Mój trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

cześć

zakładam sobie nowy wątek gdzie będę od czasu do czasu zamieszczał swoje zagrania z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej. Tutaj jest konto myfxbook z którego będę selekcjonował zagrania które będę tutaj pokazywał

https://www.myfxbook.com/members/tcfxin ... m1/1408770

Kilka zasad:

1. proszę by nie pisać próśb o pokazanie systemu i wyjaśnieniu o co w tym chodzi i jakie są zasady...zasad nie da się spisać w kilku punktach, jest to zbyt obszerny temat a poza tym nie jest to moim celem

2. proszę nie pytać o oferty sprzedaży czegokolwiek poprzez forum itp. To nie jest do tego miejsce i nie jest tutaj to moim celem.

Jeżeli masz pytanie związane z punktem 1 lub 2 to pisz wiadomość prywatną a nie tutaj...tutaj pozostawmy miejsce na zagrania i odpowiedzi na pytania związane z rynkiem

dziękuje

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

cześć wszystkim

każdego dnia rano, oczywiście każdego w sensie kiedy będę pracował z rynkiem, podam krótką analizę na dany konkretny dzień. Analiza będzie zawierać:

1. ogólny sentyment i kierunek rynku na dany dzień z prawdopodobieństwem około 70-80%
2. odpowiedź czy oczekuje korekty poprzedzającej ruch z punktu 1 czy już miała miejsce czy może ma obecnie miejsce
3. optymalny poziom wejścia na dany ruch z danego dnia. Podam konkretną cenę i konkretnego SL jako poziom zabezpieczający mój scenariusz rozegrania transakcji

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy:

1. sentyment rynku i ustawienie jest w kierunku LONG
2. według mnie właśnie w tym momencie zakończyła się korekta shortowa
3. optymalne wejście to poziom 1.0805

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jaki interwał?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

meylo pisze:Jaki interwał?
kierunek rynku z D1

wejście dopasowane w punkt z interwałów H1,M30 M5 i M1 zawsze zgodnie z D1...niestety nie mam jednego interwału bo rynek kreśli czasami formacje na każdym z tych TF...to jest cena i wychodzę z założenia osobiście że przywiązywanie się do jednego TF ogranicza

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

acha...rynek to EURUSD

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

przemyślałem sprawę SL...1.0795 powinno wystarczyć. BO jeśli rynek wybije ten poziom to poleci dalej w dół korekcyjnie

Online
Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

tcfxsystem pisze:przemyślałem sprawę SL...1.0795 powinno wystarczyć. BO jeśli rynek wybije ten poziom to poleci dalej w dół korekcyjnie
a jaki zasięg widzisz dla TP :?:

coś się mocno męczą i nie mogą w żadną ze stron się zdecydować :roll:
biorąc pod uwagę zamieszanie jakie robili przy 1.08, to może opcja na 804 mln EUR, która tam wisi to CALL :?:
trochę mnie zmylili przy DS1 1.0811, ale zobaczymy co wykombinują :?:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

niemiaszek pisze:
tcfxsystem pisze:przemyślałem sprawę SL...1.0795 powinno wystarczyć. BO jeśli rynek wybije ten poziom to poleci dalej w dół korekcyjnie
a jaki zasięg widzisz dla TP :?:

coś się mocno męczą i nie mogą w żadną ze stron się zdecydować :roll:
biorąc pod uwagę zamieszanie jakie robili przy 1.08, to może opcja na 804 mln EUR, która tam wisi to CALL :?:
trochę mnie zmylili przy DS1 1.0811, ale zobaczymy co wykombinują :?:
niemiaszek...moim zdaniem mielą mielą bo szykują się do kontynuacji LONGA na bardzo duży zasięg...zamieszczam dwa wykresy, ogólny sentyment d1 oraz m30...

zwróć uwagę na D1...mamy pięknie zakończoną korektę ruchu grudniowego pięknym ABC w punkt zakończonym na 61,8% oraz 161,8%...i teraz mamy korektę fali longowej która od tamtego momentu czyli 61,8%+161,8% wybiła dlatego uznaje to jako max możliwy spadek do zagrania longowego....zasięg całego ruchu oceniam na poziomy dwóch poziomych kresek czerwonych z wykresu D1 więc potężny ruch...

na m30 mamy miniaturę ostatniej fali impulsowej...rynek zatrzymał się mini kopią z d1 znowu na poziomie 61,8% w punkt...jeżeli wybije ten poziom to prostokątem zaznaczyłem kolejny możliwy poziom korekcyjny dlatego dałem małe sl bo nie ma sensu trzymac pozycji ze stratą kilkudziesieciu pips jeśli rynek zdecyduje inaczej niż ja myślę...

mam nadzieje ze wszystko jasne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Mój trading

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

cały grudzień i styczeń 90% moich pozycji to LONGI bo uwazam ze rynek chce ten kierunek

ODPOWIEDZ