Roboty Astry

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Roboty Astry

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
FX zajmuje się już prawie od 2 lat, od początku stawiałem głównie na roboty. Niektórzy ,mogą mnie znać z bloga, grupy trejderskiej, kontaktów mailowych i gg. Często prosiliście mnie abym publikował wyniki robotów także na forum, bo jest łatwiej dostępne (wszystko w jednym miejscu), większość osób czyta tylko forum, więc tak będzie wygodniej i szybciej- a także ja będę mógł dotrzeć do większej liczby czytelników :-)
Mój journal nie będzie typowym kolejnym journalem. Będę publikował tu wyniki robotów, których aktualnie używam, więc nie będę opisywał poszczególnych zagrywek, tylko wyniki poszczególnych dni w wykonaniu robotów.
Zapraszam do odwiedzania tego wątku, czytania, komentowania, krytykowania, chwalenia, itp, itd ;-)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Po przetestowaniu różnych robotów, które są oficjalnie na sprzedaż- okazało się, że niestety nie tędy droga. Wszystkie "cuda" do sprzedaży działają albo tylko w wyraźnym trendzie, albo maja spore "zwałki" albo w dłuższym czasie po prostu tracą. Roboty, które naprawdę zarabiają są albo kosmicznie drogie, albo nie są na sprzedaż.
Dlatego postanowiłem podejść do tematu robotów trochę od innej strony.
Na programistę się nie nadaje, jestem zbyt niecierpliwy, ale znam kilku dobrych programistów- trejderów- i tu jest klucz do sukcesu :-)
Postanowiłem więc testować tylko roboty, które są bezpośrednio od ich autorów- autor najlepiej wiem co robot jest wart, sam go napisał, przetestował, z reguły sam go stosuje- więc ryzyko jest sporo mniejsze.
W tej chwili skupiam cała swoja uwagę na robocie GAT, ale w niedługim czasie zamierzam też rozpocząć współpracę z kolejnym programistą z tego forum- fx123.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2008, 17:16 przez astra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Ogromne dzieki za Twoj wklad pracy i zaangazowanie!
Niestety jak wspomniales dobre samograje sa cholernie drogie.
Tylko, ktory samograj jest dobry? Z tego co widze jest kupa chlamu!

Kiedys przeczytalem, ze kazdy system sie kiedys zuzyje. Nie zrozumialem tego, pomyslalem sobie, ze jak cos funkcjonuje, to musi wiecznie funkcjonowac...... a tu guzik.
Wniosek taki : nie wierze, ze jest JEDEN UNIWERSALNY SYSTEM, ktory kosi szmal w kazdej sytuacj rynkowej, a jesli sie myle (bardzo bym chcial) , to musi byc naprawde superkombajn, ktory potrafi jednoczesnie podazac za trendem i jak wampir zerowac na trendzie bocznym.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

ciesze się, że komuś ta moja praca się przydaje :-)
rynek stale się zmienia, więc zarówno sys automatyczny jak i manualny, aby nadal działać ze stałą skutecznością, musi się zmieniać wraz z rynkiem o co niestety trudno. Dlatego robione są aktualizacje (niektórych) robotów, zmiany założeń w systemach ręcznych- forex zmienia się i aby na nim przetrwać i my musimy się zmieniać razem z nim ;-)
nawet nasserdin w swoim journalu napisał, że nie korzysta stale z tego samego systemu gry, tylko dostosowuje się do rynku i zmienia systemy wraz ze zmianami rynku.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

swego czasu na forum była dyskusja o arbitrażu, jednak przeszła w miarę "bez echa". Aktualnie skupiam się na robocie, który właśnie wykorzystuje arbitraż trójkątny. User GHIMIL z tego forum napisał w C własnego klienta do OANDY i za jego pośrednictwem zarabia na arbitrażu. Polega to na kupnie jednej pary, np. EUR/USD i jednocześnie sprzedaży tej samej pary korzystając z waluty pośredniej np: EUR/GBP, GBP/USD. System zarządzany jest przez robota, który działa na dedykowany serwerze GHIMILa więc odpada koszt VPS :-)
Od dziś będę publikował wyniki tego robota (GAT) na forum w tym wątku.
Wyniki będę publikował tuż po 24 z całego dnia, lub rano- tak abym mógł pokazać wszystkie transakcje GAT z danego dnia.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

GAT testuje od 1 września tego roku.
Konto: Live
Broker: OANDA
Depo startowe: 970$ (miało być 1000, ale paypal mi za dużo zjadł ;-)
dźwignia: 1:50
wyniki będę podawał w % przyrostu depo

wyniki od początku września publikowane są moim blogu: http://www.astrafx.blogspot.com/

WYNIK OD 1-09-2008 DO 16-09-2008
+31,15%

wyniki od dnia dzisiejszego (17-09-2008) będą opublikowane na forum i dodane do zarobku od początku września

Awatar użytkownika
MaciejL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 23 maja 2007, 19:30

Nieprzeczytany post autor: MaciejL »

Hikari pisze: ktory potrafi jednoczesnie podazac za trendem i jak wampir zerowac na trendzie bocznym.
Właśnie "zerować" to prawie każdy potrafi znakomicie. :lol:

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Robot: GAT
Konto: Live
Broker: OANDA
dźwignia: 1:50

Wyniki 17-09-2008: +9,19%
Łączny wyniki od 1 września: +40,34%

Poniżej zestawianie wszystkich operacji ze środy zrobionych przez GAT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2008, 12:44 przez astra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Wybaczcie czcigodny Macieju, ale z lenistwa nie uzywam polskiej trzcionki :
Nad "z" powinna byc kropka :mrgreen:
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ile wynoszą zyski w pipsach? Jest jakaś rubryka w tych tabelach która by takie zyski pokazywała?

EDIT:
Sry, zapomniałem, że przy arbitrażu zwykłe zyski w pipsach są nieistotne...

ODPOWIEDZ