Hazardzista i do tego mitoman

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Będę prowadził dziennik w oparciu o pewną metodę, nad którą pracuję od wielu lat. Niestety problem jest taki, że ciągle nie potrafię jej należycie odpalić, pomimo kilku prób. Próbowałem na rachunkach mniejszych i większych i za każdym razem robiłem kaszanę. A wiem, że to w końcu zadziała. Trochę mam problem z motywacją, więc teraz zrobię to w formie dziennika. Z czasów uprawiania sportu zostało mi to, że nie znoszę przegrywać, więc tym razem na pewno się przyłożę.
Metoda w jakimś tam stopniu bazuje na SMA30. Sygnał wejścia generowany jest za pomocą dosyć złożonego wskaźnika dwuwymiarowego, natomiast pozycja zamykana jest po osiągnięciu satysfakcjonującego w danym układzie zysku, ewentualnie po zanegowaniu sygnału. Dla systemowych ortodoksów brzmi to pewnie mocno lamersko, ale trudno.
Zastosuję maksymalnie agresywny MM, prawie pełny lewar i stop 20 pipsów. To daje ryzyko na poziomie 15% per trade, a więc pełny hardkor. Rachunek rzeczywisty, depozyt 200 PLN. Nie za bogato, ale troszkę celowo. Mam dwa cele. Cel podstawowy nie dać się zabić, cel drugi to uruchomienie procentu składanego z dobrą przerzutką. Co trzy dniu dołączę coś co w MT4 nazywa się szczegółowym raportem. Pewnie ten dziennik nie będzie zbyt wartościowy, więc jak ktoś ceni swój czas niech nie zagląda. Dopłat żadnych nie będzie, a kasa lichutka, więc jak się depo zużyje to i dziennik polegnie.

FilozofiaForex

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

nieudacznik pisze:A wiem, że to w końcu zadziała.

Byłbym ostrożny na twoim miejscu. Skoro od dawna próbujesz i nie działa, to już raczej nie zadziała. Chyba, że masz w planie jakąś modyfikację dotychczasowej metody.
nieudacznik pisze:To daje ryzyko na poziomie 15% per trade
Na czym polega to określanie poziomu ryzyka? Często czytam o ryzyku na takim, czy innym poziomie, ale nie mam pojęcia z czym to się je. Chodzi o stosunek SL do TP, czy o coś innego?
nieudacznik pisze:Cel podstawowy nie dać się zabić
LOL, mam to samo!! ;)
Miłej zabawy w foreksowym kasynie! Powodzenia!

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tzn. ze kazda kwota stracona na SL to maks 15% depozytu. zatem przy rachunku 200 zl 15% to 30zl zatem kilka SLi i zegnaj zabawo. Zauwaz, ze przy stalym locie kazda strata powoduje zwiekszenie ryzyka bo operujesz tym samym SLem (wg systemu) a kasy coraz mniej.

FilozofiaForex

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

O, czyli jak nie daję SL, to mam ryzyko na poziomie 0%? Żartuję oczywiście. Już wiem o co chodzi, dzięki.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

FilozofiaForex pisze:O, czyli jak nie daję SL, to mam ryzyko na poziomie 0%? Żartuję oczywiście. Już wiem o co chodzi, dzięki.
Jak nie dajesz SL to Twoje ryzyko jest nieograniczone:)
Jak dajesz SL to teoretycznie jest ograniczone do wielkości SL ale w umowie z brokerem masz, że jest nieograniczone bo broker niekoniecznie będzie chciał/potrafił zamknąć na SL. Jedynie, że dołoży wszelkiej staranności aby zamknąć zlecenie na SL. Podobno niektórzy brokerzy aż za bardzo przykładają się do tego, tylko nie wtedy gdy trzeba.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Kolego dam Ci jedną prostą i logiczną radę.
Wszelkie strategie i jej założenia testuj na demo. Jeśli na demo nie zarobisz, to i na realu tym bardziej.
Co da Ci testowanie założeń na demo? A no to, że dowiesz się czy strategia jest do dupy, czy Ty i twoje emocje.
Prosta sprawa,
Demo zarabia, real nie? wina tradera-emocji.
Demo nie zarabia? wina systemu....
Powodzenia.

Victory
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 19 lip 2015, 22:17

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: Victory »

Damfry pisze: Wszelkie strategie i jej założenia testuj na demo.
Jeśli na demo nie zarobisz, to i na realu tym bardziej.
...
Demo zarabia, real nie? wina tradera-emocji.
Demo nie zarabia? wina systemu....
Nic dodać nic ująć, święta prawda.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Ryzyko na trade 15% z systemem ktory nie dał ci jeszcze zarobić i pierwsza zasada nie dać się zabić.
Rozumiem ze to tak dla sportu i zabicia czasu.

Jeśli dajesz takie ryzyko to twoj system powinien mieć bardzo dużą skutecznosc inaczej skonczy sie tak jak kilka razy wczesniej. Jak masz nieopanowany, niedograny system to raczej chcesz sie zabić. Ale przy 200 zlotych (czyli dla zabawy) mozesz sobie pofolgowac.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

mikiFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:05

Re: Hazardzista i do tego mitoman

Nieprzeczytany post autor: mikiFX »

nieudacznik pisze:Będę prowadził dziennik w oparciu o pewną metodę, nad którą pracuję od wielu lat. Niestety problem jest taki, że ciągle nie potrafię jej należycie odpalić, pomimo kilku prób. Próbowałem na rachunkach mniejszych i większych i za każdym razem robiłem kaszanę. A wiem, że to w końcu zadziała. Trochę mam problem z motywacją, więc teraz zrobię to w formie dziennika. Z czasów uprawiania sportu zostało mi to, że nie znoszę przegrywać, więc tym razem na pewno się przyłożę.
Metoda w jakimś tam stopniu bazuje na SMA30. Sygnał wejścia generowany jest za pomocą dosyć złożonego wskaźnika dwuwymiarowego, natomiast pozycja zamykana jest po osiągnięciu satysfakcjonującego w danym układzie zysku, ewentualnie po zanegowaniu sygnału. Dla systemowych ortodoksów brzmi to pewnie mocno lamersko, ale trudno.
Zastosuję maksymalnie agresywny MM, prawie pełny lewar i stop 20 pipsów. To daje ryzyko na poziomie 15% per trade, a więc pełny hardkor. Rachunek rzeczywisty, depozyt 200 PLN. Nie za bogato, ale troszkę celowo. Mam dwa cele. Cel podstawowy nie dać się zabić, cel drugi to uruchomienie procentu składanego z dobrą przerzutką. Co trzy dniu dołączę coś co w MT4 nazywa się szczegółowym raportem. Pewnie ten dziennik nie będzie zbyt wartościowy, więc jak ktoś ceni swój czas niech nie zagląda. Dopłat żadnych nie będzie, a kasa lichutka, więc jak się depo zużyje to i dziennik polegnie.
W oparciu tylko o średnie nie uda się, przerabiałem to, czy ten wskaźnik złożony opracowałeś sam, czy jest to ogólnie dostępne? Zamykanie pozycji zawsze powinno być oparte o zmianę kierunku, niekoniecznie trendu, opartego o wskaźnik,a nie satysfakcjonującego zysku, bo znaczy to że nie wiadomo nic, przemyśl to.

Zapraszam na mój dziennik Analiza Techniczna E/U MIKI
Umysł techniczny to taki, który da się zdefiniować matematycznie.

ODPOWIEDZ