WTI Journal By Niviti

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Krótkie Wprowadzenie, Forexem interesuje się od ponad roku, przez ostatnie 3 miesiące grałem z powodzeniem na koncie demo, zatem przyszedł czas na przetestowanie swoich umiejętności na prawdziwym polu walki :D , w swojej analizie wykorzystuje Prince Action, sam czysty wykres nie wykorzystuje żadnych wskaźników, staram się grać w każdym wolnym czasie a nie jest to łatwe kiedy trzeba pogodzić prace i studia. Głównym celem tego journala jest poprawienie jakości swojej gry na rynku, chętnie przyjmę konstruktywną krytykę, w razie jakiś konkretnych pytań porad itp. Proszę pisać na priv. Od razu Pragnę podziękować za wszelką pomoc. Moim celem w Tradingu na ten rok jest zdobycie takiego kapitału oraz umiejętności aby w następnym roku móc wziąć udział w World Top Investor i znaleźć się w pierwszej 3 najlepszych graczy.

Regulamin Journala:

1.Nie postój hejtów, Narzekań.
2.Pomoc w tradingu, pytania o pomoc pisać na prive, dbaj o czystość i przejrzystość journala.
3.Postój konkrety, wskazówki, Rady, konstruktywna krytyka.
4.Szukasz ludzi, którzy także rozwijają się w tematyce Forex & inwestowanie ?? Pisz na priv dodam cię do grupy na FB.

Ogólne Zasady:

1. W pojedynczej transakcji ryzykuje max 3% kapitału.
2. Otwieram pozycje jeśli potencjalny stosunek zysku do straty wynosi 2:1.
3. Nie Gram przed danymi ani w trakcie ich.
4. Forex to Biznes jak każdy inny, tylko 90% Traderów zarabia regularnie, jeśli któraś z zasad z Trading planu nie jest spełniona nie wchodzę w pozycję.
5. Gram tylko na Głównych Parach walutowych.
6. Zawsze używam Stop-lossa.
7. Wchodzę w Rynek 2 kontraktami, 1 kontrakt zamykam po pipsach, 2 po dynamice ceny.

Skrypt Inwestycyjny:

1.Zlokalizuj Pattern.
2.Sprawdź Dynamikę ceny (Porównanie świec z 1 Fali z lewą stroną wykresu jeśli 1 Świeca zbija np. 20 po lewej stronie, to jest to Silne Środowisko).
3.Przestój, Realizacja Zysku.
4.Sl postaw 3-5 pipsów powyżej patternu.
5.Sprawdź czy potencjalny zysk będzie 2:1.
6.Sygnałem otwarcia pozycji jest przebicie wsp/opr przez cenę.

W teorii wszystko wygląda tak :)

Obrazek


A tutaj wstawiam parę zdjęć z realnych sytuacji na rynku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Dzisiaj udało mi się otworzyć pierwsze pozycje, 1 transakcja niestety na minusie, jak teraz to analizuje to nie powinienem otwierać tej pozycji ze względu na to, że w momencie zawierania transakcji zawiesił mi się FX i nie mogłem sprawdzić czy właśnie trwa jakiś raport, postanowiłem zaryzykować no i niestety jestem 3,7% na minusie, następna okazja aby odbudować trochę konto pojawiła się na EURUSD po południu jednak ze względu tak ważny poziom wsp/opr wolałem nie otwierać pozycji, oczywiście jak widać na zdjęciu rynek zrobił 3 fale, następny pattern pojawił się na USDJPY jednak tutaj nie otworzyłem pozycji ze względu na to, że potencjalny zysk nie wynosił 2:1, ostatnia dzisiejsza akcja miała miejsce na CADUSD przed 19, tutaj już udało mi się otworzyć pozycje jednak rynek wpadł w konsolidacje brak strzału w górę, dlatego przeczekałem trochę i zamknąłem pozycje na 0.Tutaj też mogę dodać że nie było tak silnego środowiska jak na innych dzisiejszych parach gdzie cała pierwsza fala zamykała się w max 3 świecach tutaj było ich aż 7 co daje wniosek na przyszłość żeby raczej unikać takich wejść przy takim środowisku zwłaszcza o tak póznej porze.Zdjęcia poszczególnych wykresów, zagrań umieszczam w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rafmax
Maniak
Maniak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 sty 2013, 08:13

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: rafmax »

sa tylko 3 warunki do spełnienia aby zarabiac long term na fx:
1. graj z trendem
2. nie uzywaj sl
3. wielkosc pozcji (osobista -> 100 pips =3% kapitału)

nic wiecej nie potrzeba.
"Buy the fu*king dip you fu*king idiot" :)
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

rafmax pisze:sa tylko 3 warunki do spełnienia aby zarabiac long term na fx:
1. graj z trendem
2. nie uzywaj sl
3. wielkosc pozcji (osobista -> 100 pips =3% kapitału)

nic wiecej nie potrzeba.
Jak grałem na demo nie używałem sl wcale, hedgowałem każdą pozycję dzięki czemu miałem tylko 9% transakcji na minusie, jednak taki styl wymagał abym musiał przynajmniej przez 6h siedzieć przed komputerem, niestety teraz kiedy mam prace i studia używam sl ze względu na to, że nie mogę poświęcić tyle czasu na grę :/

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Witam dzisiaj niestety z powodu pracy & zajęć nie miałem czasu na grę :/ a szkoda bo przegapiłem 3 potencjalne wejścia w rynek, oczywiście wstawiam screeny do analizy.13 maja biorę udział w konferencji MoneyExpo, która ma miejsce w Warszawie, jak ktoś chce otrzymać informację odnośnie samej konferencji, pisać na priv podzielę się notatkami :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Dzisiaj wstawiam zdjęcie mojej 3 transakcji (USDCAD) niestety znowu na minusie :( jednak teraz będę strzelał tylko w silne środowiska tutaj mamy 9 świec zasugerowałem się tutaj tym że na H1 było widać 4 świece, sygnał wejścia miałem na M30 tutaj rynek doszedł do 1 wsp/opr i cofnął się do góry, tutaj także kolejny wniosek, że jednak powinien patrzeć na cienie świec, po 2 jak już patrzymy na środowisko z wyższego interwału to także na tym wyższym interwale powinien pojawić się sygnał i pattern, dodatkowo wstawiam wejście którego nie zrobiłem z powodu pracy, które miało miejsce na GBPUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Cześć.
Tutaj http://forex-nawigator.biz/forum/konkur ... 26741.html założyłem temat o takich konkursach, niestety bez odzewu forumowiczów. Czy mógłbyś powiedzieć, co takiego wartościowego dostrzegasz konkursie WTI, na który zbierasz? Dlaczego taki cel sobie postawiłeś i jakich korzyści upatrujesz z zajęcia w nim miejsca na podium?
Pozdrawiam.

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

ZomG pisze:Cześć.
Tutaj http://forex-nawigator.biz/forum/konkur ... 26741.html założyłem temat o takich konkursach, niestety bez odzewu forumowiczów. Czy mógłbyś powiedzieć, co takiego wartościowego dostrzegasz konkursie WTI, na który zbierasz? Dlaczego taki cel sobie postawiłeś i jakich korzyści upatrujesz z zajęcia w nim miejsca na podium?
Pozdrawiam.
Witam, Sam konkurs jest dla mnie dobrym wyzwaniem, sprawdzeniem swoich umiejętności, ale także dodatkowo dawką motywacji, wiadomo kiedy mamy możliwość rywalizowania z ludzmi z całego świata to jak najbardziej jest to dodatkowe doświadczenie, oczywiście sam cel jest dla mnie także wyzwaniem pod kątem logistycznym wiadomo, żeby uzbierać 2000 USD trzeba poświęcić dodatkowy czas, pogodzić studia i prace :)

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Wrzucam, sytuację z GBPUSD M15, 2 duże świece zbijają praktycznie cały ruch po lewej stronie, stąd wiemy, że kupujący wchodzą do gry następnie tworzenie się patternu muszę wam powiedzieć, że jak zaczynałem grać na forexie taką świece doji widziałem jaką odwrócenie trendu i grałem w takiej pozycji na spadki :) Niestety tutaj przegapiłem wejście w pozycję musiałem odejść od komputera na 5 min i niestety rynek wystartował beze mnie :( tutaj walczyłem ze sobą aby dołączyć jeszcze do tego trendu z M5 ale w TP mam wyraznie założone, że jak przegapię sygnał to już nie otwieram pozycji, wstawiam screeny z M15 i M5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niviti
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 15 cze 2014, 13:16

Re: WTI Journal By Niviti

Nieprzeczytany post autor: Niviti »

Ostatnio nie miałem czasu na Trading, praca, studia w środę byłem na konferencji MoneyExpo, dlatego wrzucam przegląd rynku z ostatnich dni,w następnym tygodniu znajdę trochę więcej wolnego czasu także możecie spodziewać się następnych transakcji :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ