co robię nie tak ??

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
eligiuszz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 22:48

co robię nie tak ??

Nieprzeczytany post autor: eligiuszz »

Witam wszystkich Forumowiczów :)

Jako, że to mój pierwszy post pozwólcie, że napiszę najpierw coś o sobie:
1. właśnie opuściłem „porodówkę forexową” czyli znany kantor internetowy (nie wiem czy wolno mi podać jego nazwę), spędziłem tam z przerwami 2,5 roku i już wtedy „świeczki do mnie szeptały”, bardziej czułem ich intencje niż rozumiałem ich mowę :)
2. trudno mnie nazwać początkującym (takim chyba zostanę za 1-2 mies.);
3. ćwierć wieku przepracowałem przy liczbach w tabelach, wykresach, statystykach i wszelkiej maści sprawozdawczości (czyli komentowaniu tego co na wykresach i w tabelach i może to jest odpowiedź na wszystko);
4. od 3 dni czytam (i oglądam) tyle o forexie, że głowa mi już spuchła, a świeczki już słyszę wyraźnie choć jeszcze nie rozumiem ich mowy :D

Od 3 dni testuję dema 2 brokerów (mBank i XTB) i mam następujące pytania:
1. co robię nie tak?
2. czemu zawsze zarabiam?

O co chodzi?
Otóż otworzyłem kilkanaście pozycji, głównie jen w różnych konfiguracjach oraz eur/usd i rynek kawy.
Wszystkie były zyskowne. W geście rozpaczy (by coś przegrać) otworzyłem pozycje przeciwstawne (np. kupno i sprzedaż usd/jpy) i … też zysk tyle, że w różnym czasie. Otworzyłem sprzedaż kawy i w końcu strata po wcześniejszych 2 udanych (zyskownych) pozycjach kupnach.
Fakty:
1. dochód to ponad 15 tys. pln (toż to więcej niż moja półroczna emerytura);
2. strata to ok. 12 tys. (tylko 1 samobójcza transakcja na kawie);
3. zysk to ponad 3,5 tys. pln;
4. wolumen to głównie 0,1 lota, ale jedna pozycja to były nawet 4 loty (tak dla sportu);
5. T/P ustawiałem głównie na zysk w kwocie niż wzroście w pipsach: najwyższy z zysków to 65 pipsów, a najmniejszy to 4,12pln=1,1pipsa;
6. nie używałem S/L;
7. Tylko 3 pozycje sięgnęły swapu.

Moje pytanie brzmi: dlaczego zarobiłem?
Możliwe odpowiedzi:
1. Dlatego, że nie bałem się straty i kalkulacje robiłem na chłodno, bo pieniądze są wirtualne?
2. Dlatego, że wielki depozyt pozwolił na dłuższe utrzymanie otwartych pozycji i kurs w końcu trafił w moje oczekiwania?
3. Dlatego, że brokerzy tak ustawiają programy bym wirtualnie mógł zarobić krocie, a na rachunku rzeczywistym już tak łatwo nie będzie, bo np. zjedzą mnie jakieś dodatkowe (lub większe) opłaty?
4. Dlatego, że kilkanaście zyskownych transakcji pod rząd to jednak jeszcze margines błędu statystycznego?
5. Inne.

Proszę Was o kubły zimnej wody, bo jak nie to po długim weekendzie lecę zakładać rachunek realny. Najprawdopodobniej chciwość zasiała we mnie ziarno wszechmocnego, ale ostatnia iskierka rozsądku nadal wyje, że jestem na etapie "nieświadomej niekompetencji" i nie powinienem doprowadzać się sam do kubła z zimną wodą w postaci wyzerowania realnego konta. ;)

A może dobrym rozwiązaniem będzie wypracowanie zysku w wysokości np. 10mln na koncie demo zanim otworzę rachunek realny ??
03lis16 pierwszy kontakt z fx(demo 100% skuteczności)
19lis16 pierwsze kilka h na realnym koncie(+1,25%)
21lis16 luki weekendowe(-5%)
22lis16 11:05 szał skalpowania i 0,7 lota czeka na powrót do opłacalności
22lis16 14:26 skok GBP i... -47% depozytu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: co robię nie tak ??

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Moja odpowiedź to...
1,2,4,5, gdzie pod 5 to brak umiejętności zarządzania ryzykiem (tak obstawiam po tych 4 lotach i po braku SL - zapewne jakbyś źle się wstrzelił w jakąś transakcję to ona zakończyłaby całą zabawę).

Każdemu zdarzają się super dni, szczególnie na demie. Problemem jest zawsze, aby utrzymać takie rezultaty w dłuższym terminie, bo możesz codziennie przez miesiąc zarabiać 1000%, a na końcu stracić "tylko" 100%. I nie ujmując Ci wiedzy, ani doświadczenia, ale póki handlujesz na demie to cały czas jesteś początkującym - czas nie zawsze jest tu miarodajną skalą.

Dlatego pohandluj np. do końca roku w ten sposób i zobaczysz czy faktycznie masz talent czy jednak przyjdzie szara rzeczywistość, która zweryfikuje wyniki. Jak będzie to opcja nr 1 to będzie super pora, aby przejść na realne pieniądze. Tyle, że nie stawiałbym sobie za cel np. 10 milionów, bo to absolutnie nie nauczy Cię zarządzać kapitałem - będziesz "walił" lotami jak nieopamiętany żeby zrealizować abstrakcyjny cel, którego nie ustaliłbyś sobie na swoich realnych środkach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: co robię nie tak ??

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kilka tygodni temu na demo zrobiłem z miliona dwa w tydzień. Tylko 100%, ale z takiej kwoty ciężej jest to zrobić w krótkim czasie, bo są limity, ale mniejsza z tym. A tydzień później skasowałem demo podczas wyborów w USA. Zakładasz nowe konto demo i ci zwisa czy zrobiłeś milion, czy straciłeś pół depo, bo to tylko demo. Na demo to każdy jest kozak. Na demo prawie każdy zarabia. Tylko jak przychodzi do robienia tego na prawdziwych pieniądzach to zaczynają się schody, bo nie potrafisz już tego powtórzyć z takim polotem. Jednak z tyłu głowy jest wizja straty... prawdziwych pieniędzy. Ja tak mam, z tego co widzę większość początkujących też. Chciałbyś dużo w krótkim czasie i zaczyna się kombinowanie.

ODPOWIEDZ