futures, godz. 17:15
24 listopada ? Pierwsze kroki: zarządzanie ryzykiem, godz. 17:15
25 listopada ? Pierwsze kroki: poziomy wsparcia / oporu, godz. 17:15
30 listopada ? Pierwsze kroki: trading plan, godz. 17:15

SZKOLENIA DLA ZAAWANSOWANYCH:
13 październik ? Jak zarabiać na zmianach stóp procentowych
28 październik ? Skuteczny Trader: profil psychologiczny
29 październik ? Poziomy DiNapolego

18 sierpnia, g. 17:15 ? Pierwsze kroki: analiza techniczna

czasami moga sie pewnie trafic inne

tak jest na wiekszosci platform, wejdz na strony wszystkich dostepnych brokerow i poszukaj szkolen

na tym forum tez czasami sie trafia cos takiego
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... +szkolenie



nie chce robic jakiejs reklamy szkoleniom bo nie mam z tym nic wspolnego
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

ale popytaj tych gosci co byli czego tam ucza i albo szukasz na necie albo idziesz i placisz, mysle ze czasami warto zaplacic zamiast wyczyscic 2 konta real po 1000PLN i dalej nic nie umiec i miec choinke na wykresie, wiedza niestety kosztuje kazdy czeka na twoja kase na forexie lepiej ja zainwestowac w wiedze ktorej nikt ci nie zabierze niz oddac innym uczestnikom gry :)

ogolnie nie nastawiaj sie na kokosy przez pierwszy rok moze dwa lata, lepiej doucz sie i obserwuj jak porusza sie cena grajac malym lewarem

Awatar użytkownika
Eko
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 03 lip 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: Eko »

Bartowski Michał pisze:Nie, no ja raczej nazywam siebie początkującym raczej wolę zbierać informacje i być jak najbardziej poinformowanym :D

I też te szkolenia to właśnie szukam takich raczej bardziej uczących analizy rynku w stosunku do forexów. czy jest coś takiego?
Myślę że wszystkie te szkolenia zastąpić może jedna książka - AT - Murphego, sam nigdy nie byłem ale znajomi którzy byli na takich spotkaniach nic ciekawego do tej pory nie reprezentują.

Jak tylko sam poświęcisz więcej czasu na obserwacje rynku i jego analizę będziesz miał więcej do powiedzenia niż po "10 takich szkoleniach "
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, następnie pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
DamadaR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:28

Nieprzeczytany post autor: DamadaR »

Moje zdanie takie, że można by było pójść na takie szkolenie, które nie jest organizowane przez brokera, bo z mojego doświadczenia na szkoleniach u brokera pokazują tylko świetne możliwości forexu, a nie pokazują żadnych zagrożeń, jednym słowem szkolenie takie, musi być przeprowadzone przez jakieś niezależne instytucji :wink:

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

DamadaR pisze:Moje zdanie takie, że można by było pójść na takie szkolenie, które nie jest organizowane przez brokera, bo z mojego doświadczenia na szkoleniach u brokera pokazują tylko świetne możliwości forexu, a nie pokazują żadnych zagrożeń, jednym słowem szkolenie takie, musi być przeprowadzone przez jakieś niezależne instytucji
Właśnie m.in. dlatego nigdy nie byłem na takim szkoleniu, bo wydaje mi się, że brokerom zawsze będzie zależało na tym, żeby wypromować swoje usługi i zachęcić ludzi. Poza tym mam wątpliwości, czy takie szkolenia mogą faktycznie nauczyć czegoś więcej niż to, czego sami możemy się nauczyć przeglądając fora dyskusyjne takie jak to oraz inne, czytając książki oraz przede wszystkim spędzając czas przy wykresach :)

Bartowski Michał
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2009, 14:36

Nieprzeczytany post autor: Bartowski Michał »

Nie wiem czy do końca się zgodzę, bo przecież brokerzy zarabiają na przemieszczeniach kapitału, tak? na operacjach? dlatego w ich interesie jest aby człowiek inwestował w kilka różnych źródeł by potem w razie kryzysu przenieść się na inne inwestycje.
Myślę, że profesjonalizm użytkowników forex jest w interesie brokera.

A co do szkoleń to mnie też na razie nie interesują konferencyjne spotkania szkoleniowe, jestem za szkoleniami internetowymi, mi akurat jest to na rękę.

a koledze dziękuję za guidance na tej stronie bo nie mogłem znaleźć.
spróbuję tych szkoleń i będę dalej pisał jak tam wszystko wychodzi.

No i wracając może do kolegów to faktycznie przydałyby się też informacje o szkoleniach generalnej analizy rynku itp, może bardziej ekonomiczne szkolenia pomagające przewidzieć pewne standardowe sytuacje.
Czekam na propozycje takich szkoleń.

Awatar użytkownika
DamadaR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:28

Nieprzeczytany post autor: DamadaR »

Bartowski Michał pisze: Myślę, że profesjonalizm użytkowników forex jest w interesie brokera.
O kolego, nie nie, poczytaj tu mój post

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=9974

Bartowski Michał
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2009, 14:36

Nieprzeczytany post autor: Bartowski Michał »

Można na to patrzeć różnie, to nie jest takie czarno białe. A tak w ogóle to nauczyłem się kolejnej rzeczy, właśnie o to mi chodziło z tym tematem.
Proszę o podobne wpisy i kolejne opcje szkoleń, trzeba popatrzeć na wszystko również z drugiej strony.

ODPOWIEDZ