Pierwsze kroki

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Finfinder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2016, 00:45

Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: Finfinder »

Witam
Po przeczytaniu trochę materiałów na temat Forexu i różnych strategi postanowiłem zacząć swoją przygodę w tym świecie.
Na początek podejmuję dość trudne zadanie - próba zbudowania kapitału z promocji 5$ bez depozytu.
Narzędzia którymi zamierzam się posługiwać to głównie:
- Ichimoku Kinko
- RSI
- średnie kroczące
- TF - M15 - M1

Na początek podaję link do mql gdzie można na bierząco obserwować konto:
https://www.mql5.com/en/signals/186379

oraz historia rachunku za dzisiaj w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

Cześć,
jak dopiero zaczynasz to podejrzewam że jeszcze długa przed Tobą droga,
ludzie latami się potrafią uczyć nim jakieś zyski regularne się pojawią.
Depo pewnie jak zwykle zostanie uwalone, mało kto potrafi uchronić przed
MC swoje pierwsze rachunki.
Droga długa i wyboista ale na końcu jest skarb :) czy zdobędziesz klucz do skarbca to już od Ciebie zależy.

*Od screena z histori operacji lepszy jest ten z naniesioną historią na wykresie,
jak byś chiał zaznaczyć operacje na wykresie to musisz wcisnąć shift a później myszką
przeciągnąć operację na wykres, lub użyć wskaźnika order_tracer on jeszcze podpisuje ile pips jest w ruchu,
tak jak na moim screenie.
edek.PNG
Powodzenia,
vVv
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

Finfinder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2016, 00:45

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: Finfinder »

3xV pisze:jeszcze długa przed Tobą droga,
Wiem, ale od czegoś trzeba zacząć, na czymś zdobyć praktykę. Konta demo nie sprawdzają jak działa twoja psychika, z drugiej strony żal trochę by było od razu tracić prawdziwe pieniądze dlatego zdecydowałem się zacząć od promocji bez depozytu bo z jednej realna kasa a z drugiej w razie czego nie tracę własnej gotówki na naukę.
3xV pisze:Droga długa i wyboista ale na końcu jest skarb czy zdobędziesz klucz do skarbca to już od Ciebie zależy.
Wiem, znam statystki że tylko około 15% ludzi potrafi w długim terminie realizować zyski ale mam nadzieję że uda mi się do tego grona kiedyś dołączyć.

Zgodnie z uwagą dziś załączę ekrany tak jak pisałeś. Nie wiem czy dobrze wyskalowane ale jak już pisałem są to moje pierwsze kroki, więc z czasem jak nabiorę wprawy może będzie lepiej.

Co do straty na EUR/AUD to otwierając pozycję nie spojrzałem jak duży jest spread. A z racji że był dość duży a depo dość skromne to aby uchronić kapitał musiałem dość szybko zamknąć pozycję ze stratą.

Strata na USD/JPY tutaj niestety błędnie przewidziałem kierunek ruchu ceny.

Podsumowując dzień kończę ze znaczną stratą. Będzie trzeba powoli odrabiać.

PS. Jak dodać obraz w tekście zamiast w załącznikach ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Finfinder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2016, 00:45

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: Finfinder »

Piątek mogę zaliczyć na duży plus. Udało się odrobić wszystkie straty. Głównie dzięki wzrostom na USD/JPY.
Myślę że po odbiciu z dołka 107.8 a teraz po przebiciu 111.7 w kilku falach może być kontynuowany wzrost aż do 114.50 gdzie mamy silny opór.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

Siemka,
troszkę mnie nie było widzę że zagrywasz :) trochę szarpiesz widzę duże DD w porównaniu do zysków,
w zasadzie wiele zagrań wygląda podobnie, wbijasz duża cofka i jazda w twoją stronę,
super że robisz sobe takie screeny i widzisz swoje zagrania bo najważniejsza w tradingu jest
ANALIZA :D trejdów i systemu.

Co do real - demo ktoś tu na forum bardzo mądrze to napisał ale nie mogę znaleźć :/
no ale leciało to jakoś tak:

System to podstawa, i powinien być sprawdzony na historii,
jak na historii wygląda dobrze to zagrywamy nim na demo by sprawdzić czy potrafimy nim zarabiać,
jak jesteśmy to wstanie zrobić przez co najmniej 3 miesiące to przechodzimy na real.

I teraz tak jak system nie zarabia na historii to jest dno xD na historii każdy powinien zarabiać,
jak nie generuje zysków na demo to coś jest nie tak, być może jest nie rentowny, potrzebna
jest analiza patrzymy co można poprawić itp. jak się da coś polepszyć
to, to robimy jeśli nie no to zmieniamy system, generalnie system powinno się testować z pół roku
żeby sprawdzić go w trendach i konsolach.

Natomiast jeśli system zarabiał na demo a tracisz nim na real to wyjścia są dwa
-problem z psychiką
-warunki się zmieniły

Powiem Ci tak sam mam 5 letnie doświadczenie i dopiero jestem obrotowy :d :mrgreen: :d :mrgreen:,
zakładam że do roku czasu stanę się mocno zyskowny i wielka w tym zasługa tego że trafiłem,
na zyskownych traderów, teraz też u takiego się szkolę (gość z ponad 20 letnim stażem),
pokazuje jak to powinno wyglądać od podszewki i klikanie to jest ostatni element, wierzchołek góry lodowej którą jest ten zawód :)
W między czasie zdążyłem poświęcić dużo czasu i deko kasy bo w dziesiątkach koła liczne.
(jednego i drugiego udało by się uniknąć gdybym robił to tak jak należy :D )

Co do obrazków to albo muszą być odpowiednio małe żeby z automatu lądowały w poście,
albo:
po dodaniu odpalasz obrazki w nowych kartach i kopiujesz ich linki (wystarczy scrolem kliknąć na nazwę pliku w sekcji "wysłane załączniki",
następnie klikasz znacznik Obrazek

Kod: Zaznacz cały

[img]http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/127029[/img]
Masz tu coś dla przykładu :D jak jest u Ciebie z AT?

Pozdrawiam,
vVv
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

3xV pisze:Siemka,
troszkę mnie nie było widzę że zagrywasz :) trochę szarpiesz widzę duże DD w porównaniu do zysków,
w zasadzie wiele zagrań wygląda podobnie, wbijasz duża cofka i jazda w twoją stronę,
super że robisz sobe takie screeny i widzisz swoje zagrania bo najważniejsza w tradingu jest
ANALIZA :D trejdów i systemu.

Co do real - demo ktoś tu na forum bardzo mądrze to napisał ale nie mogę znaleźć :/
no ale leciało to jakoś tak:

System to podstawa, i powinien być sprawdzony na historii,
jak na historii wygląda dobrze to zagrywamy nim na demo by sprawdzić czy potrafimy nim zarabiać,
jak jesteśmy to wstanie zrobić przez co najmniej 3 miesiące to przechodzimy na real.

I teraz tak jak system nie zarabia na historii to jest dno xD na historii każdy powinien zarabiać,
jak nie generuje zysków na demo to coś jest nie tak, być może jest nie rentowny, potrzebna
jest analiza patrzymy co można poprawić itp. jak się da coś polepszyć
to, to robimy jeśli nie no to zmieniamy system, generalnie system powinno się testować z pół roku
żeby sprawdzić go w trendach i konsolach.

Natomiast jeśli system zarabiał na demo a tracisz nim na real to wyjścia są dwa
-problem z psychiką
-warunki się zmieniły

Powiem Ci tak sam mam 5 letnie doświadczenie i dopiero jestem obrotowy :d :mrgreen: :d :mrgreen:,
zakładam że do roku czasu stanę się mocno zyskowny i wielka w tym zasługa tego że trafiłem,
na zyskownych traderów, teraz też u takiego się szkolę (gość z ponad 20 letnim stażem),
pokazuje jak to powinno wyglądać od podszewki i klikanie to jest ostatni element, wierzchołek góry lodowej którą jest ten zawód :)
W między czasie zdążyłem poświęcić dużo czasu i deko kasy bo w dziesiątkach koła liczne.
(jednego i drugiego udało by się uniknąć gdybym robił to tak jak należy :D )

Co do obrazków to albo muszą być odpowiednio małe żeby z automatu lądowały w poście,
albo:
po dodaniu odpalasz obrazki w nowych kartach i kopiujesz ich linki (wystarczy scrolem kliknąć na nazwę pliku w sekcji "wysłane załączniki",
następnie klikasz znacznik Obrazek

Kod: Zaznacz cały

[img]http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/127029[/img]
Masz tu coś dla przykładu :D jak jest u Ciebie z AT?

Pozdrawiam,
vVv
Troche "na wyrost" ten wywód dot. Nowaka o Kowalskiego.

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Pierwsze kroki

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

To nie mój wywód :) screen znaleziony gdzieś na tym forum, ładnych parę lat temu,
porusza temat ZL czy SD z NT. Tak w ogóle zbędne było cytowanie całej mojej wypowiedzi,
przyjmuje się że post pisany pod postem tyczy się tego wyżej, dopiero jak nie ma już
możliwości pisania pod nim cytujemy, nie marnujemy wtedy tyle miejsca.
wybicie_wycinka_i_jazda.PNG
W1.PNG
Jak znam życie tak myślę że się zwalą i pójdą up do tych ZL z W1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

ODPOWIEDZ