UmbrellaFX strategia

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

Witam wszystkich traderów, pasjonatów i amatorów rynku walutowego forex

Postanowiłem że poświęcę 30 minut dziennie na prowadzenie dziennika...15 minut rano przed sesją oraz 15 minut po zakończeniu sesji gdzieś w okolicach wieczornych...

kilka takich zasad dla zachowania porządku:

1. Posty będą pojawiać zazwyczaj w tych porach czyli rano i wieczorem, przed i po pracy

2. Będę tutaj rano zamieszczał moje spostrzeżenia co do rynku w tym dokładną analizę co do ceny tj. poziomy, kierunek itp...co i jak

3. Analiza będzie dotyczyć tylko i wyłącznie jednego rynku a mianowicie EURUSD

4. Czasem zamieszczę również swoje transakcje z danego dnia. Do dziennika zostanie podłączony rachunek MT4 realny z realną kwotą.

5. Nie udzielam żadnych informacji odnośnie strategii w sensie nie zakładam tego po to by tłumaczyć i uczyć mojej strategii

Założenia strategii:

1. Handel na głównych walutach: przeważnie EURUSD
2. Ryzyko strategii niskie do średniego, średni SL na poziomie 0,2% depozytu
3. Każde zlecenie zabezpieczone SL
4. Strategia zbudowana z elementów teorii FIBO, średnich ruchomych, wolumenu, poziomów SR
5. Cel to 10-15% stopy zwrotu w skali roku

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

Dzień dobry...

Sytuacja na rynku EURUSD jest nie do końca jasna aczkolwiek bliższy mi jest scenariusz kontynuacji LONGA...
na wykresie zamieściłem strefę w której warto rozważyć otwarcie pozycji na L, to jest miejsce w którym moim zdaniem cena zareaguje...jest to obszar 1.0620-1.06

Ważny poziom wsparcia dla kontynuacji LONGA...uważam że cena zareaguje i pociągnie L ponieważ struktura wolumenu zarówno pod kątem ilościowym jak i struktury popytu i podaży świadczy o tym że co najmniej odbicie i korekta L powinna mieć miejsce...odbicie może nastąpić już z tych poziomów tj 1.0640 aczkolwiek to mniej prawdopodobne...

Reasumując rynkiem nastawiony na L z potencjalnym wejściem w obszarze 1.06-1.0620

Ja dzisiaj niestety jeszcze nie zagram ponieważ przygotowuje rachunek do wglądu dla Was, prawdopodobnie będzie to rachunek realny z kwotą 20000 EURO
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

tak jak obiecałem zamieszczam podgląd do jednego z moich kont...są to pieniądze oczywiście realne nie inaczej

https://www.myfxbook.com/members/Umbrel ... fx/2026593

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

miałem problemy z ustawieniami tego myfxbook, nigdy tego wcześniej nie robiłem...tak czy inaczej ten pierwszy link już nieaktualny...ten tutaj jest właściwy

https://www.myfxbook.com/members/Umbrel ... fx/2028106

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

jeśli chodzi o moją wczorajszą prognozę to wydaje mi się że sprawdziła się bardzo dobrze...napisałem rano(niestety dopiero dzisiaj administrator dał tego posta jako dostępnego) że rynek będzie zmierzał w okolice 1.06 i powinno nastąpić odbicie...ono jest...wynosi już 35 pipsów, natomiast nie ma takiej dynamiki jaką bym wolał zobaczyć...dlatego nie mam pewności co do kierunku na najbliższe godziny...

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

czy ktoś się orientuje jak działa aktualizacja myfxbook?wydaje mi się że mam wszystko ustawione dobrze a nie aktualizuje mi stanu konta...czy jest tak że musi pojawić się np zmiana na koncie jakaś by aktualizacja miała miejsce?

może ktoś mi pomoże i odpowie na pytanie albo powie co i jak

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

UmbrellaFX pisze:czy ktoś się orientuje jak działa aktualizacja myfxbook?wydaje mi się że mam wszystko ustawione dobrze a nie aktualizuje mi stanu konta...czy jest tak że musi pojawić się np zmiana na koncie jakaś by aktualizacja miała miejsce?

może ktoś mi pomoże i odpowie na pytanie albo powie co i jak
Nie, aktualizacja robi się nawet jeśli na koncie nie ma otwieranych żadnych pozycji. Trzeba ustawić szybkość odświeżania w prawym dolnym rogu w tych ustawieniach na MT4 gdzie pisze "refresh every X minutes" - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/137070 . MT4 musi być cały czas włączone żeby aktualizacja działała.

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

-rookie- pisze:
UmbrellaFX pisze:czy ktoś się orientuje jak działa aktualizacja myfxbook?wydaje mi się że mam wszystko ustawione dobrze a nie aktualizuje mi stanu konta...czy jest tak że musi pojawić się np zmiana na koncie jakaś by aktualizacja miała miejsce?

może ktoś mi pomoże i odpowie na pytanie albo powie co i jak
Nie, aktualizacja robi się nawet jeśli na koncie nie ma otwieranych żadnych pozycji. Trzeba ustawić szybkość odświeżania w prawym dolnym rogu w tych ustawieniach na MT4 gdzie pisze "refresh every X minutes" - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/137070 . MT4 musi być cały czas włączone żeby aktualizacja działała.
cześć,

dokładnie tak mam ustawione...zrobiłem również test i wychodzi PUBLISHER OK...wszystko mam poustawiane, serwer, hasło wszystko formalnie powinno działać a mimo to nie odświeża mi już od 2 godzin mimo że mt4 cały czas na tapecie

UmbrellaFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2017, 13:45

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: UmbrellaFX »

chyba napisze email do majstrów z myfxbook

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: UmbrellaFX strategia

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »


ODPOWIEDZ