Social Trader

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Witam
Na starcie coś o mnie. 30 lat na karku, forexem zainteresowałem się w 2013 roku. Aktualnie mieszkam i pracuję w jednym z krajów muzułmańskich.
W dzienniku tym chce demonstrować moje zmagania z socjalnym aspektem tradingu. Wykorzystując platformy takie jak Zulutrade, eToro itp.
Gram w ten sposób od lutego tego roku (2015). Mój dziennik zamieszczałem na forum fx-forum.pl bardzo fajna stronka, niestety odwiedza ją około 3 stałych bywalców, więc ciężko o feedback. (jakby ktoś chciał poczytać od początku http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=12&t=780&start=50 )Tutaj chyba więcej osób zagląda.
Tematem social tradingu zainteresowałem się dzięki blogowi http://projektzulu.blogspot.co.uk/ aczkolwiek autor od dwóch miesięcy już bloga nie aktualizuję. Zgaduje że stracił wszystkie pieniądze i wstyd mu się przyznać :P

Aktualnie po 4miesiącach gry, jestem na plus 1.797pipsów. Co przeliczyć można na 6%zysku w skali roku.
Wpłaciłem na start 600Funtów.
Podpiętych mam 3 dostawców sygnału.
1. Dodaję maksymalnie jednego nowego dostawcę na miesiąc, gdy raz złamałem tą zasadę zaliczyłem dość mocny spadek
2. Dodaję jedynie dostawców aktywnych na Zulu ponad 100 tygodni.
3. Zanim dodam nowego dostawcę muszę go najpierw przetestować na koncie demo przez minimum 3 miesiące.

Aktualizować będę ten dziennik prawdopodobnie na koniec każdego tygodnia pokazując zyski lub straty. I na koniec każdego miesiąca z podsumowaniem ostatnich 30dni. Oczywiście Pisać będę częściej gdy coś się wydarzy, ktoś o coś zapyta, lub coś mi przyjdzie do głowy.

Moja krzywa zysku wygląda następująco
forum1.jpg
hmm jakoś dziwnie nie można u was wklejać zdjęć.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

21 tydzień testów platformy Zulutrade na realnych pieniądzach

Obrazek

Jak widać na minusie, dokładnie to -147pispa
Jaki powód tak słabego wyniku. Z przydzielonych 3 dostawców w ostatnim okresie aktywny jest tylko jeden (Profix)
I dostawca ten w tym tygodniu postanowił wyzerować konta swoich naśladowców, otwierając po 30 pozycji na różnych walutach wszystkie przeciwnie do trendu.
Na szczęście w moich ustawieniach był dosyć mocno ograniczony. I dosyć szybko ograniczyłem go jeszcze bardziej. Więc wynik mógłby być jeszcze gorszy.
Jednakże z tego powodu, zmuszony byłem złamać moją główną zasadę dodawania tylko jednego dostawcy na miesiąc.
Gdyż nie posiadałbym żadnego aktywnego.

Więc w tym tygodniu dodałem zajmującego pierwsze miejsce w rankingu Zulu, użytkownika o nicku PootumVV

Wyniki na koniec tego tygodnia prezentują się następująco:
Obrazek

Najgorsza transakcja w tym tygodniu to -61,4 pipsa (EUR/USD Sell) Profix
Najlepszą była +45,1 pipsa zagrana przez Pootuma (EUR/JPY Sell)

P.S wstawianie zdjęć na tym forum jest bardzo słabo dopracowane. Nie mieszczą się.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Zablokowałem jednego z moich dostawców (Profix). Powrócę do niego jeśli przestanie sabotażować wyniki. Ogólnie miesiąc zapowiada się na BE.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie czerwca +1231 pipsów

Obrazek


Początek miesiąca bardzo fajny, a potem przez reszte czasu konsolidacja. Trochę zarobiłem, potem straciłem troszeczkę więcej, znów trochę do przodu i znów trochę do tyłu. W sumie nic się nie działo, nigdzie nie zmierzało.

Aczkolwiek miesiąc dosyć pokaźny we wrażenia. Dostawca AgoraFX uruchomił moje stop lossy na 6 transakcjach (po 150 pipsów) zaliczając tą pierwszą dużą obsuwę. Przez resztę miesiąca nie trajdował, trzymał te pozycje ciągle otwarte. Dnia wczorajszego zamkną on wszystkie otwarte pozycje na zysku średnio po 50 pipsów, więc gdybym miał większy stop loss (320 pipsów) to też bym zyskał, ale nie czuje się komfortowo trzymając pozycje otwarte tak długi czas mając nadzieję że się odwróci.

Dostawca SteadyCapture oznajmił że żegna się z platformą Zulutrade i zakłada własną firmę, można go znaleźć na googlach.

Dostawca Profix zaczął nieźle szaleć więc wyłączyłem go. Dał mi w tym miesiącu ponad 600 pipsów zysku więc zły nie jestem. Ale na jego profilu można zauważyć że sam sobie przysporzył 10.000 pipsów straty w tym miesiącu, więc bardzo dobrze zrobiłem wyłączając go po zauważeniu zmiany zachowania.

Nowy dostawca PootumVV zamkną miesiąc na stracie -87pispów, zrobił trzy trady w tym dwa stratne. Więc jego pierwszy miesiąc nie był zbyt rewelacyjny, ale potrzymam go jeszcze.

Wynik ponad 1200 pipsów w miesiąc uważam za dobry, ale ze względu na fantastyczny pierwszy tydzień czerwca spodziewałem się więcej. Ahhh ta ludzka chciwość :)

Zamierzam delikatnie zmienić moje główne zasady. Ciągle dodawać będę tylko jednego dostawcę na miesiąc. Ale w przypadku gdy jakiegoś dostawcę usunę to zezwalam na dodanie innego w jego miejsce. Obniżam też próg wejścia ze 100 na 50 tygodni stażu na zulu, aczkolwiek dla dostawców z mniejszym czasem przyznawał będę mniejszy zuluguard.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Witam, ciekawy wątek. Mało można znaleźć w necie coś konstruktywnego na temat social tradingu i kopiowania sygnałów prosto z pierwszej ręki. Ja na początku czerwca uruchomiłem na myfxbook demo autotrade. Wybrałem tylko na podstawie wykresu equity dwóch dostawców, w tym tygodniu dorzuciłem trzeciego. Wklejam wykres zysku. Osobiście sądziłem, że wykres profitu będzie ładniejszy a nie taki poszarpany jak Tatry. Profit factor za czerwiec to na 3 dostawcach 1,12, zysk 67$ przy "depozycie" 1000$, żaden szał. Martwią mnie zjazdy kapitału - największy zjazd jest 2x większy od zysku na koniec miesiąca. Po miesiącu tego jedynego zyskownego przestawiłem z mnożnika 1.0 na 2.0, a stratnych przestawiłem na 0.5.
Czasami przeglądam ich transakcje i nóż w kieszeni otwiera się jak to widzę. Zauważyłem też, że potrafią walić po 10 zbliżonych pozycji po 0,01 lota, które następnie wszystkie zaliczają SL. Po diabła tak? Jeśli zróżnicować TP to rozumiem ale może po to aby zamieszać coś w statystykach czy jak?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

irmentruda pisze:Ja na początku czerwca uruchomiłem na myfxbook demo autotrade.
Nie testowałem tego, może sprawdzę, dzięki za nakierowanie na tą opcje.

Podsumowanie 23 tygodnia +79pipsów

Dosyć spokojny tydzień, mało się działo, ale to głównie ze względu na fakt, że ograniczyłem poczynania moich dostawców. Ten i przyszły tydzień wydają sie mi być trochę zbyt niestabilne.
Obrazek

Jak widać przywróciłem Profixa, ale ma on nałożone takie ograniczenia że aż dziwne że wogóle jakakolwiek z jego transakcji pojawiła się u mnie na koncie.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 24tygodnia -545pipsów

Obrazek

Strata ze względu na fakt iż postanowiłem trochę poeksperymentować. Ale zamiast eksperymentować na koncie demo, popełniłem to na koncie realnym.... co nie było zbyt inteligenty posunięciem, muszę przyznać. W głowie sobie przemyślałem że musi się udać, więc poco testować na demo...
Najlepszy jest fakt że już kiedyś tak zrobiłem i również wtedy niezłą wtopę zaliczyłem.

Obrazek

Widać dwóch nowych dostawców, ProfitCV, testowany na demo od wielu miesięcy, czasem traci, czasem zyskuje, ale na demo wychodził na plus.

TraderVic - niemam pojęcia czemu go dodałem, nigdy go nie testowałem, nawet nie przyjrzałem się jego profilowi. Na szczęście przydzieliłem mu zuluguard na poziomie jedynie 8funtów, więc po straceniu tego wypadł.

Dostawca Profix został wyłączony z możliwości kopiowania go przez obywateli Uni Europejskiej, gdyż spadł poniżej 500pozycji w rankingu.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

podsumowanie 25 tygodnia +210 pipsów

Obrazek

dużo zaprzepaszczonych okazji w tym tygodniu, pozamykałem z ręki kilka tradów na bardzo małym zysku, by potem zobaczyć jak dostawcy zamykają je na znacznie większym.

Obrazek

Ale tydzień na plus, więc za bardzo nie narzekam.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Hej ...tych Twoich obrazków postach powyżej nijak nie widać ....
Green
Obrazek
Obrazek

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

hmmm rzeczywiście niektóre zniknęły. Dodawanie zdjęć na tym forum jest bardzo niedopracowane.

Nie widzę też opcji edytowania starszych postów więc niemogę zamieścić ponownie screenów.

Widzę obrazki na ostatnim poście, ale na dwóch poprzednich już nie, a na pozostałych dalej są, dziwne.

Możesz kliknąć w link który podałem w pierwszym poście tam też zamieszczam dziennik, i tam wszystkie screeny widoczne są prawidłowo.
A ja tutaj na przyszłość zamieszczał będę poza obrazkiem również i załącznik.

ODPOWIEDZ