Czy broker może się pomylić?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jazja
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2017, 06:15

Czy broker może się pomylić?

Nieprzeczytany post autor: jazja »

Dwa razy zawierałem pozycje krótkie na EUR/PLN 2.05.17. Transakcje osiągnęły take profit, tymczasem broker (XM FOREX)
zamknął je na stop loss i zaliczył jako stratę. Jaki może być powód? Być może ja czegoś nie wiem. Dzięki za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy broker może się pomylić?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Broker może się pomylić. Ale w tym przypadku, po pobieżnym przyjrzeniu się sytuacji, raczej tego nie zrobił.

Eur/Pln, pozycja krótka. Zapewne najpierw kurs doszedł do SL, a przy ustawieniu poziomu SL nie został uwzględniony spread (który prawdopodobnie uległ rozszerzeniu na skutek małej płynności). Wykresy w MT4 rysowane są po cenie Bid, natomiast SL pozycji krótkich realizowane są po cenie Ask (Bid + spread).

Jeśli masz wątpliwości to śmiało pisz do brokera z prośbą o wyjaśnienie (podaj mu nr transakcji).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jazja
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2017, 06:15

Re: Czy broker może się pomylić?

Nieprzeczytany post autor: jazja »

Dzięki za pomoc. Rzeczywiście prawdopodobnie wszystko odbyło się było właściwie. Spread na EUR/PLN jest wysoki i transakcja została zamknięta. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ