Price Action w akcji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Witam serdecznie.
Przyszedł na mnie czas, by przedstawić swoją strategię inwestowania.
Może jednak najpierw coś o sobie. Forexem zainteresowałem się w 2013 roku. Wcześniej przez 3 lata inwestowałem na giełdzie. Jednak forex, jako że dynamiczniejszy jest dla mniej bardziej interesujący. Od tamtej pory poznałem już kilka strategii inwestowania na rynku ale żadna jakoś nie przekonywała mnie do samego końca, zawsze było pewne "ale". W pewnym momencie mojej "forexowej edukacji" poznałem coś co nazywało się price action. Zainteresowało mnie to na tyle, że stwierdziłem, że to jest strategia najbardziej mi odpowiadająca. Sam jest zwolennikiem stwierdzenia, że rzeczy najprostsze są najskuteczniejsze. Także moje inwestycje są mocno oparte o price action (wsparcia, opory, formacje cenowe ale tylko wybrane, oraz okazjonalnie tylko do potwierdzenia ważnych miejsc - fibo oraz okazjonalnie formacje kontynuacji lub odwrócenia trendu).
Ten post jest dla mnie swoistym dziennikiem ale także sposobem na pilnowanie się, by każda z moich transakcji była zgodna z moją strategią i od niej nie odbiegała. Mam też prośbę do Was, byście również oceniali moje transakcje pod tym kątem. Liczę się z każdą opinią, bo uważam, że nigdy nic nie jest na tyle doskonałe, by nie mogło być lepsze.

Awatar użytkownika
matman
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:39

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: matman »

No to fajnie że mamy kolejny dziennik o PA. Też tak gram więc chętnie poobserwuję. Powodzenia!

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Ok, więc mamy pierwszą transakcję. Zlecenie zostało otwarte trochę powyżej pinbara. Trochę się spóźniłem z wejściem bo zrobiłem to parę pipsów powyżej niż zwykle (pips ponad pinbarem). Pierwszy cel na 1.30411. Tam zamknę połowę swojej pozycji, a kolejną na T/P. S/L postawiłem 3 pipsy poniżej pinbara.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Niestety pierwsza transakcja kończy się stratą 3 % kapitału. Jednak niestety jeszcze nie wszystko stracone. Może uda mi się wejść ponownie jeżeli sytuacja się nie zmieni i wykres znowu wyrysuje coś w co można będzie wejść. Oczywiście liczę na Wasze uwagi co do transakcji, może widzicie błędy, których ja nie zauważam, a które warto byłoby poprawić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
matman
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:39

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: matman »

Może trzeba było uważać z tym czwartym odbiciem. Gramy na trzecie odbicie, a jak cena czwarty raz testuje LT to chyba znak że coś jest nie tak z popytem.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Dzięki za wskazówkę. Rzeczywiście dość słabo to wygląda pod tym względem.

jackub

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: jackub »

USD/CAD było na wieloletnim HIGH, na rysunku w prostokącie 1 widzisz cięzką strefę do przebicia, ile czasu juz probuja to zrobić?? Spójrz na wykres D1 zobaczysz tam formację odwrócenia trendu, czerwony pin bar czy tam spadająca gwiazda, nieważne jak się nazywa, a ty uparcie chcesz grac w górę?...
Zostawił bym te parę i poszukał coś bardziej jednoznacznego

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Właśnie widziałem to już ale w jeszcze szerszym horyzoncie niż na D1. Na rysunku widać, że wykres jest na historycznym oporze, można to w sumie jeszcze dalej na lewo pociągnąć. Oprócz tego co pokazałeś na H1 i D1 dodatkowo jeszcze interwał Monthly. Mam już pierwszą rzecz jaką jeszcze muszę brać pod uwagę - większy horyzont czasowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no i co to Monthly pokazuje Ci? pojdzie w gore czy w dol?

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

irmentruda pisze:no i co to Monthly pokazuje Ci? pojdzie w gore czy w dol?

rzuć monetą to będziesz wiedział :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ