scp12

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Witam,
na rynku jestem aktywny od paru lat. Wczesniej na GPW a od ponad 2 lat na forexie, w tym jakieś 1,5 roku na realnym koncie. Gram małymi kwotami- konta otwieram po 100 zł co razem z bonusem w xm daje mniej więcej po 150 zł na konto.
Staram się stosować strategię runową tjs i piramidować zyskowne pozycje. Moim problemem, według mnie jest psychika. Zdarza się, że biorę małe zyski w obawie przed stratami, lecz mam tendencję do przetrzymywania strat. Jedna mała piramida potrafi wyczyścić mi całe konto. Stwerdziłem, że samemu będzie ciężko mi sobie z tym poradzić. Dziennik ten ma być moją motywacją, a także waszą pomocą. Liczę na rady co i jak zmienić, oraz na uwagi do mojego traidingu. Z nowym kontem ruszę jutro jeżeli bedę widział jakiś setup dla siebie. Postaram się do tego czasu podpiąc myfxbook-a żebyście mieli wgląd w transkacje.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Dzień 1.
Wpłata i bonus 105 zł
Stan po dzisiejszym dniu 124.53
Parę niepotrzebnych pozycji które zabrały na początku 30% konta i robiło się już nieciekawie ale na szczęście konsekwentne prowadzenie pozycji na usdjpy pomogło wyjść sumarycznie na plus. Wstawiam zdjęcia wykresów z naniesionymi pozycjami i czekam na uwagi. Walczę z myfxbookiem, postaram sie jak najszybciej to naprawić.
usdjpy 20.01.png
gbpusd 20.01.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Dzień pierwszy,
zaczynałem od 105 zł. Parę niepotrzebnych pozycji bez pomysłu(wydawało mi się że staram się łapać trend) co doprowdziło do obsunięcie 30% kapitału, lecz późniejszy setup na usdjpy doprowadził ostatecznie do prawie 20% zysku. Wstawiam screeny z naniesionymi transakcjami i czekam na uwagi. W sumie popełniam cały czas te same błędy, parę pozycji które wydaje mi się że prowadzę z sensem, nagle wchodzi na minus który jest do przyjęcia, kotłuje się i wystrzał i starta cieższa do przełknięcia. Walczę z myfxbookiem zeby był lepszy podgląd na sytuację. Czekam na rady i wszelkie uwagi.
gbpusd 20.01.png
usdjpy 20.01.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ten stoch 7 3 3 na M5 wg mnie to jakis absurd, lata tak samo jak cena, kiedys tego probowalem.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: meylo »

scp12 pisze:Witam,
na rynku jestem aktywny od paru lat. Wczesniej na GPW a od ponad 2 lat na forexie, w tym jakieś 1,5 roku na realnym koncie. Gram małymi kwotami- konta otwieram po 100 zł co razem z bonusem w xm daje mniej więcej po 150 zł na konto.
Staram się stosować strategię runową tjs i piramidować zyskowne pozycje. Moim problemem, według mnie jest psychika. Zdarza się, że biorę małe zyski w obawie przed stratami, lecz mam tendencję do przetrzymywania strat. Jedna mała piramida potrafi wyczyścić mi całe konto. Stwerdziłem, że samemu będzie ciężko mi sobie z tym poradzić. Dziennik ten ma być moją motywacją, a także waszą pomocą. Liczę na rady co i jak zmienić, oraz na uwagi do mojego traidingu. Z nowym kontem ruszę jutro jeżeli bedę widział jakiś setup dla siebie. Postaram się do tego czasu podpiąc myfxbook-a żebyście mieli wgląd w transkacje.
Może SL? Lepiej stracić 30% konta niż 100%?
Masz konkretne zasady prowadzenia pozycji? Chyba nie i dlatego się obawiasz strat, i bierzesz małe zyski.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

@irmentruda
Na m5 robiony był tylko screen, rynek obserwuję z większych interwałów. Jakbym zrobił screena na h1 czy h4 cięzko byłoby cokolwiek wam zauważyć.

@meylo
Myślę, że możesz mieć rację i tu może być po części ten problem. Często pozycję powadzę uznaniowo, myślę że mam przewagę nad rynkiem i uważam że cena zaraz pójdzie w moją stronę. Z jednej strony prowadzi to do czasem przyzwoitych zysków, ale czasem też potrafi wyczyścić konto. Tu może być problem ale z drugiej strony kiedy ma zarabiać? Widzę że cena idzie w drugą stronę, akceptuję stratę w tym momencie, ale nadal nie neguje to mojego setupu i nie wiadomo jeszcze do końca w którą stronę pójdzie dalej bo żadnego wybicia nie ma, a z kolei wybicie w przeciwną stronę niż pozycja już boli. Zawsze mam wrażenie, że prowadzę pozycję zgodnie z trendem a ostatecznie wychodzi różnie.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zmniejsz zaangażowanie finansowe w pozycję.

Zawsze mam wrażenie, że prowadzę pozycję zgodnie z trendem a ostatecznie wychodzi różnie.
Albo handlujesz zgodnie z trendem albo nie. 0/1

Wrzuć obrazek, jeśli chcesz. Łatwiej wtedy omówić szczegóły.

Najłatwiejszym sposobem na radzenie sobie z psychiką jest wymyślenie takich zasad handlu by nie było miejsca na rozważania typu : czy już zamknąć, czy przestawić sl na be, itp. Robisz tylko to co masz robić.. Zero stresu, luz :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Wydaje mi się że jednym z problemów jest identyfikacja trendu. Często zdarza się że wchodzę według h1 lub h4, zerkam na niższe timefrejmy, ale takie korekty na niższych interwałach zabierają mi sumarycznie dużą część konta. Myślę, że z tego powodu bierze się moje trzymanie strat, bo czekam aż trend zawróci na moim interwale. Chyba mam problem z takim filtrowaniem korekt niższych interwałów, no i tworzenie jakiś swoich wizji i trzymanie się ich, nawet jak cena zaczyna niebezpiecznie uciekać. Nie mam pojęcia jak to zmienić i jak zrobić to najlepiej.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Statment z dwóch ostatnich dni. Pierwsza transakcja idealna, właściwie w punkt, dała mi dużo luzu a później było róznie. Parę pozycji musiałem trzymać bardzo długo żeby wyjść z tego jakoś rozsądnie no i tragiczny trade na edku w dniu dzisiejszym barny na samym szczycie.. Stan konta z bonsuem 113 zł
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jeśli możesz wklej obrazki.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ