Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
sydney2885
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2017, 09:40

Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: sydney2885 »

Witam!

Analizuję rynek na platformie mt4 i chciałbym zobaczyć historyczne krztaltowanie się świec powiedzmy z poprzedniego albo kilku dni wcześniej. Czy jest taka możliwość? Do tej pory zapisuje obraz z ekranu specjanym programem ale jest to problematyczne no i przede wszystkim zabiera dużo czasu.

Podsumowując czy da się włączyć sesje powiedzmy z poprzedniego tygodnia i patrzeć na bieżąco jak krztaltowały się owe świece.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W MT4 jak puścisz tester na historycznym wykresie i włączysz "Visual Mode", czyli pokazywanie wykresu, to już nie masz możliwości zmiany ramy czasowej kiedy go oglądasz, tylko jak ustawiłeś TF na H1 to musisz oglądać H1 i koniec. W jforex jest możliwość przełączania na różne TF w trakcie formowania się świecy, czyli oglądasz w wolnym tempie jak powstają świece ale masz możliwość przełączenia na H1 lub D1 i widzisz jak wyglądała świeca w danym momencie na każdym TF. Tylko w jforex nie ma opcji F12 która przewija wykres świeca po świecy jak to jest w MT4. Ale można kontrolować tempo i chyba są 3 tryby tworzenia się świecy, więc możesz ustawić test domyślnie na M5, puszczać "play" i potem zatrzymać, przełączyć na inną rame czasową i sprawdzić jak to wygląda teraz np na H4, D1, W1, M15 albo niżej niż domyślne ustawienia jak M1. Jeśli o to Ci chodzi... musiałbyś założyć demo w Dukascopy i pobrać jforex.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ahhh... Teraz doczytałem, że chodzi o:
Podsumowując czy da się włączyć sesje powiedzmy z poprzedniego tygodnia i patrzeć na bieżąco jak krztaltowały się owe świece.
:D

W takim razie Rookie wyczerpał temat :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

sydney2885
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2017, 09:40

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: sydney2885 »

-rookie- pisze:W MT4 jak puścisz tester na historycznym wykresie i włączysz "Visual Mode", czyli pokazywanie wykresu, to już nie masz możliwości zmiany ramy czasowej kiedy go oglądasz, tylko jak ustawiłeś TF na H1 to musisz oglądać H1 i koniec. W jforex jest możliwość przełączania na różne TF w trakcie formowania się świecy, czyli oglądasz w wolnym tempie jak powstają świece ale masz możliwość przełączenia na H1 lub D1 i widzisz jak wyglądała świeca w danym momencie na każdym TF. Tylko w jforex nie ma opcji F12 która przewija wykres świeca po świecy jak to jest w MT4. Ale można kontrolować tempo i chyba są 3 tryby tworzenia się świecy, więc możesz ustawić test domyślnie na M5, puszczać "play" i potem zatrzymać, przełączyć na inną rame czasową i sprawdzić jak to wygląda teraz np na H4, D1, W1, M15 albo niżej niż domyślne ustawienia jak M1. Jeśli o to Ci chodzi... musiałbyś założyć demo w Dukascopy i pobrać jforex.

Dziękuję za odpowiedzi. Ja ciągle oglądam wykres na m5 i takie dane historyczne tez mnie interesują. Czyli jest możliwość oglądania tworzenia się świec (w czasie rzeczywistym) na mt4 po włączeniu opcji visual mode?
Czy moglibyście wyjaśnić mi krok po kroku jak to zrobić?

Czyli tak z tego co rozumiem wchodze w zakładke narzędzie ---> centrum historii ---> Eksportuję dane historyczne m5 ----> plik ----> otwórz offline -----> wybieram wcześniej zapisany(eksportowany) plik ----> wlączam visual mode?

P.S. Używamy mt4 i nie chce zmieniać tej platformy bo na niej obrałem już swoją strategię a wiem że świece mogą się minimalnie różnić między platformami.

Raposo chodzi mi o oglądanie tworzenia się historycznych świec w czasie rzeczywistym, zaznaczam tworzenia się, a nie stworzenia się świecy ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, Sydney, mój błąd :).

Visual mode jest dostępny w Backtesterze.
Górny pasek -> Widok -> Tester strategii -> Rozszerz sobie to okno. Ustaw wszystko, wybierz jakąś strategię. Daj nawet jakiś wskaźnik czy inne cudo, aby nie zawierało transakcji :).
Zaznaczasz Tryb Wizualny i ustawiasz tempo -> Start.

Automatycznie otworzy Ci się wykres, a świeca będzie się powoli tworzyć na podstawie zebranych danych.

Centrum historii służy do pobrania danych historycznych ale CO ISTOTNE, zostaną one pobrane z serwera MetaQuotes, a nie od Twojego brokera (czyli będą się różnić w pewnym stopniu i mogą zawierać luki).

Są jeszcze różnego rodzaju tzw. symulatory. Możesz testować swoją strategię itd.:
http://forum.forexclub.pl/topic/342-tes ... e-systemu/
https://pepperstone.com/en/trading-plat ... -simulator
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

sydney2885
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2017, 09:40

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: sydney2885 »

Wszedłem w tą funkcję ale szczerze nadal nie wiem jak to ustawić. Tzn po kliknięciu start pojawia mi się jakiś dźwięk jakby jakaś trąbka i nic nie wyskakuję.

Raposo czy byłaby możliwość abyś mi dokładniej wyjaśnił już w opcji strategia co mam tam zrobić żeby właśnie nie zawierało transakcji, a żebym mógł sobie patrzeć jak krztałtują się świece? I aby cały spread był porównywalny jak w xtb ?

sydney2885
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2017, 09:40

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: sydney2885 »

Coś udało mi się włączyć i teraz czekam na aktualizację nie rozwinąłem paska strategii i nie miałem widocznej wizualizacji. Jednak moje pytania nadal jest aktualne czy moglibyście mi wytłumaczyć jak to ustawić żeby było możliwie jak najbardziej zbliżone do warunkow xtb

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mam Ubuntu, nie korzystam z Windowsa. Zrobiłem zrzuty z MT4 oraz jforex żebyś zobaczył jak to wygląda. Na wykresach są opisy do MT4 i jforex jak to włączyć. Na MT4 niestety nie mam wykresu M5, minimalny to M15. W jforex natomiast możesz od wykresu tickowego do MN przez renko, range bars dowolnie przełączać. Zerknij do załączników, tam pokazałem jak właczyć tester w MT4 i jak to wygląda w jforex.

// aha, ok... bo chcesz zostać na Mt4. Ok, ok... ale jeśli chcesz tylko oglądać wykres w różnych ramach czasowych to jforex. MT4 i testowanie strategii na tej platformie to już nie moja działka. To tyle co mogłem pomóc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2017, 12:53 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

sydney2885
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2017, 09:40

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: sydney2885 »

Ok już wszystko mam wielkie dzięki za pomoc!
Jeszcze tylko 3 pytanie laika :)

1. Po wybraniu daty w trybie wizualnym zawsze ustawia mi się na wykresie 7 czerwca godzina 2 rano ?

2. Czy da przewijać się wykres na zasadzie 10 minut do przodu, 5 minut do przodu itp? Widze ze szybkość krztałtowania się wykresów da się przewinąc ale gdybym chcial polecieć sobie 20 minut do przodu ?

3. Czy taka symulacja bardzo różni się od realnych danych historycznych powiedzmy XTB ?

Pozdrawiam

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Czy można włączyć dane historyczne na wykresie?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

1. Nie, ustalasz zakres od - do. W jforex możesz wg dokładnego czasu, w MT4 jeśli stratuje Ci dalej niż chcesz to cofnij strat testu jeden dzień do tyłu jak zaczynasz 7 to ustaw 6.

2. Jak włączysz strategie, pokaże wykres i będzie już leciał tam obok tego "visual mode" jest taki poziomy pasek i obok niego jest przycisk play/pause ( mowa o MT4 ) przed przyciskiem "skip to". Naciśnij pause, zatrzymaj wykres i wtedy wciskaj klawisz F12 na klawiaturze. Będzie po jednej świecy przechodziło dalej. Czy da się cofać do tyłu? Nie. Tylko do przodu. Musiałbyś puścić od nowa test, ale dokładnie co do minuty to tylko jforex.

3. Są różnice między kursem i wyglądem świec, ale wykresy są podobne więc to zależy co tam będziesz testował, ale do samego przeglądania to można wykorzystać jforex jeśli o to pytasz, żeby potwierdzić i mieć dokładniejsze dane. Ale osobiście nie zajmowałem się tym tj. nie zajmuje się automatycznymi strategiami, a na MT4 to w ogóle. Więc tyle mogłem pomóc tutaj. I jest jeszcze różnica w kosztach transakcji między brokerami, różnica w wielkości spreadu itp, ale to już nie moja działka. Nie zajmowałem się szczegółowo tym tematem więc nie pomoge tutaj. Raposo wstawił link to poradników na ten temat kilka postów wyżej - http://forex-nawigator.biz/forum/czy-mo ... ml#p872043

ODPOWIEDZ