Powrót na FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Witam

Nie raz wracałem do FX tyle że nie udało mi się na nim pozostać, zawsze było jakieś "ale". W 2014 nawet konto założyłem i go zasiliłem ale aż 2 transakcje zrobiłem przez pół roku :| i chociaż 2015 był już lepszy to 25 zagrań przez cały rok to jakby mnie nie było - to tylko zagrania z doskoku. Teraz mam nadzieję że będzie już inaczej. Wracam na poważnie do FX i zakładam dziennik bo jego prowadzenie zawsze mi pomagało. Celem na najbliższe tygodnie jest regularny traiding.

Pozostaje wierny scalpingowi i M1 chociaż nie wykluczam że w końcu zdecyduję się sprawdzić w długoterminowych zagraniach na wysokich interwałach ale nie wszystko na raz. Zagrania będę wrzucał wieczorami plus jakieś okresowe podsumowania.

Niech cena podąża tam gdzie byście chcieli :D

Pozdrawiam
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiejsze wejście: przywitałem się z rynkiem w 2016

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Powitać starego wyjadacza :D - a już myślałem, że skończyłeś całkowicie z FX. Jak mniemam - ten powrót pewnie wynika z tzw. postanowień noworocznych ???

Życzę powodzenia i wielu pipsów.

:564: :564:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć Marcin :) trochę minęło ale skończyć całkowicie z FX? nawet Ty wiesz że to niemożliwe :D

Postanowień noworocznych nie było a powrót miał być już w grudniu ale po przemyśleniach zaczekałem na nowy rok.

Dzięki i również życzę wielu pipsów chociaż dla takiego kozaka to nie jest potrzebne do sukcesów ;)

:564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Szybko przypomniałem sobie że głupota nie boli a za błędy się płaci: ładnie znalazłem sobie miejsce wejścia ale spóźniłem moment klika. Czekałem co się wydarzy i postanowiłem zacwaniakować wchodząc na dalszą kontynuację ale miejsce gdzie wszedłem faktycznie było tam gdzie powinienem rozważać zamknięcie pozycji gdybym wszedł zgodnie z planem. Wstyd :( mam nadzieję że więcej takich wpadek nie będzie.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Analiza dzisiejszego wejścia dla "przyszłego mnie":
- wejście spóźnione: już 2-3min wcześniej można było być na rynku z SL=6p i by wytrzymało; cena jeszcze podbiła i na farcie udało się wejść bo dzień byłby poza rynkiem
- dobrze przetrzymany wzrost 3min po wejściu: w czasach emocjonalnego podejścia do rynku pewnie by było po traidzie w okolicach BE i trzeba by majty zmieniać ale lata na FX procentują
- pierwsza okazja do wyjścia była 2min wcześniej jak pierwsi panikarze uciekali z rynku i by było z 6p więcej: dobrze przetrzymane
- prawidłowe wyjście mogło być na starcie min gdzie traid się zakończył: byłoby więcej z 2,5p
- wyjście masakra: jak już traid był trzymany trzeba było czekać na zamknięcie świeczki i nawet jakby wyżej podeszło to by było zgodne z planem a tak okazało się najgorszym możliwym miejscem do zamknięcia
- kolejna okazja do wyjścia była 2min później jak następni panikarze uciekali i można było zgarniać 8p więcej
- drugie prawidłowe wyjście było po kolejnych 2min: dałoby z 5p więcej
- trzeci zjazd dał ruch ceny łącznie o 34p i nawet chciwe zgarnięcie okrągłych 30p bez czekania co zrobi cena byłoby na plus
- ostatnia okazja na prawidłowe wyjście była po 2min: byłoby dwa razy więcej pipsów
Więcej opanowania przy prowadzeniu pozycji i wychodzeniu z rynku a będzie dobrze :564:

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Koniecznie chciałem być dzisiaj na rynku ale zerkałem na wykres tylko "pół okiem" (zapieprz w pracy) to nie było szans na solidne zastanowienie się co grać. Zobaczyłem w jednym miejscu szansę na jakieś szybkie 5-10p to poszło bez zawahania ale jak cena miała jak zwykle swój plan to tak samo szybko uciekłem z rynku. Niby plus ale prowizja minimalnie jest większa to w statystykach będzie jako pozycja stratna.
Kilka przemyśleń po pierwszym tygodniu naskrobie w wolnej chwili w weekend.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie: tydzień 1
  • Total Trades: 4
  • Profit Trades (% of total): 2 (50.00%)
  • Profit Factor: 4.19
  • Relative Drawdown: 0.95%
  • Saldo: +3.12%
Podsumowanie: rok 2016
  • Total Trades: 4
  • Profit Trades (% of total): 2 (50.00%)
  • Profit Factor: 4.19
  • Relative Drawdown: 0.95%
  • Saldo: +3.12%
Udało się wejść na rynek chociaż jeden raz każdego dnia więc plan w jakiś sposób jest realizowany. Zawsze miałem niechęć do poniedziałków tłumacząc to sobie budzeniem się rynku po weekendzie i walką o określenie trendu na najbliższy tydzień. Przestałem nawet przyglądać się wykresowi w poniedziałki jak po analizie konta wyszło mi że to zdecydowanie najgorszy dzień dla wyniku ogólnego. Pora jednak skończyć z wymówkami i od jutra wracam do obserwacji rynku przez cały tydzień.
W tym tygodniu środa była wolna i mogłem cały dzień posiedzieć tylko nad wykresem. Szybko się przekonałem jakie to nudne bo w okolicach pory luncha usnąłem na siedząco :lol:

Wielu pipsów w nadchodzącym tygodniu :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Obserwowałem wczoraj rynek ale to jeszcze nie był ten moment aby przełamać się z grą w poniedziałki. Następna okazja za tydzień.

Dzisiaj szybkie i przyjemne pipsy: po wejściu cena od razu zrobiła fajny ruch to się nie zastanawiałem tylko brałem.

Obrazek

Trochę mojej "filozofii gry", która może pomóc początkującemu tak jak kiedyś pomogła mnie:
Po zamknięciu pozycji nie obserwujemy już ceny z myślami "co by było gdyby". Cena może zrobić milion scenariuszy ale to i tak już nie zmieni wyniku naszej pozycji. Emocje, które wkradają się w podświadomość gdy cena idzie dalej w naszym kierunku i byśmy mogli więcej zabrać narobią więcej szkód w przyszłości niż pożytku. Można przeanalizować już na spokojnie ruch ceny pod względem trzymania się określonych zasad wyjścia ale nigdy pod względem "co by było gdyby". Jak mamy problem z emocjami już po zamknięciu pozycji najlepiej jest wyłączyć platformę i wrócić do obserwacji rynku jak ochłoniemy.
Nawet jak tylko raz na 10 cena pójdzie w naszą stronę a w pozostałych przypadkach zawróci to w przyszłości będziemy pamiętać tą jedną, która przy emocjonalnym podejściu do rynku spowoduje straty.
Na przykładzie dzisiejszego trada: mogłem trzymać dalej i po drugim zjeździe mieć z 20p ale mogłem i jeszcze dalej trzymać licząc na kolejny zjazd ale wtedy:

Obrazek

jedna minuta zjadła cały zysk a kolejna już była na SL.
Po zamknięciu pozycji zapominamy o niej i obserwujemy cenę dalej w poszukiwaniu kolejnego wejścia albo wyłączamy platformę jeśli mamy problemy z emocjami.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2012, 13:23

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: jordan »

Hej, na jakiej podstawie ustalasz tp?

ODPOWIEDZ