Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Ponieważ często gubię komputer, potrzebuje miejsca żeby mieć wgląd w kreski, a że to miejsce (nawi) regularnie (z przerwami dłuższymi lub krótszymi, żeby nie było) odwiedzam, to sobie wątek skroje.

Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jaki typ spekulacji praktykuję, to proszę pytać o szczegóły, jak będę znał odpowiedź to się nią podzielę.

Kilka zasad dla mnie.
1. Rynek ma zawsze rację.
2. Obserwuj cenę, tam jest wszystko.
3. Dyscyplina finansowa - forma spada od razu, odbudowanie zajmuje jeszcze więcej cierpliwości i czasu niż za pierwszym razem.
4. Wilk szuka zdobyczy.
5. Rynek jest dla mnie, nie ja dla rynku.
6. Mniej znaczy więcej - 80/20.
7. Wróżenie zostaw Maciejowi, podążaj za ceną.
8. Zawsze tu można coś dopisać, nigdy usunąć.

Kilka zasad dla bywalców.
1. Bądź kulturalny, to nie jest piaskownica ani ławka pod blokiem.
2. Punktuj mnie, jeżeli coś spieprzę - piszę jedno, robię drugie.
3. Masz ciekawy link, podziel się.
4. Jak coś jeszcze będzie trzeba, można dopisać, usunąć, zmodyfikować.

Let's do it.

//enjoy the journey//
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Rzeźnik - gbpjpy - po 900 pipsowym rajdzie w ciągu 5 dni.... nasuwa się jedno - Mają rozmach, s***syny.

Interwał W1.


Po formacji pin bar, w zakresie okna hossy (na zielono) cena zareagowała pozytywnie, wzrost tygodniowy wtedy wyniósł około 180 pips - cena zretestowała 50% pinbara!
W następnym tygodniu, cena otworzyła się oknem bessy - jednak zamknięcie W1 było wewnątrz świecy W1 z poprzedniego tygodnia - w ten sposób można było odczytać formację inside bar, która zgodnie z metodologią PA jest sygnałem kontynuacji trendu, ale trend było ciężko rozpoznać - no ale ten pinbar z poprzedniego tygodnia !!!

Wykres W1 z bliska:
GBPJPYWeekly_16092017.png
No i właśnie zakończony tydzień, gdzie cena zrobiła 900 pips w 5 dni handlowych - głównym impulsem dane makro - decyzja BOE - obawa o zbyt dużą inflację, prawdopodobnie podniosą stopy szybciej i częściej - NASTAWIENIE WŁAŚCICIELA GBP MID/LONG TERM - BYCZE - bardzo ważna do zanotowania kwestia.

Wykres W1 z daleka, wraz z zasięgami DSWS bazując na świeczce wzrostowej, po której był inside:
GBPJPYWeekly_16092017_2.png
R4 - 152.30 - niebieska przerywana - pokrywa się z dnem z kwietnia 2016.

Ten sam pomiar z perspektywy D1:
GBPJPYDaily_16092017.png
Poszukiwanie L w okolicach 147.85 ma uzasadnienie - ale czy tyle skorygują?! To ponad 250 pips, więc rozważam shorty pod korektę aby z tego część wyjąć, ale to cena pokaże czy jest co wziąć.

Ze względu na komunikat: Nie można dodać kolejnego załącznika. Maksymalna dozwolona liczba załączników to: 3. ... dalsze losy w następnym poście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 21:28 przez pedro, łącznie zmieniany 2 razy.
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Kontynuacja rzeźnik.

Wykres H1, strefa gold to cień z D1 - zakres DSWS z H1:
GBPJPYH1_16092017.png
Ważne poziomy:
150.90 - 150.29 - ograniczenia konsoli - 150.60 - Pivot.

I w zasadzie to na tyle - w poniedziałek zobaczymy co świeczki pokażą.

Jutro edi, złoto i pipsodajka, EURAUD.

Mazzal Tov!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

EURUSD - korekta, konsola czy kontynuacja?

Interwał tygodniowy nie daje jednoznacznej odpowiedzi co dalej na parze głównej.
Oporem jest na obecnej chwili zakres luki bessy z początku 2015 roku - zakres 1.950 - 1.201 - cena co prawda wybiła ten poziom, ale reakcja popytu póki co zbyt słaba aby mówić o kontynuacji.
Poniżej screen W1 na dziś:
EURUSDWeekly_17092017.png
Zielona strefa to zakres okna bessy, o którym wcześniej pisałem. W chwili obecnej mamy na wykresie ewidentną przewagę popytu, a ostatnią świeczkę W1 interpretuję jako inside bar - od góry ograniczony mini oknem bessy (1.20312) od dołu 1.1882.

Interwał D1 wskazuje na konsolę - jak na screenie poniżej:
EURUSDDaily_17092017.png
Pivot - 1.1955
R - 1.1880
S - 1.2030

Jeżeli padnie ten pinbar na D1, to otworzy się przestrzeń do głębszej korekty:
S2 - 1.173
S3 - 1.1507

Generalnie transakcje w zakresie konsoli, w zależności od sytuacji na niższych interwałach.

Ostatni screen D1, to DSWS z czarnej świecy, po podażowym pinbar - dwa razy testowany pivot: 1.1982 - obroniony przez podaż - 1.20 nie zostało powtórzone, ten poziom na ten moment stanowi barierę dla byków, do retestu szczytów.
Poza tym, szara strefa to okno hossy z początku września która póki co nie została zanegowana.
EURUSDDaily_17092017_2.png
Ergo - nie wiele wiadomo co trejdować, przynajmniej w moim świecie.
Zadanie: czekać na sygnał kierunkowy, lub na wąskim stopie szukać możliwości trejdu w ramach konsoli - od bandy do bandy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Fajny film Nial wrzucił: http://www.learntotradethemarket.com/tr ... n-analysis

genialne w swej prostocie ...
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: highend »

hejo, co do rzeznika i funta ogólnie - trwa po prostu korekta na funcie i tyle. No chyba, że odwrócił trend i teraz funt power... ale to nie wiadomo jeszcze ;)

w dsws sobie wyłącz te poziome krótkie kreski, no chyba że używasz do czegoś?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

highend pisze:hejo, co do rzeznika i funta ogólnie - trwa po prostu korekta na funcie i tyle. No chyba, że odwrócił trend i teraz funt power... ale to nie wiadomo jeszcze ;)

w dsws sobie wyłącz te poziome krótkie kreski, no chyba że używasz do czegoś?
@highend:
joł,

korekta na funcie powiadasz? ... hm, z interwału miesięcznego to tak, na niższych można doszukać się impulsów trendowych, ... chyba każdy trend rozwinął się z jakiejś korekty :)

a w dsws sobie nie wyłączę tych poziomych kresek, bo używam : ) ... a poza tym mnie uspokajają .

@trejdin:
dzisiejsze trejdy z rana:
edi - S, od 1.1947 - zabezpieczone, TP open, około 12-14 zobaczymy co dalej.

rzeźnik L, trzy pozycje, najniższa 150.93 - TP open, SL dla wszystkich - 150.70 - risk około 10% depo,
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

BoE szykuje podwyżki stóp % ale możliwe, że bycze nastroje miały póki co podnieść wartość kabla żeby zbić inflację niż zrobić przygrywkę do podniesienia stóp, przy okazji samuraje lecą to rzeźnik szaleje.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Mustafa pisze:BoE szykuje podwyżki stóp % ale możliwe, że bycze nastroje miały póki co podnieść wartość kabla żeby zbić inflację niż zrobić przygrywkę do podniesienia stóp, przy okazji samuraje lecą to rzeźnik szaleje.
no właśnie, who cares ;) ... zmienność się liczy, i tyle. absolutnie nie mam interesu we wzrostach czy spadkach, interes widzę w zmienności :) :564:
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Bo nie mam gdzie analiz trzymać... Pedro trejdin.

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Wczorajszy dzień na lekkim minusie. Trejdy na rzeźniku na minus, EURUSD na małym plusie. Wieczorem odrobiłem część strat na rzeźniku, co ostatecznie dało -3% na koniec dnia.

Szybka ocena sytuacji:

1. GBPJPY

wykres H1:
GBPJPYH1_19092017.png
Wczoraj ważnym miejscem było 150,60 - dolne ograniczenie złotej strefy, która była knotem D1, popołudniu puściło ale zjazd był do ograniczeń w okolicach 150,28 - jeżeli piny padną, to kontynuacja korekty, albo w zasadzie jej początek - obecnie H1 w konsoli, dość szrokiej (zakres około 100 pips) - można coś dla siebie urwać, 30-50 pips brzmi wyśmienicie.

2. EURUSD:

Wczoraj rynek otworzył się małą luką bessy, która została szybko zamknięta przez rynek. Byki przejmują stery póki co, ale zakres ruchu mały około 50 pips Daily range.
Obecnie obserwacja ceny w okolicy 1,1981 - wybicie, daje potencjał ataku na 1,2015 oraz szczyty - 1,2063
Negacja, to retest 1,190
EURUSDH4_19092017.png
3. Złoto, D1 - jak większość trejderów oczekuję na retest strefy 1300 - 1295

Jest opcja, podłączenia się pod długie.
GOLDDaily_19092017.png
Czekam.

Dobrych trejdów, bless.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

ODPOWIEDZ