It's not over until I WIN

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Witam. Krótko na wstępie. Cel prowadzenia dziennika: dla siebie - kontrola gry-tj. gra głową a nie żądzą "nadarzającej się okazji", proces myślowy wejść i wyjść, sprawdzanie metody i ewentualne jej doskonalenie, kontrola ryzyka i najważniejsze - stałe zyski. Jeśli ktoś będzie chciał coś napisać sensownego, podpowiedzieć, udzielić rady bardzo proszę, jednak proszę o rzeczowe podejście. Wiec podstawy. Kapitał początkowy skromny, forma przedstawienia wyników - ilość zyskanych/straconych pipsów na poszczególnej transakcji. Metoda - Naked Trading plus S/D plus jakieś proste linie. Przedział czasowy - od 4h do 15 min (na wejście). Teoria - wchodzenie na 3 pietrze, i schodzenie z góry (M)/wchodzenie na górę (W), SL - w zależności - 15-20 pips od pierwszego wierzchołka M lub W oraz od waluty. To tyle. Czekam na wejścia.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Wejscie nr 1. Powód wejścia: 3 trzy wybicia w górę (4h), ukształtowana M na szczycie (4h), nowe szczyty się nie pojawiają. Opis: wejscie nie jest idealne, ale powyższe wskazówki pozwalają na "ryzyko". Wejscie z 15 min również na wytworzonej Mce (trochę przegapiony wjazd).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

1.12212 - 1.11717 pozycja zamknięta aby na weekend nie zostawiać. Wynik + 50 pips

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Ponownie M. Wejscie spóźnione bo długo wykres nie umiał się zdecydować czy góra czy dol....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Sygnał na S na euro. Jeden błąd-dziś rano mogłem wziąć 70 pipsow. Szkoda ze się pokusiłem na więcej. I tak wszystko co uzbierało się przez noc w ciągu dnia się zniwelowało.Nauka nauka nauka. A tak zaczynamy od nowa. Euro wyglada mi na spadki wiec jak będą dobre warunki będę trzymał pozycje jeszcze pare dni. Dodatkowo dokładam jedna eske...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Masz ustalony sposób zamykania?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

zamykanie pozycji zależy od wielu czynników. Tzn gdzie jestem na wykresie czyli Np uważam ze w tej chwili euro/USD jest na "3 pietrze" (4h). Czyli teoretycznie powinny być trzy ruchy w dol. O tym ze powinno iść w dol przekonują mnie coraz niższe szczyty i dołki. Chce "przetrzymac minimum 2 ruchy w dol-raz żeby się nauczyć dyscypliny-A jesli mam problem z określeniem gdzie dokładnie jestem, jak widzę dobry sygnał to staram się wyciągnąć 35-50 pipsow. Ale to jest śluz. Mam problem raczej z ustawieniem stopów. Po prostu nie lubię ich ustawiać...:(

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ja już polubiłem stopy. Lepiej zamknąć na -5% niż -100%. A ile mniej stresu... ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

A jak ty ustawiasz stopy i ewentualne TP? Oczywiście jeśli to nie tajemnica. Zawsze dobrze znać inny punkt widzenia...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Handluję na daily, stop pod/nad świecą sygnałem. Otwieram 2 pozycje. Pierwsza TP=SL, druga - TP to sygnał przeciwny. Stopy są duże więc wolumen mały. Planuję w przyszłości wchodzić z H1 lub M5 w celu zmniejszenia stopów. Choć z pewnością będzie ich więcej. Kwestia statystyki, jeszcze nie sprawdzanej. Pomału do przodu :)

Po zaliczeniu przez pozycję nr 1 TP, drugą przestawiam na mały plus.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ