Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
prideaceh
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2015, 18:08

Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: prideaceh »

Witam
interesują mnie platformy forexowe - pewne nie jakieś Cypryjskie
mogą być polskie banki jeżeli coś takiego posiadają.

Wymagania jak najniższe spready do gry na:
Bitcoin
Ropa
JSW

jeżeli jakaś platforma forexowa pozwala na to wszystko to proszę o nazwę.
Jeżeli nie to proszę o najlepsze lub jak wspomniałem polskie banki, które z dzwignia pozwolą na gre na tych 3 instrumentach.

Wszystkie te instrumenty ma plus500, ale niestety to chyba Cypr i minimum wplat interesują mnie takie od 500 zł a na plus500 pisze mi że minimum przelewem bankowym to 1500 - niestety zanim nie sprawdze platformy to tyle nie wplace tym bardziej ze plus500 nie ma MT4.

Dziękuję za jakies podpowiedzi i Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sam wybór Plus500, niezależnie od listy instrumentów, nie jest zbyt trafny ;).

Bitcoin - zestawienie brokerów:
https://forexclub.pl/forex-broker-bitco ... enie-2017/

Ropa naftowa - zestawienie brokerów:
https://forexclub.pl/broker-forex-ropa- ... stawienie/

Oczywiście, nie są to wszyscy. Ropę ma już prawie każdy, a BTC powoli dodają kolejni brokerzy. Obawiam się jednak, że nie znajdziesz oferty, gdzie będziesz miał te wszystkie 3 instrumenty w połączeniu z najniższymi opłatami. To zazwyczaj ze sobą nie współgra -> więcej instrumentów -> wyższe koszty prowadzenia działalności -> większe prowizje/spready. A do tego jeszcze wymóg min. depozytu na poziomie 500 zł... Musisz postawić na jakiś kompromis ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Android
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 23:01

Re: Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: Android »

A dlaczego Plus500 uważasz za niezbyt trafny wybór? Ja zacząłem właśnie od tego brokera, bo miał najprostszą platformę, a i spready nie najgorsze. Teraz co prawda bardziej co mnie przemawia XTB z platformą xStation, niemniej jednak określiłbym Plus500 raczej jako brokera godnego polecenia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ponieważ Plus500 to broker typowo nastawiony na początkujących, nieświadomych inwestorów.

Brak jakiegokolwiek zaplecza edukacyjnego. Platforma na której nie można narysować nawet strefy oporu czy linii trendu. Spready na głównych instrumentach nie są już takie złe ale na mniej popularnych to tragedia. Mało tego, mamy 8:50, a handel na EUR/PLN i USD/PLN jest nieaktywny ;). Wad jest dużo więcej.

Prosta w obsłudze platforma to tylko pozorna zaleta w tym przypadku. Po prostu "załóż konto, wpłać kasę, wtop jak najszybciej".

Zaletą jest duża ilość instrumentów i wartość samej spółki (chyba nikt nie ma wątpliwości na czym się dorobili :) ).

O samej platformie szerzej piszę tutaj:
https://forexclub.pl/recenzja-platformy ... -plus-500/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Fiodor33
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:45

Re: Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: Fiodor33 »

Jak dla mnie oprócz wspomnianej edukacji to zasadniczym plusem XTB jest kontrola KNF więc cypryjskie konta i problem z wypłacaniem depo odpada. W każdym razie wiem, że mają BTC i ropę nie wiem jak z JSW ale na pewno jest info na ich stronie, jeżeli chodzi spready to ja gram na standardzie u nich i nie narzekam.

Fiodor33
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:45

Re: Bitcoin, Ropa, JSW - Forex

Nieprzeczytany post autor: Fiodor33 »

widzę, że kolega stracił zaintersowanie ale ja za to zacząłem zabawe z BTC i dobra rada idź/dzcie w demówkę :D
(cisnę na wspominanym https://forex-nawigator.biz/brokerzy/ i to jest jedyna słuszna droga dla pierwszych pozycji srsly)

ODPOWIEDZ