Uśrednianie do 1mln

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Siemka prowadzę konto Pamm w LiteForex, będę zamieszczał tutaj codzienne wyniki z handlu, moja strategia to uśrednianie cel 1 000 000$ na rachunku. Pracuje na instrumentach EURUSD, GBPUSD, EURJPY, USDCAD, NZDUSD, handel przez 24h. Zachęcam was do komentowania, pytania i również podpinania się do rachunku minimalna kwota inwestycji to 1$, również jeśli kogoś przyprowadzacie to otrzymujecie 10% z zysków osoby przyprowadzonej.

Pozdrawiam

Tu możecie sobie przejrzeć co dotychczas osiągnąłem
https://www.mql5.com/en/signals/114828
http://www.myfxbook.com/members/MarcinM ... mm/1231160
http://www.liteforex.com/asset-investme ... nt/672538/
Skype marcinmc92

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Cześć,
Po transakcjach na EURUSD widać, że uśredniasz stratę, zwiększając lota.
Odwrota piramida + zwiększanie lota, jak w martyngale.
Jaki DD dopuszczasz dla takiej jednorazowej NIEudanej serii uśredniania straty?
Gdyby Ci nie wyszło 14 lipca, czyli gdyby cena poleciała dalej w dół, to przy jakiej stracie/DD byś zamknął zgodnie z planem? Czy może vabank?

Jeśli wolno spytać, czy miałeś w przeszłości jakieś MC z powodu uśredniania? Jaki bilans zysków/strat w dłuższym okresie stosowania tej metody?

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Tak każda następna pozycja większa o 40% od poprzedniej, maksymalna strata to zysk jaki jest wypracowany na rachunku, a potem znowu zaczynanie od 0,01 lota. Teraz już otwieram 0,05 lota na początek, ale już nie zamierzam otwierać większych pozycji na tą chwilę, dopiero przy 50 tys $ zamierzam dołożyć kolejną parę walutową. W miarę rozwoju max DD będzie się zmieniał na pewno nie będzie to cały zysk. Ale w historii tego rachunki jak widać po wykresie już miałem taką sytuacje gdzie pozamykałem wszystkie minusy gdzie zabrało mi cały wypracowany zysk, ale wtedy pozycje zaczynały się od 1 lota. Także przystopowałem.

Tak miałem kiedyś MC ale to byl rachunek na 500 usd. Jak dotąd mój bilans jest dodatni.
Skype marcinmc92

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Dzięki za odp.
Przy dodawaniu pozycji szukasz jakichś punktów konkretnych (np. konsolidacje po impulsach), czy co ustalony przedział w pipsach?

Życzę powodzenia i jak najmniejszych DD.
:564:

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Pierwsze wejście jest zupełnie losowe, a każde kolejne co 10 pips lub jeśli są większe ruchy to trochę większy odstęp.
Skype marcinmc92

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

To na dziś zysk z 168,33$ w zleceniach otwartych około -430$

http://speedy.sh/nTEXy/Zrzut-ekranu-201 ... .37.45.png
Skype marcinmc92

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Życzę powodzenia, ale obawiam się, że matematyki nie oszukasz :/

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Dzisiaj zakotłowałem się na NZDUSD, ale to przez chwilowe nie trzymanie sie zasad, gdyby nie to wyszło by tak jak ma być, postanowiłem teraz obciać strate i od poniedziałku kontynuować trading, odrzucam pare NZDUSD i USDCAD, zmniejszę ryzyko aby zaczynać uśrednianie od 0,01 lota zamiast 0,05. I od poniedziałku dorzucam strategie która stosuje aniacfiszan http://forex-nawigator.biz/forum/1-dzie ... 27031.html, tylko ze na samym XAUEUR. Koniec dnia dzisiejszego -3142,99$ stwierdziłem że lepiej zamknąć małą stratę niż potem płakać że cały rachunek mi zjadło.

Dobrej nocy życzę.
Skype marcinmc92

Stiopa
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 kwie 2015, 21:28

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: Stiopa »

jak długo martingalujesz?

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Uśrednianie do 1mln

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Cześć. Zamiast EUR/JPY wybrałbym USD/JPY i nie rezygnowałbym z par surowcowych USD/CAD NZD/USD. Ba! Dodałbym jeszcze AUD/USD. Powodzenia!
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

ODPOWIEDZ