Swing Trading OGT

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

Cześć!
Zakładam swój pierwszy dziennik w którym będę handlował swingi. Od czasu do czasu napiszę jakiś subiektywny post z moim poglądem na pewne aspekty handlu.

Cel dziennika:
Chciałbym zaprezentować w tym dzienniku mój subiektywny sposób analizy i handlu na FX.
Opiszę tutaj kilka aspektów handlu, które sam chciałbym przeczytać i zastosować gdybym zaczynał lub gdybym był na poziomie poszukiwania swojej strategii na rynku.
Powodem założenia tego dziennika jest również chęć usystematyzowania wiedzy. Spojrzenia na niej z boku, może coś jeszcze jest do poprawy a może coś już jest nieaktualne.

Sposób handlu:
TF - D1/W1/MW
Wskaźniki - ATR
Rodzaj używanych narzędzi: S/R, okrągłe poziomy(RN), LT, Fibo(38.2, 50.0, 61.8, 161.8 ), formacje cenowe, formacje świecowe.

Z racji wysokich TF postów będzie stosunkowo mało, mam nadzieje, że wszystko zostanie nadrobione merytoryczną treścią i dyskusją.

Próbka co będę wrzucał:
GBPUSD - mój ostatni trade. Funt na innych parach jest w bardzo silnym trendzie wzrostowym. Dlatego liczyłem również na wzrosty na kablu. Z wyjścia nie jestem zadowolony, mimo, że złapałem prawie szczyt swinga. Obecnie czekam na korektę na tej parze z chęcią podłączenia się pod kolejne wzrosty.
GBPUSDDaily.png
Zapraszam wszystkich inwestujących w podobny sposób do wspólnej wymiany poglądów na aktualne zachowania rynków.

Ciąg dalszy nastąpi... :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: freakout »

no, w końcu ktoś z dziennikiem prezentującym styl gry niemalże identyczny jak mój :d łapiesz tylko główne górki i dołki czy lokalne korekty również? ;)


pozdrawiam i życzę powodzenia 8)

Mpapiez

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kerad pisze:Cześć!
Zakładam swój pierwszy dziennik w którym będę handlował swingi. Od czasu do czasu napiszę jakiś subiektywny post z moim poglądem na pewne aspekty handlu.

Cel dziennika:
Chciałbym zaprezentować w tym dzienniku mój subiektywny sposób analizy i handlu na FX.
Opiszę tutaj kilka aspektów handlu, które sam chciałbym przeczytać i zastosować gdybym zaczynał lub gdybym był na poziomie poszukiwania swojej strategii na rynku.
Powodem założenia tego dziennika jest również chęć usystematyzowania wiedzy. Spojrzenia na niej z boku, może coś jeszcze jest do poprawy a może coś już jest nieaktualne.

Sposób handlu:
TF - D1/W1/MW
Wskaźniki - ATR
Rodzaj używanych narzędzi: S/R, okrągłe poziomy(RN), LT, Fibo(38.2, 50.0, 61.8, 161.8 ), formacje cenowe, formacje świecowe.

Z racji wysokich TF postów będzie stosunkowo mało, mam nadzieje, że wszystko zostanie nadrobione merytoryczną treścią i dyskusją.

Próbka co będę wrzucał:
GBPUSD - mój ostatni trade. Funt na innych parach jest w bardzo silnym trendzie wzrostowym. Dlatego liczyłem również na wzrosty na kablu. Z wyjścia nie jestem zadowolony, mimo, że złapałem prawie szczyt swinga. Obecnie czekam na korektę na tej parze z chęcią podłączenia się pod kolejne wzrosty.
GBPUSDDaily.png
Zapraszam wszystkich inwestujących w podobny sposób do wspólnej wymiany poglądów na aktualne zachowania rynków.

Ciąg dalszy nastąpi... :wink:

Zabrzmiałeś jak ktoś bardzo doświadczony, kto już odnalazł swój sposób na ten bajzel :wink:.
Mam kilka pytań ogólnych:

1) Czy żyjesz ze spekulacji na giełdzie, czy to tylko takie hobby (jak u mnie) ?
2) Jaką wartością lota średnio wchodzisz ??
3) Ile realnie % średnio udaje ci się wydusić na miesiąc tym sposobem na gre ?
4) Słyszałem kiedyś opinie, że podobno prędzej czy później, wszyscy kończą minimum na H4/D1 :), myślisz że to prawda ?

Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

freakout pisze:łapiesz tylko główne górki i dołki czy lokalne korekty również? ;)
Tylko główne swingi na D1, jeżeli chcę dołożyć pozycję to również to robię w oparciu o D1. Jednak zawsze jest to kupowanie/sprzedawanie z trendem, więc "główne górki i dołki" to trochę za dużo powiedziane. :)

Pozdrawiam i zapraszam do wklejania własnych analiz.

Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

Mpapiez pisze: Zabrzmiałeś jak ktoś bardzo doświadczony, kto już odnalazł swój sposób na ten bajzel :wink:.
Sorry za ten ton. Dopiero mam 5 lat doświadczenia na rynkach więc moim zdaniem to ciągle mało lub poziom średnio zaawansowany. Jednak myślę, że odnalazłem swoje miejsce w tym "środowisku". :)
Mpapiez pisze: 1) Czy żyjesz ze spekulacji na giełdzie, czy to tylko takie hobby (jak u mnie) ?
Traktuję to poważnie, jednak jest to moje dodatkowe źródło dochodu.
Mpapiez pisze: 2) Jaką wartością lota średnio wchodzisz ??
To zależy jak wchodzę w pozycję. Czasami od razu duża pozycja, a niekiedy zaczynam od małej i stopniowo dokładam. Więc będzie to przedział od 0.01 do 1 lota. :)
Mpapiez pisze: 3) Ile realnie % średnio udaje ci się wydusić na miesiąc tym sposobem na gre ?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy jaka jest sytuacja na rynkach. Zdarza się tak, że np. przez miesiąc nie zawieram żadnej transakcji lub zawieram transakcje którą trzymam np. przez kolejne 2 miesiące (ostatnio pary z GBP były idealne do takiego handlu). Zdaję sobie również sprawę z tego, że przyszłe miesiące to może być okres posuchy/konsolidacji (po cichu liczę na Grecję :lol: ).
Dodatkowo, zawierając mało transakcji, można sobie pozwolić na większe ryzyko. :wink:

Ostatnie 3 m-ce na nowym koncie w FXPRO (całkiem dobry broker imo):
ScreenHunter_08 Jun. 23 16.45.jpg
Mpapiez pisze: 4) Słyszałem kiedyś opinie, że podobno prędzej czy później, wszyscy kończą minimum na H4/D1 :), myślisz że to prawda ?
Sam zaczynałem na niskich TF. Z perspektywy czasu uważam, że był to stracony czas. Jednak nie jestem w stanie odpowiedzieć czy jest to prawda uniwersalna. Na pewno handel na wyższych TF jest łatwiejszy i mniej stresujący.
Spotkałem się z stwierdzeniem, że na FX najlepszy TF to H1+, natomiast mniejsze TF sprawdzają się na akcjach i indeksach.
To co mogę dzisiaj powiedzieć z własnego doświadczenia, to nie ważne na jakim jesteś poziomie zaawansowania, ważna jest analiza wyższych TF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ostatnio też postanowiłem nawet nie zerkać na tf mniejsze niż D1 - mniej transakcji, mniej nerwów, a o dziwo wyniki się znacząco poprawiły (kilka-kilkanaście % na plus w skali miesiąca).
Będę często zaglądać.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ustawiłem aktualnie zlecenie oczekujące na Aud/Nzd - short, ze względu na objęcie bessy tworzące się przy silnym oporze.
Zlecenie z 1.12390 (50% świecy tworzącej objęcie)
SL - 1.13177
TP - 1.09413
Niestety nie mam możliwości wstawienia zdjęć. Co myślisz o takim trejdzie?

Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

Patryś pisze:Ustawiłem aktualnie zlecenie oczekujące na Aud/Nzd - short, ze względu na objęcie bessy tworzące się przy silnym oporze.
Zlecenie z 1.12390 (50% świecy tworzącej objęcie)
SL - 1.13177
TP - 1.09413
Niestety nie mam możliwości wstawienia zdjęć. Co myślisz o takim trejdzie?
Nie wiem z jakiego korzystasz brokera, jednak u mnie ta świeca to bardziej Engulfing Bar (objęcie bessy pokrywa całą poprzednią świecę). Z jednym się zgodzę, tzn. lokalizacja nie jest zła, silny opór. Jednak ja nie lubię takich setupów, ponieważ sprzedajesz realizację zysków, a nie impuls. Dodatkowo jest masa silnych wsparć po drodze, które mogą pokrzyżować plany dla shortów.

Jednak wszystko zależy jaki masz plan na ten trade. Jeżeli szybki skalp to szybko zabezpieczaj pozycję, jeżeli chcesz łapać swing to zauważ, że na tej parze spadki po ostatnim rajdzie wystąpiły dopiero po uformowaniu się potrójnego szczytu (październik 2014).
Jak wspomniałem wcześniej, nie lubię sprzedawać korekt tak silnych impulsów wzrostowych. Na tej parze bardziej by mnie interesowała korekta i podłączenie się pod kolejne wzrosty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Re: Swing Trading OGT

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

Przegapiłem swingi na parach dolarowych, między innymi USDMXN i USDSEK. Uroki swingów, jednak jak ktoś wcześniej na jakimś blogu pisał, dolar jedyną grą w mieście.
Mimo wszystko ciągle spoglądam na GBPUSD by złapać longi na koniec korekty. Trochę niedźwiedzio wygląda to przebicie szczytu i korekta. Jednak dla mnie to dalej L na kablu niż S. Jutro wolne w USA więc nie liczę na jakieś rozstrzygnięcie, natomiast w przyszłym tygodniu poziom 1.55 może być ciekawym miejscem by zakupić trochę funciaków.
GBPUSDDaily.png
Spoglądam także na EURGBP, dobra lokalizacja, całkiem niezła formacja cenowa. Tylko czy kupowanie euro dzisiaj za funty to nie jest trochę rosyjska ruletka? Co o tym myślicie?
EURGBPMonthly.png
EURGBPDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ