Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Witam serdecznie

Jestem inwestor2006:) Jak nick wskazuje jestem związany z rynkiem od 9 lat:)obecnie prowadzę duży projekt w postaci zarządzania we własnym funduszu inwestycyjnym asset-management - oczywiście na licencji:)-zakładam ten temat aby pokazywać tutaj zrzuty swoich wejść gdzie pokażę jak rynek jest mocno sterowany i jak można w punkt znaleźć dobre miejsce wejścia w rynek jak i wyjścia z niego...czasami nawet do 5 miejsca po przecinku:)

Zapiski będą miały charakter dziennika gdzie pokazywał swoje transakcje, oczywiście nie wszystkie bo to nie jest dziennik, takowy prowadzę w formie pisemnej, mam specjalny kajecik gdzie każdego dnia opisuje swoją pracę, swoje myśli, swoje transakcje, błędy uwagi itp. Dlatego też systematycznie podepnę tutaj trzy konta myfxbook gdzie będą widoczne wyniki z każdego dnia żeby mi ktoś nie zarzucił że będę dorywczo pokazywał transakcję...oczywiście tak będzie ale tylko dlatego że nie chce mi się robić tego dla każdej...docelowo będą 3 konta myfxbook dla 3 różnych niezależnych systemów inwestycyjnych których używam z powodzeniem od wielu lat

Od razu zaznaczam że moim celem nie jest sprzedaż moich strategii dlatego nie mam zamiaru udostępniania swojej strategii...ze swojej strony liczę na ciekawą i merytoryczną dyskusję i pytania na temat forex...z czasem zobaczymy jak to będzie się rozwijało:)

http://www.myfxbook.com/members/ekoIN/s ... tt/1306051
Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 13:50 przez inwestor2006, łącznie zmieniany 1 raz.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

w ciągu dnia podłączę myfxbook żeby każdy miał wgląd do strategii a póki co miałem dzisiaj troszkę pracy i tutaj najciekawsze wejście w punkt...

cały wynik za dzisiaj to jak do tej pory 26,5 pipsa

no i dodaje pierwszy link do myfxbook, w całości zweryfikowany...

http://www.myfxbook.com/members/ekoIN/s ... tt/1306051

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

ach ten forex...2 pipsy SL a strzeliło na danych poślizg na 30 pips...28 więcej niż powinno no nieźle...cały zysk poszedł się nie powiem co
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Witaj inwestorze, moje pytania:
1. Dlaczego aż 3 systemy? Chodzi o dywersyfikację?
2. Ile i jakie instumenty grasz?
3. Czy patrzysz też na wyższe interwały, czy tylko M1?
4. Jeśli to nie jest tajemnica ile wynosi profit factor Twojej strategii za jakiś ostatni dłuższy okres (co najmniej 3 miesiące)?
5. Uważasz, że jest możliwe wyciąganie po kilkadziesiąt procent miesięcznie od depozytu przy obsunięciu nie przekraczającym wartości depozytu? :)
6. Nie boisz się, że demowi hejterzy zlinczują Cię za pokazywanie stałych zysków publicznie?

Jeżeli wystarczy Ci chęci i czasu byłbym wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania. Życzę pomyślnego tradingu i prowadzenia journala.

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

Napisz coś więcej o teorii systemów, które stosujesz, rozumiem że ten 1 ma coś wspólnego z falami Eliota :)

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Pablo90 pisze:Witaj inwestorze, moje pytania:
1. Dlaczego aż 3 systemy? Chodzi o dywersyfikację?
2. Ile i jakie instumenty grasz?
3. Czy patrzysz też na wyższe interwały, czy tylko M1?
4. Jeśli to nie jest tajemnica ile wynosi profit factor Twojej strategii za jakiś ostatni dłuższy okres (co najmniej 3 miesiące)?
5. Uważasz, że jest możliwe wyciąganie po kilkadziesiąt procent miesięcznie od depozytu przy obsunięciu nie przekraczającym wartości depozytu? :)
6. Nie boisz się, że demowi hejterzy zlinczują Cię za pokazywanie stałych zysków publicznie?

Jeżeli wystarczy Ci chęci i czasu byłbym wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania. Życzę pomyślnego tradingu i prowadzenia journala.
cześć...:)oczywiście że odpowiem po to tu jestem...:)

1. Dlaczego 3?nie wiem akurat tak wyszło...przez 9 lat wypracowałem rożne strategie które różnie działają w każdym dniu, tygodniu czy miesiącu ale wszystkie działają...poznałem poza tym wielu traderów znakomitych nie tylko z Polski i przeważnie każdy z nich operował minimum 2 strategiami lub scenariuszami lub układami bo to różnie każdy nazywa...czy chodzi o dywersyfikacje?niekoniecznie...po prostu tak mam...każda strategia to też inne ryzyko i inna wielkość pozycji...ta akurat to skalping natomiast na dniach zamieszczę link pod strategię gdzie wejść nie będzie więcej niż 2-5 tygodniowo...

2. Tylko EURUSD

3. W mojej strategii szukam momentów wejścia w punkt na skali M1 i M5 co nazywam układem natomiast wszystko stosuje zgodnie z ułożeniem od M15 poprzez H1 i h4 NAWET DO d1...CZYLI ZAWSZE ZAGRYWAM ZGODNIE Z TF WYŻEJ...analizuje wszystkie TF jednocześnie co nie jest trudne bo zaraz ktoś napisze że tak jest...uważam że oczy trzeba mieć wszędzie jak się gra na kilkunastu lotach:) - oczywiście nie na tym rachunku co jest widoczny

4. generalnie nie stosuje sl większych niż kilkanaście pips a wyciągam średnio 5 do 1 zyski...

5. Wszystko jest możliwe...zalezy wszystko od umysłu, nastawienia do rynku, odpowiedzialności za trading, postaw i przekonań które nabyliśmy i zastosowaliśmy na rynku...wiadomo że na kapitałach gdzie mam ogromne fundusze NIGDY NIE BEDE GRAŁ NA KILKANAŚCIE PROCENT DZIENNIE BO TO ZABÓJSTWO....nie znam umysłu i psychiki która by to wytrzymała...wszystko zależy od konkretnego inwestora...niestety większość nie zna podstaw a próbuje zarabiać te procenty o których piszesz...

6. Czy się boję???hehe nie boje się...chętnie poczytam...a w zasadzie to mnie to lata jak samoloty dziennie na całym świecie...ja nie mam żadnych oczekiwań więc niczego się nie boję a jak oni nie mają co robić to niech sobie piszą:)

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

fuxio pisze:Napisz coś więcej o teorii systemów, które stosujesz, rozumiem że ten 1 ma coś wspólnego z falami Eliota :)
hej:)

Tak nie trudno zauważyć:)tak wykorzystuje teorię Elliotta ale mam na to swój własny sposób...chodzi mi o to że nie wykorzystuje 90% tego co w książce jest napisane...oczywiście że to ważne i są tam niepodważalne zasady ale po prostu praktycznie wykorzystuje elementy pojedyńcze teorii które sprawdziłem na etapie kilkuletnich obserwacji...oczywiście to nie wszystko...Elliotta łączę z wolumenem oraz poziomami rynkowymi...to wszystko jest moją autorską mieszanką wypracowaną i przetestowaną...nie na zasadzie że gdzieś przeczytałem i zastosowałem...mam pewne reguły, zasady i sposoby zachowania ceny do poziomów, w korelacji do wolumenu itp które sam ustaliłem i sam stosuje

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze odnośnie punktu 4, masz może dostęp do jakichś statementów ze swojego konta z platformy MT4? Nie interesuje mnie cały statement, bo to Twoja sprawa, ale tam właśnie podany jest ten konkretny parametr profit factor (wskaźnik zysku) i chciałbym wiedzieć jaka jest jego wartość jeśli jest taka możliwość.

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

A skąd bierzesz wolumen eurusd?

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Pablo90 pisze:Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze odnośnie punktu 4, masz może dostęp do jakichś statementów ze swojego konta z platformy MT4? Nie interesuje mnie cały statement, bo to Twoja sprawa, ale tam właśnie podany jest ten konkretny parametr profit factor (wskaźnik zysku) i chciałbym wiedzieć jaka jest jego wartość jeśli jest taka możliwość.
Nie mam...traduje na asset management i tutaj w ogóle nie korzystam z mt4... W zasadzie to z mt4 zacząłem korzystać kilka dni temu na nowo poraz pierwszy od 4 lat

Te konta mt4 co teraz jest jedno i będą jeszcze dwa Tworzę specjalnie na potrzeby tego forum...

ODPOWIEDZ