oswarek real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

witam
Przyglądam się wykresom już jakieś 7 lat, moim sukcesem jest to że nie wyzerowałem jeszcze żadnego konta i w ogólnym rozrachunku jestem na ZERO :D.Od jakiegoś czasu testuje/gram systemami o niekorzystnym RR ale wysoką skutecznością.
W tym dzienniku będę stosował system z RR 3:1.

Główne założenia
- konto real (ok 1000zł)
-TP=1/5 dziennej zmienności danej pary. Zmienność pary z tabelki https://pl.investing.com/tools/forex-vo ... calculator
-SL= 3*TP
-wielkość pozycji: początkowo TP =30zł po każdym TP zmniejszam wielkość o 5zł a po każdym SL zwiększam o 15zł.

Sposób składania zleceń:
ok godz 7 i 15 sprawdzam wskaźnik currency slope strength na TF 4H i wybieram parę którą wskaźnik wskazuje na najbardziej w trendzie. Następnie uruchamiam robota który składa zlecenia na podstawie RSI (8) na TF15 jeśli robot puszczony o 7 nie zajmie pozycji do 15 aktualizuje parę na podstawie Currency Slope strength.

możliwe że zmienię założenia w trakcie prowadzenia dziennika

Dziennik zakładam w celu zebrania jakiś pomysłów od innych użytkowników forum odnośnie stawkowania jak i całego systemu.

Jeśli coś jest niezrozumiałe to proszę pytać ale myślę że kolejne wpisy wszystko wyjaśnią.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 14:59 przez oswarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

EUR/AUD
TF 15m
RSI(8) tylko SELL *zapomniałem napisać w 1 poście: pozycje tylko zgodnie z trendem!
lot 0,04
TP=24pips (30zł)
SL=72pips (90zł)
aktualizacja EA prawdopodobnie jutro po godz 7
15.02.2017 g14.00...jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

robota staram się wyłączać po otwarciu pozycji i ustawieniu TP i SL żeby przy szybkim złapaniu TP lub SL nie zajmował już pozycji do następnej aktualizacji..

pozycja SELL na EUR/AUD +32zł
pozycja.jpg
jutro po 7 ustawie robota znowu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

robot na GBP/NZD
TF 15M
RSI(8) tylko SELL
lot 0,02
TP=42
SL=126

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

popołudniowej aktualizacji robota nie będzie ponieważ robot zawarł transakcje na porannych ustawieniach ale pozycja się ukisiła :D narazie nie będę trzymał więcej niż jedna pozycja bo nie wiadomo jaką musiałbym przyjąć stawkę dla następnej pozycji...
pozycja w grze (załącznik):
GBP/NZD
TP=42pips (25zł)
SL=126pips (-75zł)
poz.jpg
P.S.
- przed zajęciem pozycji sprawdzam kalendarz ekonomiczny ale tylko niektore wydarzenia powodują że rezygnuje z danej waluty
- w piątki rzadko będę ustawiał robota na popołudnie
- na weekend często wyłączam pozycje na stracie które są blisko SL-a żeby wykres go nie przeskoczył
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

pozycja na 0,02lota na GBP/NZD po wielu ekscesach wskoczyła na TP (ok 25zł) :)
poz.jpg
a tutaj zrzut ze wskaźnika currency slope strenght i wyjaśnienie dlaczego nie będę włączał robota :(
Currrency slope.jpg
więc tak
-pary z GBP odrzucam pownieważ jest po danych a lubi wracać, a robot i tak szukałby pozycji na dalszy spadek GBP
-CHF/CAD, EUR/CAD mała zmienność pozycja mogłby sie mocno "ukisić" a tego nie lubię oraz dane na CAD w poniedziałek
-pary z JPY wszystko raczej spóźnione, zresztą juz nie bardzo jest z czym polączyć
-dodatkowo jest piątek a oczekiwanie na zamkniecie pozycji na GBP/NZD mocno opóźniło aktualizacje robota wiec robie już sobie weekend jeśli chodzi o Forex :)

następna próba puszczenia robota w poniedziałek rano, pewnie ok godz 6.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Pewnie robiłeś wcześniej jakieś symulacje ale proponowałbym ci zamiast ustawiania TP stosować ruchome linie obrony. To pozwoli ci skorzystać z potencjału ewentualnych mocnych wybić w twoją stronę. Nie ma potrzeby ucinać zysków, bo tak naprawdę te duże zdobycze robią dobry wynik. Najlepiej napisać EA, który będzie pilnował stopa i podciągał go po przekroczeniu zakładanego TP, wtedy masz od tego wolną głowę i nie zrobisz jakiejś głupoty. Nawet jeśli co piąte czy dziewiąte wybicie zrobi kilka R bez większej korekty, to masz dodatkowy i bezpieczny zysk.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Mustafa dzięki za wpis :) robiłem badania które głównie polegały na zmienianiu RR mniej więcej 10:1, 5:1, 3:1, 1:10, 1:5, 1:3 i zawsze te niekorzystne RR wypadały lepiej ponieważ wskaźnik currency slope strenght oparty jest na średnich i często łapie sie na koniec trendu i punkt zwrotny, dlatego chce "wydusić" tylko to parę pisps. w tej chili jade na RR 3:1 ponieważ często trafiam na koniec trendu i punkt zwrotny wiec łapało i SL nawet na RR 10:1 a odrabianie trwało bardzo długo a i pozycje się kisiły na długie dni a tak jak już nie trafiłem na trend to SL i następna pozycja, więc dlaczego nie 2:1 lub 1:1? jakoś spread zbyt często zamykał pozycje.. Zastosowanie RSI(8) daje mi pozycje po lepszej cenie, ale wielu pozycji nie ma które zawierałem na sztywno o np godz 7 według samego Currency slope.. a wbijały sie w trwający trend bez małych "cofek" ale jednak czesciej trafiałem na koniec trendu niz na jego kontynuacje..
nawet dwie ostatnie pozycje pokazują że to raczej wyduszenie ostatnich pips z trendu:
koniec trendu.jpg
Mustafa ale podsunąłeś mi pomysł który by cie moze bardziej "cieszył" :D:) jest wskażnik podobny do currency slope strenght tylko nie pokazuje zestawienia średnich z głównych par tylko teoretycznie punkty zwrotne ja odbierałem go jako zestawienie RSI z głównych par i co sie okazuje, te wskaniki pokazuja prawie to samo! Wiec mysle sobie że mógłbym na innym rachunku zastosowac np wybieranie pary na TF 4H na jego podstawie a pozniej atak robotem na przecieće jakis szybszych średnich na TF 15M i wtedy zastosować korzystne RR lub tak jak piszesz ruchome TP... z tym że zazwyczaj byłyby to te same pary wskąznik nazywa się "BB multi currency RSI"
wskazniki.jpg
edit. wskaźniki nie do końca się dobrze załadowały ponieważ jest weekend ale musicie mi uwierzyć na słowo że w normalnych warunkach tez pokazują podobnie :D

dodam jeszcze cos o dobieraniu wielkości lota a właściwie o zastosowaniu prgresji. Stosuje progresje aby zmaksymalizować zyski ale wymaga ona skuteczności wiekszej niż wynikającej z RR i mam nadzieje że uda mi sie taką uzyskać :) a pomocny w tym ma byc robot :)

P.S. do poprzedniego postu... w poniedziałek CAD nie ma danych tylko dzień wolny dlatego odpadł bo zmienność byłaby słaba..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie powiem ci jaki parametr będzie lepszy, bo musiałbym siedzieć nad tym długo aby to organoleptycznie sprawdzić. Jak dla mnie trochę za dużo o wskaźnikach, ale rodzaj metody nie jest ważny, ważne aby miał atuty i jak ty się z tym czujesz.

Zazwyczaj dobre pozycje przynoszą zysk od samego początku, a decyzje podejmowane po otwarciu pozycji najczęściej przynoszą więcej szkody niż pożytku. Dlatego po otwarciu już nie kombinuję tylko zostawiam to EA, które z uporem maniaka robi to co do niego należy.

Wydaje mi się, że wpadłeś w pułapkę by mieć absolutną rację i walczysz z rynkiem. Zamiast maksymalizować zysk, starasz się maksymalizować szanse na wygraną. Koncertujesz się na rezultacie, a tak naprawdę liczba udanych transakcji to mniej istotny wskaźnik, który może być nawet odwrotnie proporcjonalny do zysków.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: oswarek real

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Zrób sobie tabelkę w zeszycie albo na kompie;

|Data
|Godzina
|Para
|Pozycja S czy L
|cena otwarcia
|SL
|cena zamknięcia
|czas zamknięcia
|czy cena poszła na BE
|czy cena poszła na 2R
|czy cena poszła na 3R
|czy cena poszła na 4R
|czy cena poszła na >5R
|następne kolumny to wszystkie warunki jakie stosujesz do otwierania i zamykania pozycji
|oraz cokolwiek co chcesz badać mierzyć i ważyć

kiedy zbierzesz te dane i je przetworzysz otrzymasz kilka ciekawych odpowiedzi, na temat tego co statystycznie działa a co robi więcej szkody niż pożytku. No i wiadomo trzeba to zrobić na kilku rynkach.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ