Bedziem bogaci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Trading for a living or not??

Tak
14
70%
Nie
6
30%
 
Liczba głosów: 20

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Powiem wprost, że po tych kilku latach gry uważam, że taki typowy zyskowny daytrading typu tutaj jakieś price action czy coś innego, wchodzę w pozycję z r/r chociażby 1:1 jest niemożliwy. Ponieważ w terminie co najmniej kilku miesięcy, powiedzmy pół roku, nie można ze swojego dorobku transakcyjnego wyodrębnić przynajmniej jednego stałego czynnika mającego swoje odzwierciedlenie w statystykach. Problemy są dwa: ludzka natura oraz każdego dnia panują inne warunki rynkowe, dzień w dzień nie ma takich samych świec o jednakowych parametrach etc. A jeśli jakiś tam zysk jest, jest to dzieło całkowitego przypadku, a "im dalej w las" bankructwo jest nieuniknione.

Mój plan działania, REGULARNE zarabianie, ostatnie podejście.
A będzie wyglądało to tak:
W połowie stycznia startuje z kwotą 20k zł, dzięki której na USD/JPY (nieprzypadkowo), będę w stanie otworzyć przy lewarze 1:100 pozycję o nominale 5 lotów, no chyba że będą spore zawirowania na rynku i PLN się zmieni. Planuję uzyskać 2% dziennie przez 3 miesiące (60dni) i wypłacam cały zysk około 45k zł tak, procent składany :) Oczywiście 2% nie wzięło się z kapelusza, dla takiej zmienności jaka jest w danej chwili stanowi wartość bliską maksimum.

400zł per day, obecnie dla 1 lota wartość pipsa ~31zł, dla 5 lotów 155zł VaBank
400/155 w zaokrągleniu 3 pipsy, należy też zarobić na prowizję średnio około 1 pipsa na transakcję i doliczyć spread 0,5 pipsa na transakcję. Sumarycznie 2x TP po około niecałe 3pipsy (spekulacja z kalkulatorem w ręku).
SL zabezpieczający również będzie wyliczony na podstawie bieżącej wartości wskaźnika ATR, najprawdopodobniej 2 x wartość dla H1 okresowość 120, około 30p. po pierwszym SL'u 4 loty i odrabiamy straty.
Otwieranie transakcji na bazie SMA HL/2, interwał m15, okres 48, zależne od nachylenia na bieżącej sesji (cena nad lub pod średnią i zgodnie z w/w). Głównie opieram się na zmienności, ponieważ każde otwieracie jest w jakimś tam stopniu gówno warte. Obecnie w wolnej chwili testuję na małym rachunku.
Zarys z grubsza przedstawiony, cały plan jest na bieżąco modyfikowany (godziny handlu itp.), i teraz pytanie czy mi się uda ??? :)

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

imperator_wszechswiata pisze:i teraz pytanie czy mi się uda ??? :)

Tak jeśli warunki na wykresie w trakcie wejścia są zawsze takie same (np wchodzisz na potrójny szczyt) i owe warunki statystycznie są "tezą wykresu".
Tezą wykresu- mam na myśli, że w większości przypadków po danym zachowaniu ceny, rynek reaguje tak nie inaczej i umiesz to wykorzystać :roll:

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Polecam przyjrzeć się aud/jpy bo koszty zawarcia transakcji niewiele wieksze niż usd/jpy a zmienność na innym poziomie. Porównaj sobie choćby ostatnie 10 dni: http://stooq.pl/q/?s=eurjpy&d=20151016& ... jpy+audjpy
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: Jones »

jezeli bedziesz w 100% trzymał sie założeń które jak mniemam są w jakiś sposób poparte testami
to oczywiście że Ci się uda ale wiesz te emocje i takie tam inne przeciwności :roll: wiec masz marne szanse
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

i jak?

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Cały czas w fazie testów. Należy jeszcze trochę popracować, aby oduczyć się stosowania analizy technicznej, bo dzięki niej wchodzę w pozycję w najgorszym możliwym miejscu... albo ja tak nią władam...

Będę traktował swoją średnią jako linię trendu, wsparcie/opór (jeden interwał) zgodnie z założeniami. Na razie widzę jedyny problem gdy rynek jest trendowy i rośnie zmienność, w związku z tym planuję dołożyć drugą średnią - taka sama jak główna, tyle że z okresem 16.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

imperator_wszechswiata pisze:Cały czas w fazie testów. Należy jeszcze trochę popracować, aby oduczyć się stosowania analizy technicznej, bo dzięki niej wchodzę w pozycję w najgorszym możliwym miejscu... albo ja tak nią władam...
Coś jak u mnie. Tzn. co stosujesz z AT? Poza średnimi? Daj jakiś przykład, nie wiem czy te średnie to dobry pomysł. Mnie zawodzą.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

W pierwszej kolejności patrzę na zmienność, jeśli nie ma ostatnich świec (m15) o szerokim zakresie tzw. momentum??- unikam gry na danych!, szukam wejścia w pozycję, patrzę na moją główną średnią, jeśli cena jest pod średnią sprzedaję (nachylenie spadkowe), jeśli cena jest nad średnią kupuję (nachylenie wzrostowe), jeśli średnia jest płaska kupuję lub sprzedaję zgodnie z w/w na średniej. Jeśli średnia jest nachylona w konkretnym (45 stopni) kierunku (trend?, wyższa zmienność niż zwykle) będę sobie pomagał "szybszą" średnią i analogicznie, jeśli cena jest w pobliżu traktuję ją jak linie trendu (odbicie). Zastanawiam się jeszcze nad okresowością drugiej średniej: 16 czy 20, stwierdzę za parę dni.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

z tego co obserwuję to lepiej u mnie sprawdzają się Envelopes czyli kopie średniej o zadany % ale czy też mają sens to tego nie wiem. póki co to tylko obserwacja. z pewnością bardzo dobrze wskazują konsolę.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Przerzuciłem się wyłącznie na eur/usd, utrzymuje jak najniższe TP, koszty/zysk 1:1, irytuje mnie czas otwarcia transakcji, na razie poziomy otwarcia całkowicie leżą mimo dobrego wyniku, często wchodzę w najgorszym możliwym miejscu :(
Druga średnia 16 okresów, ale raczej na pewno pójdzie do piekła, bo bardziej przeszkadza niż pomaga.
Myślę nad jakimiś regułami czasowymi, które pomogą mi otwierać transakcje... poza tym reszta bez zmian.

ODPOWIEDZ