Bidok

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Bidok1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:19

Bidok

Nieprzeczytany post autor: Bidok1998 »

Witam. Na foreksie dopiero zaczynam, jestem niemalże zielonym. Po roku "jakiś" tam prób na demo coś co właściwie nawet nie byłoby próbą dla kogoś innego chcę wystartować z grubej rury. Myślę że najwięcej się człowiek nauczy na głębokiej wodzie. Dlatego też założyłem konto na realu i poszła wpłata 1000 zł. Chciałbym założyć dziennik by dostawać komentarze negatywne jak i moze pozytywne do swoich inwestycji. Jeśli chodzi o konto, jestem studentem także nie mam zbytnio hajsiku na zasilenie jakąś pokaźną sumką. Ten tysiak to już sporo dla mnie pieniędzy. Dlatego też konto jest mikro. Założenia mojej gry będą aby niekoniecznie ukulać jakąś sumę pieniędzy a tylko takie by się nauczyć trandingu i by jakoś te pipki łapać w górę.
Moje założenia :568: :

Ryzyko max 0,5 %
Otwieranie zleceń na podstawie zwykłej obserwacji rynku
Zlecenia Buy stop,Sell stop
TP 100

Teraz odnośnie mojej strategii. Nie opiera się ona na żadnych wskaźnikach ani nic co oscyluje wokół tego. Czysta obserwacja interwału tygodniowego oraz dziennego. Wchodze na dziennym lub 4H.
Jedyny minus tej strategi to różnica TP do SLa. Sl wynosi około 8-10 razy więcej niż TP u mnie. Jestem tu nastawiony na zgarnianie około 100 pipsów przy jednoczesnej stracie ok 800-1000 pipsów :O. Z danych historycznych zdarzało się do 5 wpadek max na pół roku z Sl-em. Przy jednoczesnym około 80-90 zaliczeniom TP.(100) jednakże nie testowałem tam dodatkowego atutu jakim jest Trailing stop. I dlatego tutaj chcę zastosować jeszcze własnie tą opcję.

Myślę że na browara się uda ukulać :564:
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Czyli że potrzebujesz około 100 zagrań bez SL żeby napić się browca? Może spróbuj bardziej agresywnego MM jak choćby pomysł tutaj: http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... 27263.html
samo zarządzanie kapitałem opisane tutaj: http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p786509
Autor zaginął w otchłani ale przy takiej skuteczności może nawet na lepsze wino uzbierasz...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dobrze zaczales, ze zrobiles sobie konto micro z calkiem fajna kasa jak na poczatek. ja nie wpadlem na to swego czasu, tzn. nie wiedzialem jak dzialaja te konta micro. A tak masz mozliwosc stosowania madrego i rozbudowanego MM, co przy koncie standard i 1000 zl tez jest mozliwe ale ograniczona.

Sugestia: nie patrz na to, ze mozesz na browca cos ukulac. Rob tak, aby miec stabilna krzywa profitu, oczywiscie w gore.
Ja mialem przez rok stabilna krzywa profitu, oczywiscie w dol. Nie powtarzaj tego bledu.
Pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bidok1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:19

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: Bidok1998 »

Dzięki dzięki za odpowiedzi. Kaski na koncie na razie nie ma myśle Pon/Wt i ruszamy. T-REX, wiem że na browca będzie ciężko ale pierw po prostu chcę widzieć że z tych 100 zagrań wychodzi mi plusik, następnie będę podnosił wolumen :)
Pozdrawiam :)

Bidok1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:19

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: Bidok1998 »

Witam, długo mnie nie było. Długo tez nie grałem.. zacząłem coś od 10.03.2016. Obecny stan konta 1014 zł. Czyli jestem 14 zł +. Na piwo cel osiągnięty. Gram lotami 0.01, 0.02, 0.03, 0.04 . Głównie na parach związanych z EUR, USD.
Nie wiem na razie jak wrzucić jakies wykresy, dzienniki itp.. dlatego będe tylko pod postem co tydzień wklejał aktualny stan konta.
Pozdro :)

1014 zł

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, jesli uzywasz MT4 to na wykresie prawy przycisk myszy i tam masz na dole polecenie "Zapisz jako obraz" i nastepnie środkowa opcja "Aktywny wykres (as is)" i następnie jako ząłącznik na forum. Wcześniej przeciągnij na wykres zamknięta transakcję z historii aby ładnie pokazała się na wykresie.

Bidok1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:19

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: Bidok1998 »

Siemka, tak tak mt4 w działaniu. Wielkie dzieki za odpowiedz :)

Bidok1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:19

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: Bidok1998 »

1018 ZŁ

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Bidok1998 pisze:1018 ZŁ

Żebyś nam się tylko nie rozpił. :564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Bidok

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

monikaforexpolska pisze:
Bidok1998 pisze:1018 ZŁ

Żebyś nam się tylko nie rozpił. :564:
No za 18 zł to 8-9 browarów już kupi. Pytanie czy ma mocną głowę :)

ODPOWIEDZ