Który broker dla nowego?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
mckk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:49

Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: mckk »

Hej,
zaczynam przygodę z forex i szukam najlepszego brokera, który mnie nie oskubie (albo raczej, który oskubie jak najmniej).
Znalazłem temat z 2013 (http://forex-nawigator.biz/forum/jaki-j ... 94-20.html), ale dużo się pozmieniało więc informacje tam zawarte są nieaktualne.

Mój styl gry jest raczej short i ultra-short, potrzebuje więc dobrych spredów (jak wszyscy). Nie za bardzo wiem jednak na co jeszcze zwracać uwagę wybierając brokera. Każdy oferuje prowadzenie konta za darmo i daje niskie spready. Zastanawiam się nad XTB, bo są chyba najpopularniejsi w Polsce. Czy to dobry wybór? Czy powinienem rozejrzeć się za kimś innym?

W temacie z 2013 znalazłem taki post:
Różnice w prowizji, spreadzie, jakości egzekucji zleceń i poślizgach to często kilka pipsów na transakcję między najlepszym, a średnim czy złym brokerem.
Mam do tego pare pytan.
Rożnice w prowizji - przecież na forexie, prowizja jest wliczona w spread
jakość egzekuzji zleceńi poślizgi - jak pod tym względem mogę sprawdzić brokera? w XTB jest rodzaj konta (basic), który gwarantuje egzekwowanie zlecenia po cenie SL, niestety daje wtedy przeciętne spready (np. 4 pipsy na USDJPY lub 2 pipsy na EURUSD) - słyszałem, że XM leci w tym temacie w kulki, a jak jest z XTB bądź CMC?

Tak jak mówiłem, jestem nowicjuszem i zamierzam grać dośc krótko, na wąskich SL-ach z 1% MM. Przy graniu krótko liczą się dobre konto, dlatego też zwracam się do was bo ofert jest mnóstw.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

To od początku i po kolei :). W przypadku początkujących traderów koszty transakcyjne wg mnie nie powinny być priorytetem. Nie znaczy to, że masz wybrać najdroższą ofertę. Oszczędności zawsze są mile widziane i niskie opłaty ułatwiają osiągnięcie zysków (lub ich maksymalizację). Ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

Kiedyś napisałem artykuł jak wybrać pierwszego brokera:
https://forexclub.pl/pora-wybrac-pierwszego-brokera/

XTB obecnie jest wyjątkowo mocną marką jeśli mogę tak powiedzieć. Zdecydowanie poprawili jakość usług, stali się bardziej konkurencyjni oraz angażują się w wiele akcji edukacyjnych. I to ostatnie może być dla Ciebie kluczowe. Z czasem to może się zwrócić.

Co do prowizji - są brokerzy, którzy pobierają tylko spread (w niego jest wkalkulowana prowizja) lub oferują rynkowy spread + prowizję.

Egzekucję zleceń jesteś w stanie ocenić tylko "organoleptycznie", czyli handlując :). Z czasem zauważysz czy przy Twoim tradingu egzekucja jest zadowalająca czy pora poszukać kogoś lepszego. Za wszelkiego rodzaju "gwarancje" i "zapewnienia" trzeba płacić ekstra. Coś za coś. Musisz ustalić swoje priorytety i zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze. Jednocześnie warto pamiętać, że "duży może więcej", czyli im większy depozyt, tym na korzystniejszą ofertę można liczyć.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mckk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:49

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: mckk »

Dzięki za odpowiedź :D

No czytam te artykuły i czytam, ale żadnych konkretnych nazw nie można usłyszeć (nie bez powodu :d ).

Obejrzałem też to: https://www.youtube.com/watch?v=uFllkM1oBDI i generalnie nie wiem komu zaufać. Dlatego też zwróciłem się do was z prośbą o pomoc w wyborze kogoś dobrego na start (ze szczególnym naciskiem na zapytanie o XTB i tym czy są dobzi na start).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ok, w takim razie teraz trochę mniej optymistycznie :) - w tym video poruszana jest tylko mała część problemów z jaką można spotkać się u brokerów Forex.

Trochę więcej konkretów :).
https://forexclub.pl/nieczyste-zagrywki-brokerow-top-5/

Wskazywanie nazw wiąże się z bardzo szybkimi pozwami prawnymi przez brokerów, dlatego np. osoby na video mają zakryte twarze :). Ale nie wyolbrzymiałbym tego. W ciągu ostatnich 10 lat rynek mocno ewoluował, a jakość usług weszła na wyższy level. Co prawda, są też czarne owce. Ale w której branży ich nie ma?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mckk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:49

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: mckk »

No rozumiem, rozumiem, wiem że to nie ciekawie wygląda dlatego pytam o takich, którzy najmneij mnie wykoszą :D Moglibyście kogoś polecić? :)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Sprawdziłeś już swoją strategię na demo? Jesteś pewny, że chcesz wpłacić gdzieś swoje pieniądze? To nie broker jest największym zagrożeniem. Każdy spekulant jest nim dla siebie.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

mckk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:49

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: mckk »

meylo pisze:Sprawdziłeś już swoją strategię na demo? Jesteś pewny, że chcesz wpłacić gdzieś swoje pieniądze? To nie broker jest największym zagrożeniem. Każdy spekulant jest nim dla siebie.
Strategia to jedno, trzeba pograć na realu. Nigdy nie odczujesz tych samych emocji na demo co na realu. Uważam że trzymając się zasady 1% risk na kapitale i SLK 50% mogę spokojnie wpłacić depo. To najlepsza droga do nauki tak naprawdę - uważam że najważniejsze to nie złamanie zasady 1% risk, wtedy możemy się długo utrzymać i długo uczyć.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pytałem czy wiesz co robić by nie tracić i ewentualnie zarabiać? Czyli jakąkolwiek metodę handlu.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

mckk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:49

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: mckk »

meylo pisze:Pytałem czy wiesz co robić by nie tracić i ewentualnie zarabiać? Czyli jakąkolwiek metodę handlu.
Coś tam liznąłem :D A co polecasz na start równolegle do grania? Ogarnąłem podstawowe świece japońskie, metody wyznaczania S/R, Fibonaciego, no generalnie podstawy AT. Zamierzam na początku grać na S/R i posiłkować się wskaźnikami. Dodatkowo przeglądam analizy z tradingview.com i grupy traderskiej na FB. Najmocniej pracuje nad psychiką bo to widze jest tu najważniejsze - wejście w pozycje ustawiam na dalszy plan, preferuje naked trading, nie chce rysować rysiąca elementów na wykresie.

Szczerze mówiąc to im dłużej czytam o tym wszystkim tym bardziej dowiaduje się jak bardzo AT jest lipna. Wszyscy doświadczeni gracze piszą, że jeśli grubasy z banków będą chciały przesunąć kurs to go przesuną i będzie po naszych wsparciach i oporach. Że należy być smart money i żerować na frajerach - to w takim razie jaką "profesjonalisci" mają taktykę? Kiedy wchodzą? Przecież oni też bazują na AT i spekulacji.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Który broker dla nowego?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

mckk pisze:
meylo pisze:Pytałem czy wiesz co robić by nie tracić i ewentualnie zarabiać? Czyli jakąkolwiek metodę handlu.
Szczerze mówiąc to im dłużej czytam o tym wszystkim tym bardziej dowiaduje się jak bardzo AT jest lipna. Wszyscy doświadczeni gracze piszą, że jeśli grubasy z banków będą chciały przesunąć kurs to go przesuną i będzie po naszych wsparciach i oporach. Że należy być smart money i żerować na frajerach - to w takim razie jaką "profesjonalisci" mają taktykę? Kiedy wchodzą? Przecież oni też bazują na AT i spekulacji.
Wchodzą wtedy kiedy potrzebują.

A tak serio to na początek powinieneś założyć sobie konto centowe. Ile chcesz utopić?

ODPOWIEDZ