Szukam brokera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
tadek_paw
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2017, 15:27

Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: tadek_paw »

Witam,
Z tego co zdążyłem się zorientować w temacie to wybór dobrego brokera to podstawowa kwestia. Zależy mi na: niskich spredach, bezproblemowych wpłatach/wypłatach, dobrym kontakcie i aby broker miał nad sobą KNF. Interesuje się price action, geometrią i wolumenami. Znacie takiego brokera?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Jeśli ma mieć pod sobą (a właściwie nad sobą) KNF to musi to być polski dom maklerski. Obecnie na rynku nie ma ich aż tak wielu. Tutaj masz pełną listę:
https://forexclub.pl/polscy-brokerzy-forex-zestawienie/

Jeśli chodzi o wolumen to narzędzia do jego analizy oferuje XTB (wprowadzili ostatnio wskaźnik - https://forexclub.pl/wolumen-forex-xstation/ ) oraz w Noble Markets. Chociaż chyba Alior też ma coś takiego na swojej platformie - musiałbym sprawdzić...

Sytuacja zmienia się jeśli w grę wchodzą także zagraniczni brokerzy, którzy posiadają notyfikację KNF (mają licencję innego kraju, którą nasz nadzór akceptuje). Wtedy wybór jest dużo szerszy i ciekawszy. I tu w kwestii niskich spreadów i dobrym kontakcie CMC Markets mocno się wyróżnia - są tańsi niż polscy brokerzy, a polski support jest BARDZO pomocny. Jeśli będziesz chciał to nawet indywidualnie przeszkolą Cię z obsługi platformy przez telefon, do momentu, aż stwierdzisz, że już nie masz więcej pytań :).
https://forexclub.pl/cmc-markets/

Warto zakroić sobie wybór dodatkowymi wymaganiami :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dużo jest formalności w CMC?
Można otwierać poprzez link na stronie, którą tu zalinkowałeś?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie, wszystko idzie on-line więc dwa dni razem z wpłatą. Potrzebne standardowe dokumenty.

Tak, przy rejestracji z Forex Club dają upust transakcyjny ale o szczegóły trzeba pytać opiekuna, który do Ciebie zadzwoni.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

tadek_paw
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2017, 15:27

Re: Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: tadek_paw »

w takim razie chyba zdecyduje się na XTB:
1. Jest wolumen
2. Rozmawiałem z Panem z XTB i na pierwszej rozmowie wytłumaczył,jak działa xStation i dla mnie jest czytelniejsze i przyjemniejsze w obsłudze od innych platform.
3. ww.Pan z obsługi wspomniał o dostępnych szkoleń z Wolumenów i Price Action, więc jest w czym przebierać.

pytanie, czy ktoś z Was wie, jak wyglądają formalności...XTB wysyła umowę, czy jak ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jak wyżej napisałem, wszystko załatwiane jest drogą on-line. Skany dokumentów także przesyłasz drogą elektroniczną. Nie wiem czy wysyłają potem coś na adres domowy po zakończeniu rejestracji (zakładałem konto w 2007 roku :) ) ale to bez większego znaczenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ