Day trading. 5lat na rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Witam, Będę tu wrzucać swoje analizy i transakcje. Konto real podpięte pod myfxbook.
Na rynku jestem ponad 5lat. Gram na poziomach na których zbierana jest płynność (tam gdzie animator akumuluje zlecenia, wchodzę razem z nim).
kierunek wyznaczam na podstawie delt i wolumenów.

Neguje takie rzeczy jak:
- Trendy (według mnie nie istnieją).
- PA (Łatwe do manipulacji, spóźnione)
- fale eliota, (zgadywanie)
- formacje świecowe (tak na prawdę one nic nie znaczą, pokazują tylko podsumowanie za daną jednostkę czasu)
- poziomy s/r. (takie coś na rynku nie istnieje)
- VSA (bardzo spóźnione sygnały, dobre ale ciężkie na forex).

Elementy które akceptuję:
- konsolidacje (na rynku zawsze są trzy strony, popyt, podaż i animator).
- geometrie (nie używam ale wiem że działają bardzo dobrze, precyzja jak w zegarku).
- czytanie clastrów (wolumen+delta). Jest to bardzo szybka informacja.
- market profile (pokazują zakres kierunku ruchu, zanim ruch powstanie).
- opcje
- cot

Większość moich zleceń to łapanie noży. Wchodzę wtedy gdy inni o tym nie myślą i wychodzę wtedy gdy większość dostrzega okazje, bo PA, średnie itp się odwróciło.
Gram runami, mam 5 runów do wyzerowania całej kasy.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Analiza Eur/usd:
Screenshot_14.jpg
GBP/USD
Screenshot_4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Jakąś niekonsekwencję widzę w tym co piszesz i w tym co pokazałeś (jak do tej pory).
Rysujesz strefy wsparcia i piszesz, że "takie coś nie istnieje".
"VSA daje bardzo spóźnione sygnały", a chcesz czytać wolumen i deltę.
Wygląda mi to na niepotrzebne zamieszanie z przypisywaniem terminologii technikom handlu powszechnie znanym i nazwanym.
Ale popatrzę z chęcią dalej. ;)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

JAREK67 pisze:Jakąś niekonsekwencję widzę w tym co piszesz i w tym co pokazałeś (jak do tej pory).
Rysujesz strefy wsparcia i piszesz, że "takie coś nie istnieje".
"VSA daje bardzo spóźnione sygnały", a chcesz czytać wolumen i deltę.
Wygląda mi to na niepotrzebne zamieszanie z przypisywaniem terminologii technikom handlu powszechnie znanym i nazwanym.
Ale popatrzę z chęcią dalej. ;)
Nie napisałem że strefy nie działają. Przeczytaj jeszcze raz.. wspomniałem o "poziomy s/r". Jest kolosalna różnica między strefą a poziomem. Jeden poziom rynkowy, jedna cena nic nie znaczy.

VSA, nie ma nic wspólnego z analizą clastrów, to dwie różne metodologie czytania danych.. Tak samo jest z czytaniem ceny w oparciu o, PA i np teorie fal elliotta. Obie metody znacznie się od siebie różnią tak jak vsa i clastry (nie wspominając że vsa nie uwzględnia delt).
Nie nadaje terminologii, wyjaśniłem na wstępie co sądzę o innych metodach czytania wykresów. Więc nie ma tutaj zamieszania i niekonsekwencji.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

fx-emery92 pisze:
JAREK67 pisze:Jakąś niekonsekwencję widzę w tym co piszesz i w tym co pokazałeś (jak do tej pory).
Rysujesz strefy wsparcia i piszesz, że "takie coś nie istnieje".
"VSA daje bardzo spóźnione sygnały", a chcesz czytać wolumen i deltę.
Wygląda mi to na niepotrzebne zamieszanie z przypisywaniem terminologii technikom handlu powszechnie znanym i nazwanym.
Ale popatrzę z chęcią dalej. ;)
Nie napisałem że strefy nie działają. Przeczytaj jeszcze raz.. wspomniałem o "poziomy s/r". Jest kolosalna różnica między strefą a poziomem. Jeden poziom rynkowy, jedna cena nic nie znaczy.

VSA, nie ma nic wspólnego z analizą clastrów, to dwie różne metodologie czytania danych.. Tak samo jest z czytaniem ceny w oparciu o, PA i np teorie fal elliotta. Obie metody znacznie się od siebie różnią tak jak vsa i clastry (nie wspominając że vsa nie uwzględnia delt).
Nie nadaje terminologii, wyjaśniłem na wstępie co sądzę o innych metodach czytania wykresów. Więc nie ma tutaj zamieszania i niekonsekwencji.
No dobra, nie będę się wdawał w akademicką dyskusję. Nie o to w tym dzienniku chodzi.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czyli w dużym uproszczeniu ustalasz sobie miejsca gdzie jest wg Ciebie najlepsza cena i coś działo się tam wcześniej a potem czekasz i jak dojdzie robisz run. A w jaki sposób piramidujesz kiedy zacznie to iść w Twoją stone, stawiasz 100% zysku na kolejną pozycje, dzielisz pozycje na kilka mniejszych? Jak ten run wygląda w teorii? I jeszcze jedno. Od jakich kwotach robisz te runy?

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

-rookie- pisze:Czyli w dużym uproszczeniu ustalasz sobie miejsca gdzie jest wg Ciebie najlepsza cena i coś działo się tam wcześniej a potem czekasz i jak dojdzie robisz run. A w jaki sposób piramidujesz kiedy zacznie to iść w Twoją stone, stawiasz 100% zysku na kolejną pozycje, dzielisz pozycje na kilka mniejszych? Jak ten run wygląda w teorii? I jeszcze jedno. Od jakich kwotach robisz te runy?
Określam kierunek, wchodzę od stref w których pojawi sie płynność.
Piramiduje na korektach. Gdy reszta jest w zysku.
Ogólnie kapitał mam podzielony na 5 części, czyli 5 runów.
ryzyko 8,3% na transakcje


Edek
Screenshot_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie nadymaj się tak, każdy kiedyś zaczynał. Ty też potrzebowałeś pomocy i rad innych na początku z tego co widze...
Podejście jest ciekawe i chciałem to obserwować ale zablokowałeś myfxbook. Mimo tego życzę powodzenia z tymi runami.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

-rookie- pisze:Nie nadymaj się tak, każdy kiedyś zaczynał. Ty też potrzebowałeś pomocy i rad innych na początku z tego co widze...
Podejście jest ciekawe i chciałem to obserwować ale zablokowałeś myfxbook. Mimo tego życzę powodzenia z tymi runami.
Nie nadymaj? Ale wlasnie tu nie ma niczego specialnego. Jak cos to pytaj.
A co do myfxbooka to sie zrypal, nie aktualizuje sie co pol godz tak jak ustawilem, nie potrafie tego ogarnac.

Nieśmiertelny Trader

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

fx-emery92 pisze: A co do myfxbooka to sie zrypal, nie aktualizuje sie co pol godz tak jak ustawilem, nie potrafie tego ogarnac.
chyba wszystkim się zrypał, u mnie zacinka od 15h ale easy, wróci do normy.

ODPOWIEDZ